Media Serwer w TD-W8970

W Windows Media Player pokazuje 997, natomiast jak sprawdzam na komputerze zawartość dysku udostępnionego w sieci, to jest 1312 plików w 86 folderach.
robiz

No ale wszystkie pliki nie muszą być multimedialne lub rozszerzenia nie czytane są przez WMP. Jeżeli udostępnienie pokazuje tyle plików ile rzeczywiście tam jest to masz wszystko w porządku.

W znakomitej większości sa to pliki flac , tylko ok 100 w formacie mp3.
Niestety te brakujące ok 300 pozycji sa to pliki muzyczne ( flac, mp3 ) , które nie sa widoczne w odtwarzaczu sieciowym , a także Windows Media Player. Własnie to sprawdziłem.
robiz

Jak duży jest ten pendrive i jak sformatowany (fat czy ntfs)?

Pojemność to 64 GB, format jest w NTFS.
robiz

Zgłębiłem troszkę twój temat i na pewno w oprogramowaniu z 2013 roku było ograniczenia do 1000 plików w serwerze multimedialnym. Patrzyłem też na poprawki w 0.6.0 2.12 v000c.0 Build 140613 Rel.31066n nie ma tam wzmianki o funkcji serwera multimedialnego więc jest możliwe że nadal jest takie ograniczenie zaimplementowane w oprogramowaniu tego modelu.

Aby potwierdzić musiał byś skontaktować się ze wsparciem technicznym i tam potwierdzić moją tezę lub też nie:

Tyle mogę zrobić dla ciebie w tej chwili bo mam W8970v1 ale z Luci na pokładzie więc nie sprawdzę

Dziękuje za zainteresowanie, zawsze wiem coś więcej.
Napisze we wskazanym wątku.
Dziękuje
robiz

To tylko informacje gdzie musisz zadzwonić lub napisać mail-a. Jak sam widzisz prowadzimy z kolegami nieoficjalne forum TP-linka.

Tak, tak, wiem, już wysłałem maila, zobaczymy co z tego wyjdzie.
Odnośnie forum to zacna inicjatywa. Znam to forum juz od dwóch lat, od czasu zakupienia routera. Jednak do dziś wystarczyło tylko poczytać określone wątki :wink:
Gratulacje za tak prężnie prowadzone forum !
robiz

Dzięki, czekamy oczywiście na informację w tej sprawie.

Oczywiście napiszę jak otrzymam konkretne odpowiedzi.
robiz

Ja doradzę tak ; kup niedrogi Nas za ok 500 zł i problemy z serwerem multimediów dla Tv będziesz mieć z głowy.
Tak ja zrobiłem.

Mogę tylko potwierdzić słowa kolegi @wlodarek1, sam korzystam z dysku NAS dla multimediów :slight_smile:

Na pewno jest to najlepsze rozwiązanie. Ja tylko potrzebuję serwera / dysku do muzyki w plikach FLAC. Mam odtwarzacz muzyczny, sieciowy i gram muzę z plików .
Szkoda ,że Tplink robi coś dobrze ,a w tym jest lekko niedopracowany serwer........
A z NAS' ów to na co spojrzeć ?
robiz

Szkoda ,że Tplink robi coś dobrze ,a w tym jest lekko niedopracowany serwer........
Tu pewnie chodzi o wydajność procesora jaki jest w routerze. Zwróć uwagę że to rozwiązania SOHO i musi być jakiś kompromis cena a wydajność/funkcjonalność. Budżetowe rozwiązanie ZyXel, WD (sam korzystam od ponad roku z Zyxela310) trochę wyżej do Synology i Qnap.

Ah te kompromisy :wink:
Poczytam o tych dyskach.
robiz

Nie przyjmuj tego osobiście ale ludzie zapominają że kupując urządzenia do domowego użytku płacąc 100-200zł nie będą mieli kombajnu multimedialnego w połączeniu z routerem bezprzewodowym który będzie obsługiwał duże prędkości internetu. W tej cenie nie ma takiej możliwości.

Wiem, wiem.... takie rzeczy to tylko w "erze" lub w " nibylandii "
robiz

Dlatego mówię o kompromisie, ten serwer multimedialny do namiastka tego co jest zaimplementowane w obudowach NAS.

Właśnie otrzymałem info od Tplink , faktycznie jest limit plików , 1000. Niestety nie jest planowana nowa aktualizacja, ktora by mogła to zmienić. Co by to sprawdzić, zostawilem na dysku pełne katalogi i mam dokładnie 999 plików i wszystkie są widoczne :wink:
robia