Neostrada > Livebox 2.0 - przekierowanie portów

Potrzebuje przekierować porty na Liveboxie 2.0
Do przekierowanie porty: 37777, 37778, 88 dla BCS-NVR08025M
Domena na noip.com założoną już mam.
Znalazłem taką instrukcję:

Oczywiście jeszcze będą wpisane na BCS z logowania się na no-ip.
Możecie mi podpowiedzieć czy coś jeszcze pozmieniać na LB 2.0 czy to wystarczy i zadziała poprawnie???

Podobnie będzie z portem :88: dla TCP

Wdzięczny za uwagi 8)

Żeby nie było problemów to ustaw przypisywanie IP po MACu. Wtedy jak wybierzesz z listy urządzenie to zawsze będzie ono miało te same IP.
Przekierowanie zrób tak jak na obrazku.

Nie powinno być problemów.

W pozycji numer 1 piszą, że : * - jeżeli nie wiesz jak nazywa się urządzenie do którego chcesz przypisać regułę, wybierz nowe... i wpisz adres IP komputera.
Czy tu mam wpisać adres komputera 192.168.1.1 czy adres jaki mam zewnętrzny z ORANGE bo on jest inny niż to co nadaje LB 2.0 ?
Po macu zobaczę jak wejdę na LB bo nie widzę teraz tego a LB nie mam w domu.

Tutaj wpisujesz IP które dostanie rejestrator z DHCP liveboxa. (pod tym IP wejdziesz lokalnie na rejestrator aby go skonfigurować itp.)[quote="Fotodetektor, post:4, topic:8006"]Po macu zobaczę jak wejdę na LB bo nie widzę teraz tego a LB nie mam w domu.[/quote]
Ta opcja jest po to aby rejestrator/komputer dostał zawsze ten sam IP z DHCP liveboxa

Adres rejestratora to 192.168.1.200 (wyłączony DHCP)spoza puli DHCP Liveboxa.
Podobnie kamery będą poza zakresem.

Więc wpisz te IP do pola "Urządzenie"
Przekierowanie na IP kamery raczej nie będzie potrzebne.

Dzięki :wink:
Przekierowanie będzie na rejestrator a na nim będą widoczne już kamery i ich adresacja :
192.168.1.201
192.168.1.202
192.168.1.203
192.168.1.204
Kamery mają wyłączone DHCP.
Ustawiam poza zakresem aby się nie powieliło z jakimś innym urządzeniem.

Zalecają jeszcze zmianę DNS na rejestratorze na:
podstawowy: 194.204.159.1
alternatywny: 194.204.152.34

Te adresy DNS należą do Orange i są to domyślne adresy ustawione na Liveboxie. Jak wpiszesz te DNSy do rejestratora to on zamiast pytać liveboxa, a livebox te DNSy, odrazu zapyta DNSy.
Jest to lepsze rozwiązanie, dlatego wpisz te DNSy co podałeś.

Sorka, ale nie zakumałem :wink:
Mam wpisać te poniżej czy te ze zdjęcia ?

Wpisz te co podałeś:[quote="Fotodetektor, post:8, topic:8006"]Zalecają jeszcze zmianę DNS na rejestratorze na:
podstawowy: 194.204.159.1
alternatywny: 194.204.152.34[/quote]
Te ze zdjęcia to DNSy od google

Właśnie patrzę i masz rację. Tamte to googlowskie DNS-y
Jutro podziałam i mam nadzieje, że szybko zaskoczy.

W takim razie życzę powodzenia w konfiguracji.
Daj jeszcze sobie poprawkę na to że to "Livebox" a one wymagają cierpliwości, dlatego po konfiguracji i zapisaniu ustawień najlepiej jest go zrestartować i dopiero sprawdzać czy wszystko jest OK

Jak zrestartuje go to otrzyma inny adres publiczny LB. Przy rejestracji domeny na noip.com wskazuje jaki adres publiczny ma LB. Po restarcie będzie już inny i nie będzie przekierowanie jak sądzę.

Dokładnie, jednak do 5 minut te IP powinno być już zmienione.

Ciekaw jestem czy powróci do wcześniejszego....popatrzę.

Odpaliłem wszystko i działa poprawnie :wink:
Najlepsze, że jeszcze sobie zablokowałem konto na DVR BCS-a :wink:
Nie wiem jak to zrobiłem, ale..........

Podgląd z zewnątrz działa. Podgląd na android, IOS z apki na teleofny działa poprawnie.
Warto pozmieniać wszystkie DNS na te z ORANGE. Uruchomienie działa błyskawicznie.
Na dziś się chcę zalogować i już nie działa podgląd z zewnątrz bo chyba się adres zmienił. Zapewne teraz jest inny niż ten co ja podałem na noip.com.
Muszę to jakoś obejść :o Jak ?
Zastanawia mnie jeszcze podłączenie do chmury Deopboxa. Nie wiem czy to nie będzie się gryzło z przekierowaniami portów na LB ???

Na Liveboxie masz do ustawienie DDNS i tam musisz podać swój login do noip ( nie email) domenę oraz hasło do konta. Wtedy adres IP będzie się sam zmieniał.

Jeżeli odzywa się strona BCS-a to wszystko z połączeniem jest ok. Konto blokuje się czasowo przez wpisanie 3 raz błędnych danych do logowania. Co do dropbox-a nie podpowiem bo nie ćwiczyłem.

Kolego w którym miejscu ? bo nie wiem ;/
Gdzie wpisać te dane z rejestracji noip ?
Dane do logowania podałem na rejestratorze BCS.
Na LB przekierowałem tylko porty i wyłączyłem UPNP bo nie chciało mi zapisać przekierowań portów !

Rejestrator odblokowałem i dodatkowo założyłem jeszcze dwa konta z pełnym i upr.