Mocny AP - TL-WA801ND vs TL-WA901ND (v2 czy v3)

Aktualnie używam TL-WR843ND jako AP, ale jeden strop (parter-piwnica), i jedna ścianka działowa i sygnał ledwo co (sprawdzałem na laptopie i tel. komórkowych). Kupiłem wzmacniacz TL-WA750RE - często gubi sygnał (tylko 10%).
Do dyspozycji mam: TL-WA801ND i TL-WA901ND, teoretycznie różnią się tylko anteną, warto dopłacić?
Jeżeli wybiorę WA901ND to brać wersję v2 czy v3 ?
PLC odpada - różne fazy.
Chyba że macie inne propozycje.

PLC mogą działać na różnych fazach, oczywiście wszystko zależy od stanu instalacji i zakłóceń jakie tam panują:

Kup przez internet a będziesz miał 14 dni na zwrot.

Rozwiązanie radiowe zawsze będzie kuleć przy takim tłumieniu ścian. Może jak byś zastosował jakąś kierunkową anteną ale to też gdybanie bo transmisja wifi jest dwukierunkowa.

Potwierdzam, PLC działa na różnych fazach przynajmniej w obrębie jednego licznika. Administrator pisał kiedyś, że jemu zadziałało nawet przez 2 liczniki oraz na różnych fazach, ale narazie nie udało mi się tego potwierdzić. Pamiętaj jednak, żeby nie podłączać PLC do listew zasilających, bo zawierają one często filtry przeciwzakłóceniowe, które uniemożliwiają adapterom prawidłowe działanie. No i tak jak pisał Administrator wyżej: kupując przez Internet masz 14 dni na rozmyślenie się i zwrot sprzętu, więc zdążysz przetestować.

Najlepsze jest to że odległość w linii prostej to ok 3-4m.

Pokaż jakieś pomiary, zrób diagnostykę sieci -

Jedynie mogę potwierdzić iż transmitery PLC mogą działać na różnych fazach. Oczywiście w obrębie domostwa. Mogą przenosić sygnał przez dwa liczniki.