Most TD-W8960N -> TL-WR740N

Ades DHCP zaczyna się od ? i kończy ?

Masz w poście wyżej - poprawiłem bo coś nie wskoczyło wcześniej

Więc na tym TP linku gdzie masz Gargoyle . Klikasz zaznaczasz most bezprzewodowy . Ustawiasz lokalny adres IP tak 192.168.1.210 , adres IP bramy wpisujesz IP 192.168.1.1 . Następnie zaznaczasz Połączenie przez most kliencki przekażnik włączony robisz skanuj wyszukujesz siec z tego głównego TP linka wpisujesz haslo na wifi ( takie jak na głownym routerze) . Potem konfigurujesz siec rozgłoszeniową tutaj juz mozesz dac swoje zabezpieczenie na siec . I zapisujesz ustawienia . Po calej konfiguracji na chwile wyłacz obydwa routery z prądu .

Działa! Był chwilowy problem bo połączenie było ale po chwili , wyskakiwało brak dostępu do internetu .
Zrobiłem restart routera jeszcze raz i teraz (ok 10 min) jest połączenie cały czas.
Mam nadziej że będzie ok chyba że zoptymalizować tak jak pisał szopen w poście #14?
DNS dla neostrady jest konkretnie taki jak tam jest podany : 194.204.152.34 ?

Możesz tez dac goglowskie 8.8.8.8 i 8.8.4.4

bo włączyłeś "bridge restrict" a nie było tego we wstępnych założeniach

Ok na razie działa - cgyba będzie dobrze
Dzięki Panowie za pomoc, przepraszam za żenująco niski stan wiedzy w temacie :wink:
Pozdrawiam

Na to tutaj jestesmy żeby pomóc. Zapraszamy ponownie na forum TP linka w razie problemów z konfiguracją. Proszę zamknij temat jeśli problem rozwiązany.

Dzięki raz jeszcze ! Zamykam

Witam ponownie. Znów mam problem z ustawieniem tego TP-linka TL-WR740N jako most a wiąże się to z tym że zmienił się główny router - teraz mam LiveBoxa 2.0.
Postępuję zgodnie z instrukcją jak wcześniej - na tplinku jest wgrany Gargoyle i na nim ustwiam funkcję most, lokalny IP spoza zakresu DHCP Liveboxa(zakres 192.168.1.10 - 150) np 192.168.1.160, Zdalny IP 192.168.1.1, maska 255.255.255.0 i nie mam dostępu do internetu tzn łączy się z routeem ale jest ikona zasięgu z wykrzyknikiem i info brak dostępu do internetu. Co robię nie tak?