Neostrada > Livebox 2.0 - przekierowanie portów

(Fotodetektor) #1

Potrzebuje przekierować porty na Liveboxie 2.0
Do przekierowanie porty: 37777, 37778, 88 dla BCS-NVR08025M
Domena na noip.com założoną już mam.
Znalazłem taką instrukcję:

http://www.orange.pl/kid,4002313550,id,4002317333,title,Livebox-20-przekierowanie-portow,helparticle.html

Oczywiście jeszcze będą wpisane na BCS z logowania się na no-ip.
Możecie mi podpowiedzieć czy coś jeszcze pozmieniać na LB 2.0 czy to wystarczy i zadziała poprawnie???

Podobnie będzie z portem :88: dla TCP

Wdzięczny za uwagi 8)

(Heinz) #2

Żeby nie było problemów to ustaw przypisywanie IP po MACu. Wtedy jak wybierzesz z listy urządzenie to zawsze będzie ono miało te same IP.
Przekierowanie zrób tak jak na obrazku.

(Marcin) #3

Nie powinno być problemów.

(Fotodetektor) #4

W pozycji numer 1 piszą, że : * - jeżeli nie wiesz jak nazywa się urządzenie do którego chcesz przypisać regułę, wybierz nowe... i wpisz adres IP komputera.
Czy tu mam wpisać adres komputera 192.168.1.1 czy adres jaki mam zewnętrzny z ORANGE bo on jest inny niż to co nadaje LB 2.0 ?
Po macu zobaczę jak wejdę na LB bo nie widzę teraz tego a LB nie mam w domu.

(Heinz) #5

Tutaj wpisujesz IP które dostanie rejestrator z DHCP liveboxa. (pod tym IP wejdziesz lokalnie na rejestrator aby go skonfigurować itp.)[quote="Fotodetektor, post:4, topic:8006"]Po macu zobaczę jak wejdę na LB bo nie widzę teraz tego a LB nie mam w domu.[/quote]
Ta opcja jest po to aby rejestrator/komputer dostał zawsze ten sam IP z DHCP liveboxa

(Fotodetektor) #6

Adres rejestratora to 192.168.1.200 (wyłączony DHCP)spoza puli DHCP Liveboxa.
Podobnie kamery będą poza zakresem.

(Heinz) #7

Więc wpisz te IP do pola "Urządzenie"
Przekierowanie na IP kamery raczej nie będzie potrzebne.

(Fotodetektor) #8

Dzięki :wink:
Przekierowanie będzie na rejestrator a na nim będą widoczne już kamery i ich adresacja :
192.168.1.201
192.168.1.202
192.168.1.203
192.168.1.204
Kamery mają wyłączone DHCP.
Ustawiam poza zakresem aby się nie powieliło z jakimś innym urządzeniem.

Zalecają jeszcze zmianę DNS na rejestratorze na:
podstawowy: 194.204.159.1
alternatywny: 194.204.152.34

(Heinz) #9

Te adresy DNS należą do Orange i są to domyślne adresy ustawione na Liveboxie. Jak wpiszesz te DNSy do rejestratora to on zamiast pytać liveboxa, a livebox te DNSy, odrazu zapyta DNSy.
Jest to lepsze rozwiązanie, dlatego wpisz te DNSy co podałeś.

(Fotodetektor) #10

Sorka, ale nie zakumałem :wink:
Mam wpisać te poniżej czy te ze zdjęcia ?

(Heinz) #11

Wpisz te co podałeś:[quote="Fotodetektor, post:8, topic:8006"]Zalecają jeszcze zmianę DNS na rejestratorze na:
podstawowy: 194.204.159.1
alternatywny: 194.204.152.34[/quote]
Te ze zdjęcia to DNSy od google

(Fotodetektor) #12

Właśnie patrzę i masz rację. Tamte to googlowskie DNS-y
Jutro podziałam i mam nadzieje, że szybko zaskoczy.

(Heinz) #13

W takim razie życzę powodzenia w konfiguracji.
Daj jeszcze sobie poprawkę na to że to "Livebox" a one wymagają cierpliwości, dlatego po konfiguracji i zapisaniu ustawień najlepiej jest go zrestartować i dopiero sprawdzać czy wszystko jest OK

(Fotodetektor) #14

Jak zrestartuje go to otrzyma inny adres publiczny LB. Przy rejestracji domeny na noip.com wskazuje jaki adres publiczny ma LB. Po restarcie będzie już inny i nie będzie przekierowanie jak sądzę.

(Heinz) #15

Dokładnie, jednak do 5 minut te IP powinno być już zmienione.

(Fotodetektor) #16

Ciekaw jestem czy powróci do wcześniejszego....popatrzę.

(Fotodetektor) #17

Odpaliłem wszystko i działa poprawnie :wink:
Najlepsze, że jeszcze sobie zablokowałem konto na DVR BCS-a :wink:
Nie wiem jak to zrobiłem, ale..........

Podgląd z zewnątrz działa. Podgląd na android, IOS z apki na teleofny działa poprawnie.
Warto pozmieniać wszystkie DNS na te z ORANGE. Uruchomienie działa błyskawicznie.
Na dziś się chcę zalogować i już nie działa podgląd z zewnątrz bo chyba się adres zmienił. Zapewne teraz jest inny niż ten co ja podałem na noip.com.
Muszę to jakoś obejść :o Jak ?
Zastanawia mnie jeszcze podłączenie do chmury Deopboxa. Nie wiem czy to nie będzie się gryzło z przekierowaniami portów na LB ???

(Heinz) #18

Na Liveboxie masz do ustawienie DDNS i tam musisz podać swój login do noip ( nie email) domenę oraz hasło do konta. Wtedy adres IP będzie się sam zmieniał.

(Marcin) #19

Jeżeli odzywa się strona BCS-a to wszystko z połączeniem jest ok. Konto blokuje się czasowo przez wpisanie 3 raz błędnych danych do logowania. Co do dropbox-a nie podpowiem bo nie ćwiczyłem.

(Fotodetektor) #20

Kolego w którym miejscu ? bo nie wiem ;/
Gdzie wpisać te dane z rejestracji noip ?
Dane do logowania podałem na rejestratorze BCS.
Na LB przekierowałem tylko porty i wyłączyłem UPNP bo nie chciało mi zapisać przekierowań portów !

Rejestrator odblokowałem i dodatkowo założyłem jeszcze dwa konta z pełnym i upr.