Most TD-W8960N -> TL-WR740N

Nie da rady- na parterze i piętrze są oddzielne instalacje elektryczne

to nie żadne nabijanie - gdyby każdy szukający pomocy dawał tak przygotowane materiały, to życie byłoby łatwiejsze :slight_smile:

Staram się zawsze w miarę przejrzyście przedstawić z czym do czynienia - wtedy szybciej o konkretną pomoc
Zainsalowałem tego gargoyle'a. Jak teraz skonfigurować?

Post 4 masz linka do konfiguracji w trybie mostu .

jeśli masz już włączony WDS na głównym routerze ADSL (“Wireless"->"Wireless Bridge"->" AP Mode:"->"Wireless Bridge")
i nie zmieniałaś w nim radykalnie konfiguracji, tj. "TP-Link_Parter" ma IP 192.168.1.1 (i zakres DHCP od 192.168.1.100-192.168.1.200)
to konfiguracja gargoyle na TL-WR740 powinna wyglądać mniej więcej tak jak na tym obrazku

wtedy dostęp (po zapisaniu ustawień) będziesz miał pod:
http://192.168.1.2
oczywiście to nie jest jedyne możliwe rozwiązanie (to zakłada prawidłowo działający WDS)

można jeszcze nieco zoptymalizować dodając np. serwery DNS twojego dostawcy

na obrazku są to serwery Orange (dawna TPSA) - tak to ma wyglądać finalnie (jeśli zgadłem dostawcę)

dalej nie czytaj, jeśli wszystko działa OK
może być inny adres IP (byle się zgadzał z pulą twojej sieci)
albo np. port WAN zrobić połączony z LAN (gdybyś potrzebował do niego podpiąć 5 urządzeń kablowo, a nie 4)

albo ustawić połączenie "przez most kliencki" zamiast "przez WDS" gdy są problemy z działaniem WDSu (tyle, że jeśli mnie pamięć nie myli w trybie mostu musisz poustawiać statycznie IP dla komputerów, sorry ale nie sprawdzę tego teraz)
albo SSID rozgłaszany ustawić jako identyczny z tym przez który się łączysz (utrudnia to diagnostykę, ale minimalnie ułatwia używanie)

niżej to już wcale nie czytaj (zbyt wiele opcji zwykle nie prowadzi do rozwiązania problemu)
nie wiem czy wyczerpałem wszystkie podstawowe możliwości, ale to nie jest jedyna możliwa konfiguracja - jeśli nie potrzebujesz bezpośredniej komunikacji między komputerami/urządzeniami podłączonymi do routera na parterze a urządzeniami na piętrze, to można skorzystać z konfiguracji: brama + DHCP@WiFI albo brama + statyczny adres WAN@WiFi

Witam. Trochę miałem przerwy w działaniach - brak czasu.
Próbowałem podziałać ale mam problem z ustawieniem routera na parterze - bazy. Po włączeniu opcji bridge ginie sieć wifi tego routera. Internet z kabla jest, nie ma wifi. I jak dikładnie ustawić tą opcję bridge? Jaki MAC? Jak wezmę opcję scan to widzi tego gargoyle'a ale nie mogę go zaznaczyć

Musisz wpisac MAC przeciwnego routera który też jest ustawiony w bridige .

Cały czas jest ten sam problem jak włączę bridge na głównym routerze to znika jego wifi, jest tylko z kabla. Po wyłączeniu bridge i rebbocie routera nadal nie ma wifi - zresetowałem i skonfigurowałem od nowa . Nie wiem czy ja coś robię nie tak czy to wina routera? Jakiś bug? Może update softu?
Już się trochę wkurzam, Wy pewnie bardziej ale już mam mętlik w głowie i nie wiem co po kolei.
W tym linku co podałeś ter router jest konfigurowany na oryginalnym sofcie TP a ja wgrałem gargoyle'a - zgłupiałem

Jeszcze raz na spokojnie bo się zrobił zament !! Wgrałes na TP linka Gargoyle tak? I konfigurujesz go jako most przekażnik ?. Więc na tym głównym routerze nic nie ruszasz Ciebie interesuje tylko TP LINK WR740N . Napisz jeszcze raz jaki masz na głównym routerze adres IP i od jakiego puli adresu zaczyna się i konczy zakres DHCP i.

tak na tym WR mam gargoyle'a.
IP głównego routera 192.168.1.1

DHCP 192.168.1.100 - 192.168.1.200

Ades DHCP zaczyna się od ? i kończy ?

Masz w poście wyżej - poprawiłem bo coś nie wskoczyło wcześniej

Więc na tym TP linku gdzie masz Gargoyle . Klikasz zaznaczasz most bezprzewodowy . Ustawiasz lokalny adres IP tak 192.168.1.210 , adres IP bramy wpisujesz IP 192.168.1.1 . Następnie zaznaczasz Połączenie przez most kliencki przekażnik włączony robisz skanuj wyszukujesz siec z tego głównego TP linka wpisujesz haslo na wifi ( takie jak na głownym routerze) . Potem konfigurujesz siec rozgłoszeniową tutaj juz mozesz dac swoje zabezpieczenie na siec . I zapisujesz ustawienia . Po calej konfiguracji na chwile wyłacz obydwa routery z prądu .

Działa! Był chwilowy problem bo połączenie było ale po chwili , wyskakiwało brak dostępu do internetu .
Zrobiłem restart routera jeszcze raz i teraz (ok 10 min) jest połączenie cały czas.
Mam nadziej że będzie ok chyba że zoptymalizować tak jak pisał szopen w poście #14?
DNS dla neostrady jest konkretnie taki jak tam jest podany : 194.204.152.34 ?

Możesz tez dac goglowskie 8.8.8.8 i 8.8.4.4

bo włączyłeś "bridge restrict" a nie było tego we wstępnych założeniach

Ok na razie działa - cgyba będzie dobrze
Dzięki Panowie za pomoc, przepraszam za żenująco niski stan wiedzy w temacie :wink:
Pozdrawiam

Na to tutaj jestesmy żeby pomóc. Zapraszamy ponownie na forum TP linka w razie problemów z konfiguracją. Proszę zamknij temat jeśli problem rozwiązany.

Dzięki raz jeszcze ! Zamykam

Witam ponownie. Znów mam problem z ustawieniem tego TP-linka TL-WR740N jako most a wiąże się to z tym że zmienił się główny router - teraz mam LiveBoxa 2.0.
Postępuję zgodnie z instrukcją jak wcześniej - na tplinku jest wgrany Gargoyle i na nim ustwiam funkcję most, lokalny IP spoza zakresu DHCP Liveboxa(zakres 192.168.1.10 - 150) np 192.168.1.160, Zdalny IP 192.168.1.1, maska 255.255.255.0 i nie mam dostępu do internetu tzn łączy się z routeem ale jest ikona zasięgu z wykrzyknikiem i info brak dostępu do internetu. Co robię nie tak?