Neostrada 80 mb/s - który router tp-link kupić

przecztaj wątek to będziesz wiedział jak sieć dokładnie wygląda....

Oczywiście że kablowo. Do konfiguracji routera czy access pointa nie potrzebujesz dostępu do internetu wystarczy przeglądarka internetowa i karta sieciowa która jest w tej samej podsieci.

Zalogowałem się na adres: http://192.168.1.254/ (bez kabla po Wi-Fi)
skonfigurowałem poprzez Quick Setup urządzenie AP1 (budynek A)
jako Standard AP rozumiem, że teraz urządzenie 7510 ( AP1) powinno dawać sygnał Wi-Fi... ale nic nie daje...

Standard AP i jeszcze w wireless settings Access Point jest ok.
WA7510 to pasmo 5GHz

czyli teraz muszę drugie urządzenie AP2 (budynek B) podlączyć... żeby znaleźć tą sieć...
bo telefon nie znajduje sieci TP_LINK_AP1 bo nadaje ona na 5GHz zgadza się ?
i nie mam jak sprawdzić czy ta sięć chodzi tak ?

Jeżeli nie ma karty na 5GHz to nie znajdzie tej sieci. Konfiguruj drugie urządzenie jako Client. Pamiętaj żeby zmienić adres IP na różny od 192.168.1.254

Drugie urządzenie skonfigurowałem jako Client.
Adres IP 192.168.1.2
Jak nacisnąłem przycisk SEARCH to znalazł AP1 ale nie mogę się połączyć z netem.
Laptop ma podłączony do urządzenia AP2 przez kabel, ale dostęp do neta jest ograniczony.
Nie wiem czy muszę jakoś skonfigurować kartę sieciową w laptopie ?
Czy mam tam wpisać adres IP 192.168.1.100 ? (taki przydzieliło mi urządzenie AP2 - zobaczyłem to logując się na 192.168.1.2)
Jesli tak to jaki ustawić DNS 8.8.8.8 ?

Karta sieciowa po konfiguracji musi wrócić do automatu (przestaw to). Musi dostać adresację z DHCP głównego routera jeżeli AP1 jest do niego podpięty i ma dostęp do internetu.
DHCP musi być wyłączone na obydwóch AP-kach.

Wyłączyłem obsługę DHCP na obu AP-kach (AP1 i AP2).
Karta sieciowa w lapku ustawiona na automat...
Niestety internetu nie ma...
Zauważyłem że jak klikam przycisk "SEARCH" gdy jestem podłączony do AP2 po kablu to nie zawsze znajduje AP1...
ale nawet jak znajdzie to internetu nie ma niestety....

Pokaż status z AP2 (z klienta). Jaki masz poziom sygnału z AP1 w tabelce po kliknięciu search?

wklejam dwa screeny... zrobione w odstępie 2 minut....

Te urządzenie "widzą się" nawzajem bo sygnał nie jest imponujący?

Jeśli chodzi o ich ustawienie to są na wprost siebie.... nie ma żadnej przeszkody pomiędzy nimi....
Oba są ustawione w oknach... na wysokości około 3,5 metra od ziemi....
odległość między nimi to szerokość ulicy plus chodniki czyli jakieś 10 metrów w sumie....
będąc w budynku B wyłapuje sieć MOHER_2GHz, którą nadaje W9980 (który jest w budynku A)

No jak są za szybami to już pierwszy błąd jaki robisz. Pasmo 5GHz strasznie nie lub przeszkód.

To już nic ci na to nie poradzę, sygnał jest zbyt słaby aby mówić o stabilnym połączeniu. Anteny muszą być na przeciwko siebie bez żadnych przeszkód terenowych czy zabudowań. Fizyki niestety nie oszukasz.

Tu są kamienice zabytkowe.... nie wolno montować nic na elewacji frontowej kamienicy....
Nikt nie ma anten na elewacjach kamienic...

widzę że można ustawiać anteny ....
podobno te anteny mogą propagować sygnał na odległość 26km....
szkło chyba nie jest ośrodkiem rozpraszającym fale na częstotliwośći 5ghz... ?
Inaczej nie mógłbym wewnątrz kamienicy łapać darmowego sygnału z urzędu miasta wifi-lodz na telefonie.... ?
Może tutaj trzeba coś ustawić ?

Jak sam widzisz jest bo masz tylko 5-7dB gdzie Łódź ma 12dB bo antena jest na zewnątrz.

Te anteny chyba dają z siebie maksa, bo jak wchodzę w network setting to tam jest:
Transmit Power 8dBm
czy ten parametr określa moc z jaką nadaje ta antena czyli 8dB ? Tam jest dBm a nie db i nie wiem czy to ma znaczenie
jaki poziom sygnału musi być aby internet chodził....
co się dzieje gdy poziom sygnału jest rzędu 5-7 db ?

Przeniosłem antene z budynku B do budynku A - sygnał wynosi 42db....
internetu nadal brak....

antena przed chwilą pokazywała 41db a teraz 7db mimo że antena jest w tym samym pokoju....