Neffos x1 Root

Jeśli masz backup ROM, to można wgrać te partycje mniej więcej w taki sam sposób jak jest tam w tym artykule. Jeśli nie masz backup'u to raczej jest koniec zabawy.

Można by pewnie jeszcze spróbować wgrać TWRP recovery i uruchomić smartfon w trybie recovery i przy pomocy narzędzia do partycjonowania spróbować odtworzyć układ partycji. Wtedy dane powinny być widoczne.

Mma backup w postaci X1_H10S100D00B20161230R1051 z linku http://serwer1332159.home.pl/pub/neffos/neffos-x1/ problem w tym że smart phone toll wyrzuca błąd ERROR STATUR BROM CMD,

To nie jest backup flasha. To jest tylko kilka pojedynczych partycji, a ich jest chyba koło 40 . Bez pozostałych partycji telefon działać nie będzie, także pozostaje chyba jedynie naprawa w serwisie.

W "popularnych" modelach romów jest od zatrzęsienia i nie ma problemów z ratunkiem.

Wiesz, to że ludzie pisują, że można odratować, to nie znaczy, że tak jest w istocie. Ja przeglądałem wiele różnych artykułów na podobne tematy i tak z 95% autorów kompletnie nie miało pojęcia o czym piszą -- zwykłe kopiowanie tekstu, by wyświetlenia sobie nabić.

Idąc dalej, telefon można odratować jak masz backup, a ty tego backupu nie masz. Z pustego to i salomon nie naleje.

Idąc jeszcze dalej, ja spotkałem się z paczkami obrazów partycji, które były nieco "okrojone", tj. nie zawierały kluczowych danych takich jak np. numery IMEI, dane do WiFI, GPS, itp. Tego typu paczki można wgrać via SP Flash Tool ale lwia część telefonu nie będzie działać (o ile w ogóle się uruchomi). Czyli nawet jak takie obrazy partycji wgrasz, to nie będzie ci działać WiFi, GPS, dailer. Więc ja bym tego nie nazwał odratowaniem telefonu. Poza tym, takie okrojone obrazy ktoś musi pierw przygotować, a raczej w przypadku X1 takimi obrazami i tak nikt nie dysponuje.

Jak dla mnie to jest koniec zabawy.

Ja to bym próbował, jedyne co możesz stracić to czas.
Sterownik do VCOM masz zainstalowany poprawnie?
Telefon widziany w systemie?
Co na to SPFlash Tool. Pokazuj screeny i opisuj co robisz

Tylko ja nie wiem jak ty chcesz tutaj coś odratować, jak na telefonie nie ma widocznych żadnych danych? Nie działa tryb recovery, nie działa fastboot, nie ma backupu... Co ty chciałbyś tutaj robić?

Na razie SPFlash zobaczył tel trwa wgrywanie niesamowicie długo ale zobaczymy efekt..... Hains masz może gg skype lub inny komunikator.

MTK ogólnie po włączeniu czy nawet po rozpoczęciu backupu przełącza się do trybu gdzie używa tego sterownika VCOM. Odpowiada za to chyba preloader który jest w innej pamięci (rom?) Więc jeśli SPFlash połączy się w tym trybie to można zacząć próbować wgrać recovery itd.

@Filip_Michno pisz tutaj albo na PW

A czym sie różni serwis od nas to nie casy gdzie podłączało się złącza pod baterie np w nokiach czy trzeba było mieć specjalne boxy. Ci od samsungów lg i innych popularnych modeli nie różnią sie niczym od forumowiczów bo wszystko jest w internecie do tych tel. Inaczej jest gdy ma sie rzadki model do którego nic nie ma :

No preloader działa bo inaczej by nie było żadnej interakcji z telefonem. No ale co z tego że preloader działa jak telefon jest wyczyszczony i nie ma backupu. Nawet jak mu załadujesz te podstawowe partycje boot recovery system, czy co tam jeszcze się uda wyskrobać, to i tak będzie to za mało, by telefon działał sprawnie,

No tym, że oni mogą ci wgrać cały ROM, tak jak to robią fabrycznie przed załadowaniem smartfona do pudełka.

Poczekajmy na efekt wgrania backupu. Może akurat ożyje.

Ja tam jestem zdania, że zostaną utworzone tylko te partycje, które zostaną wgrane. Pozostałych dalej nie będzie widać. Pewnie nawet i telefon uda się uruchomić ale działać to on nie będzie. :smiley:

powracając do starego zagadnienia:
wrzucasz obraz twrp via sp flash tool,
reboot i od razu boot do recovery
nie zezwalasz na wprowadzenie zmian
instalujesz supersu i reboot

po załadowaniu pliku tp-link-neffos-x1-scatter wyskakuje błąd

i teraz pytanie czy trzeba mieć specjalnie przygotowany ten plik ? wszystko ściągnięte z https://app.box.com/v/tp-link-neffos-twrp-recovery

Przy wgrywaniu pomiń plik preloader

I każdy inny którego nie masz, bo będzie się rzucać, że nie ma pliku do wgrania.

Chyba ten błąd dotyczy samego pliki scatter.txt, a konkretnie:

############################################################################################################
#
#  Layout Setting
#
############################################################################################################
- partition_index: SYS0
  partition_name: preloader
  file_name: NONE
  is_download: true
...

I trzeba zmienić na false

A i jeszcze tak w ramach formalności, ty masz X1 czy X1 max?
@Filip_Michno

X1 nie max ani nie light