Neostrada 80 mb/s - który router tp-link kupić

Witam,
jaki router (z obsługą wi-fi) tp-link należy kupić aby móc korzystać z neostrady 80mb/s ?

Tp-link posiada w swojej ofercie tylko jeden modem router z wbudowanym modemem VDSL a jest to W9980.

Dziękuję za szybką odpowiedź.
Mam drugie pytanie.
Mieszkam pod numerem 5 (czyli "nieparzysta strona ulicy").
Na przeciwko mam firmę (po numerem 8 czyli "parzysta strona ulicy"). Pod numerem 8 mam zainstalowanych 5 kamer podłączonych do rejestratora, który ma możliwość podłączenia pod internet.
Chciałbym ustawić router tplink-a pod numerem 5 w pokoju, który jest najbliżej ulicy tak aby sygnał wifi docierał do firmy na przeciwko.
Czy w firmie (numer 8 ) musiałbym zakupić drugi router tp-linka, który by odbierał sygnał wifi z routera umieszczonego pod numerem 5 ?

[quote="deredas, post:3, topic:9060"]Chciałbym ustawić router tplink-a pod numerem 5 w pokoju, który jest najbliżej ulicy tak aby sygnał wifi docierał do firmy na przeciwko.
Czy w firmie (numer 8 ) musiałbym zakupić drugi router tp-linka, który by odbierał sygnał wifi z routera umieszczonego pod numerem 5 ?[/quote]
Całkowita "partyzantka" może zadziała a może nie. Takie rzeczy wykonuje się na zasadzie mostu bezprzewodowego z wykorzystaniem zewnętrznych urządzeń CPE -

Dziękuję za szybką odpowiedź.
Czyli aby zbudować taki system to potrzebuje:

  • 2szt routera W9980
  • 2 szt zasilacza poe
  • 2 szt TL-WA7510N - 5GHz
    mam rację ?

Po co dwa W9980? Zasilacze PoE są w zestawie z WA7510.

Dlaczego dwa routery W9980 ?
Pomyślałem sobie że mógłbym wtedy korzystać w firmie z tej neostrady która zainstalowana jest w moim domu (pod numerem 5)....
Do tego routera zainstalowanego w firmie podłączył bym rejestrator od kamer, a oprócz tego po wi-fi korzystał bym z neta...
dobrze rozumuję ?

Potrzebujesz tylko jeden router z modemem VDSL tam gdzie masz linię telefoniczną. W drugiej lokalizacji kupujesz jakiś router bezprzewodowy np. WR841 czy WR1043ND

Dzięki za pomoc :slight_smile:
Czyli:
1szt W9980
1szt WR841
2szt TL-WA7510N - 5GHz
i po problemie...

Tak dokładnie. Plus oczywiście przekierowanie portów pod rejestrator na W9980.

jest tutaj gdzieś instrukcja jak to przekierowanie się robi ?
Tutaj chyba coś znalazłem http://www.dipol.com.pl/jak_przekierowac_porty_w_routerze_aby_podgladac_obraz_z_rejestratora__bib516.htm
Aby umożliwić dostęp do rejestratora z sieci Internet należy:
Na routerze 1:
Przekierować porty 81, 8001 na adres WAN routera 2 czyli na adres 192.168.1.100
Na routerze 2:
Przekierować porty 81, 8001 na adres rejestratora 10.0.0.2

Jak będziesz miał zestaw to pogadamy. Drugie urządzenie można ustawić jako AP co ułatwi ci konfigurację całości.

ok dziękuję za pomoc i do usłyszenia

Aby połączyć W9980 z TL-WA7510N potrzebuję skrętki o długości około 15metrów.
W związku z tym zakupiłem skrętkę, ale nie wiem w jakiej kolejności mam zarobić kabelki na wtyczce RJ45.
Czy po obu stronach w tej samej kolejności ? Mógłbyś podesłać schemat w jakiej kolejności je zacisnąć ?

http://www.hardwarebook.info/Ethernet_10/100/1000Base-T_Straight_Thru
z obu stron jednakowo
masz zaciskarkę?

Mam już zestaw :slight_smile: Powiedz proszę jak to mam skonfigurować.
Budynek A - budynek w którym jest internet neo 80mb/s i jest router W9980
Budynek B - budynek w którym są kamery i chcę tam przekierować internet
Jak mam się połaczyć z tym TL-WA7510N?
Jak skonfigurować TL-WA7510N w budynku A ?
Jak skonfigurować TL-WA7510N w budynku B ?

Możliwości jest kilka konfiguracja AP<->Klient lub AP+BridgeAP -
http://www.tp-link.com.pl/faq-718.html

Możliwości jest kilka konfiguracja AP<->Klient lub AP+BridgeAP
Która należy wybrać? od czego to zależy? W tym linku nie instrukcji dla przypadku gdy AP1 podłaczam do routera W9980...w instrukcji mówią aby AP1 podłaczyć do kompa i ustawić statyczny adres IP....a jeśli podłączam do routera to co wtedy?

też może być statyczny, a nawet będzie wygodniej, gdy będzie statyczny :smiley:


musisz podać bardziej szczegółowo konfigurację całej swojej sieci (a w tej chwili to obu oddzielnych)

zależy czy chcesz mieć sieci częściowo odseparowane (a sugerują to 2 routery)
ale można zintegrować obie sieci jako jeden większy LAN
zależy jakie są potrzeby, normalnie sieć firmową postawiłbym za kolejnym routerem, żeby z domu nie było dostępu poza wybranymi usługami (dodatkowo warto to skonfigurować tak by się nie narobić tj. zmieniać konfigurację jak najmniejszej liczby już działających urządzeń)

Operation Mode: Standard AP
Wireless Settings: AP
Wireless Security: konfigurujesz hasło dla sieci bezprzewodowej.
Osobiście skonfigurował bym jako AP <-> Client
Konfiguracja klienta podobna jak w BridgeAP tylko wybierasz inną funkcję.