Netia spot + TL-WA730RE rozłączanie sieci

Witam!
Po moich kilkudniowych bojach z spotem oraz TL-WA730RE. Na podstawie tego forum zmianie ustawien w.wskazówek, doszedlem do punktu w którym nie wiem co dalej ;/ mianowicie TP laczy sie ze spotem figuruje w nim jako "computer 192.168.1.100" (mimo moich ustawien na ip z koncowka 200)..
Mozna sie polaczyc z TP ale caly czas statusie polaczenia windows rozlącza sieć z Netiaspot69d110... 54.0Mbs znika i pojawia sie jedynie 300Mbs..
Zmienia sie to co 1-2 sek, czasami internet w tym momentach jest..
Nie mam juz pojecia co z tym dalej zrobic walcze z nim kilka dni

Może wrzucisz jakieś obrazki z konfiguracji radia na obydwóch urządzeniach? Jak wygląda pomiar na inSSIDe-rze?

niestety inSSIDer do dla mnie cos nowego;) nie sciagalem nie instalowalem.. w konfigurowaniu posługiwałem się poradnikami:

oraz

screeny:

Poprosimy o zainstalowanie i pomiary (zakładka NETWORKS). No i jeszcze obrazki z konfiguracji radia na NS też.

screen

Do jest docelowe umiejscowienie twojego wzmacniacza i komputera? Bo sygnał z NS jest dość silny i zakłóca sygnał z TP-linka.

spot stoi kilka metrow od komputera, a TP przy kompie.
Polaczenie ze spotem jest stabilne, ale jak zejde pietro na dol z TP i sie z nim połączę to mam rozłączania siedzi opisane wyżej..
Oczywiscie docelowo wzmacniacz ma zostac ulokowany w budynku obok oddalonego o jakies 10m. W miejscu gdzie jest zasięg sredni.

Zrób pomiary piętro niżej bo tutaj sygnał z NS zakłóca sygnał z TP-linka i trudno coś więcej powiedzieć.

wiec pomiary wyglaadaja nastepujaco:
pietro niżej:

i docelowe ustawienie w budynku obok:

Sygnał bardzo poszarpany, pytanie tylko dlaczego i co powoduje takie niestabilności.

No i to jest najciekawsze:) ustawienie TP prawidlowe? w NS chcialem przypisac mu ip ale i tak wskakuje na swoje jak mu pasuje...

Możliwe że coś emituje zakłócenia w tej częstotliwości, jakiś zasilacz czy inne urządzenie elektroniczne.

czyli to jakies zakłócenia? W tym kierunku szukać? W takim razie trzeba szukać i eliminować z prądu wszelkie zasilacze itp :-\

Same sterowniki do katy sieciowej są aktualne? Może to też jakieś niestabilności w pracy karty sieciowej. Sam widzisz że wykres jest bardzo niestabilny. Wahania sygnału mogą a nawet muszą się zdarzać ale nie z taką częstotliwością jak u ciebie,

sa aktualne, nowy komputer. na wszystkich urzadzeniach traci sygnał wifi..

te przerywania sygnału mogą być przez ustawienie kanału WiFi na automatyczny. Przy stosowaniu wzmacniacza należy określić na jakim kanale ma nadawać WiFi.

gdzie?jak?w czym?

Kolega kierował się tematami z naszego forum więc myślę że uwzględnił to w swojej konfiguracji.

2 post 2 zdjecie wybrałem kanał (tak mi sie wydaje).. w takim razie nie ma innej opcji jak nie wymienic moze na cos innego, ale czy np TL-WA850RE zda ten egzamin czy bedzie to samo?

mi chodziło o kanał nadawania WiFi w netiaspot. tam niestety też jest automat. Kiedy podłączysz do niego TP-Linka jako Repeater ( odbieranie jaki i nadawanie sieci wifi na tym samym kanale to netiaspot może się "oburzyć" i zmieni kanał.