Neostrada > Livebox 2.0 - przekierowanie portów

tam gdzie przekierowujesz porty masz odpowiednią zakładkę
dawno już nie robiłem w liveboxach ale są tam: Sieć, przekierowanie portów, NTP, DDNS albo DynDNS, i jeszcze coś.
Dokładnie w tym miejscu:

Warto sprawdzić czy nie ma jakiś aktualizacji dla twojego modelu rejestratora bo starsze BCS-y były dziurawe jak sito i bardzo łatwo można było je zhakować z sieci.

Właśnie. Pierwsze co to zarobiłem aktualizację bo wrażliwy na stare softy przy nowo zakupionym sprzęcie. Beznadzieja. Zrobiłem aktualizację i będzie profi. Chyba ;D

Co do wpisania danych DNS to wielkie dzięki bom nie wiedział. Znalazłem taką stronę i ciekawy poradnik.
Załączam gdzie wpisać dane do LB 2.0

ZAPEWNE KOMUŚ SIĘ PRZYDA !
Musimy skonfigurować nasz router. Jako wzór posłuży nam prosty Livebox. Logujemy się na admina, a następnie przechodzimy do opcji konfiguracji sieci i zakładkę Dynamiczny DNS. Z pola usługa wybieramy No-IP, wpisujemy pełną nazwę domeny, zarejestrowaną przed chwilą w serwisie, podajemy nazwę użytkownika oraz hasło. Kilka minut po dodaniu takiej konfiguracji w polu Ostatnia aktualizacja powinna pokazać się data i godzina, oznacza to, że router pomyślnie skonfigurował się z No-IP i przesłał aktualny adres IP.

Od tej chwili (przynajmniej w teorii ;)) jesteśmy cały czas dostępni pod tą samą nazwą domenową, w tym konkretnym przypadku speceit.no-ip.org. Jednak to jeszcze nie koniec. Wszelkie przychodzące połączenia nie będą dochodziły do skutku jeżeli nie przekierujemy ich na porty konkretnych komputerów w sieci. To znaczy, że gdybyśmy chcieli aby pod wspomnianą wcześniej nazwą znajdowała się strona WWW to na routerze musimy przekierować port 80 do komputera podłączonego do sieci i udostępniającego taką stronę.
Co do chmury w BCS to jest tylko do archiwizacji nagrań.
Można skorzystać z innej opcji bez przekierowań portów na Liveboxie. Można skorzystać z P2P. Wygodniejsze i prostsze w uruchomieniu.