Naprawa routera Tp-link Td-W8901G

Witam. Jestem posiadaczem tegoż routera, jednak przez nieuwagę wgrałem złą wersję firmware. Czytałem sporo na ten temat i znalazłem kilka rozwiązań, jednak żadne z nich nie pomogło. Nie wiem jeszcze czy napięcie powinno wynosić 5V czy 3.3V. Proszę o pomoc. W załączniku dodaję zdjęcie posiadanego przeze mnie programatora i wlutowane wejście w płytce routera. Posiadam programator usb-rs232-uart ttl.

Dla routerów napięcie ustawia się na 3.3V

Podłącz tylko Tx, Rx i Gnd

Dzięki. Mam nadzieję, że to pomoże :wink:

Czyli mam wylutować czerwony kabelek z 5V i wlutować go w miejsce 3.3V ?

Masz go po prostu nie podłaczać do płyty głównej routera.

Właśnie tak robiłem. Tylko, że w programie HyperTerminal i puTTy nic się nie działo.
W puTTy pokazywał mi się zielony kwadrat w prawym górnym rogu i nic.

Zamieniałeś Rx z Tx?

Raczej tak, jednak spróbuję jeszcze raz odpowiem jutro.

możliwe ze router nie ma żadnego bootloadera i nic w terminalu nie wyświetli. Sprawdź czy interfejs jest poprawnie skonfigurowany przez złączenie tx z rx i sprawdzeniu czy w terminalu da się "pisać"

Nie da się pisać
A jeżeli nie ma booaloadera to jest jeszcze do uratowania ?

Proszę nie pisać postu pod postem to jest forum internetowe - Administrator

dobrze ustawiłeś port COM? prędkość połączenia 115200bps 8n1 ? sterowanie przepływem wyłączone?

Wylutowanie kości flash i zaprogramowanie nowym wsadem.

Zrobiłem tak jak pan napisał. To samo.

sprawdź dokładnie czy tor Tx jest dobrze połączony z Rx ( chodzi o sam kabel a nie połączenie z routerem) nie podłączać ich do gnd

złącz je razem:

Jakimś drutem/blaszką itp, bo szkoda lutować i sprawdź w programie czy można pisać.

Niestety nie
a jeżeli kupiłbym programator 3.3V to by coś pomogło ?

No to problem jest po stronie interfejsu. Testowałeś już go na czymś?
może warto zaopatrzyć się w interfejs oparty na chipie CP2102 to bardzo dobrze radzą sobie z routerami. Tylko czy jest sens inwestować w sprzęt dla routera za 30zł?

A ile coś takiego może kosztować ?

Najtańszy na portalu aukcyjnym z najniższą przesyłką za 16zł, urządzenie najtańsze bez przesyłki za 13zł
Szukaj po prostu "CP2102". Tylko samego chipa nie kup:)

Coś takiego może być ?
http://allegro.pl/konwerter-cp2102-cp-2102-usb-uart-ttl-przejsciowka-i4933155989.html

Kupiłem dokładnie takiego samego i polecam.