Jak skonfigurować Range Extender TL-WA730RE , TL-WA830RE

Informacje z routera głównego:

LAN IP: 192.168.1.254
SSID: TEST
Typ szyfrowania: WPA2-PSK z AES
Hasło: testtplink

Przygotowanie

Ponieważ funkcja DHCP na Range Extender jest domyślnie wyłączony, trzeba ręcznie przypisać adres IP jako 192.168.1.x do komputera, aby dopasować domyślny adres IP z Range Extender. TL-WA830RE jego LAN IP jest 192.168.0.254, należy przypisać 192.168.0.x na swoim komputerze.
Podłącz komputer do Range Extender za pomocą kabla Ethernet. I odłączyć od routera bezprzewodowego .
Konfiguracja na Range Extender:

  • Zaloguj się na Range Extender strony zarządzania.
  • Kliknij Network . Upewnij się, że Range Extender adres IP znajduje się w tym samym segmencie IP z routera głównego i uniknąć konflikt IP . W tym przypadku, możemy zmienić adres IP do "192.168.1.250". Następnie kliknij przycisk Zapisz .

Wskazówka: Konfigurację zmiany adresu IP wzmacniacza przeprowadzamy wtedy jeżeli adres IP głównego router nie jest w segmencie podsieci naszego access pointa. Ułatwi nam to dostęp do konfiguracji wzmacniacza.

  • Kliknij Quick Setup , kliknij na Next -> Wireless . Wybierz Range Extender jako Tryb pracy . Następnie kliknij przycisk Szukaj .

  • Znajdź Router Roota SSID na liście, a następnie kliknij przycisk Połącz .

  • Kliknij Save .

  • Kliknij Wireless -> Wireless Zabezpieczenia . Wybierz WPA-PSK/WPA2-PSK oraz szyfrowanie AES . password "testtplink" w PSK Password Następnie kliknij przycisk Zapisz . Ustawienia zabezpieczeń na Range Extender musi być taka sama jak na routerze głównym.

I ostatnim krokiem jest ustawić komputer, aby uzyskać adres IP automatycznie.