Livebox i Tp-link WA750RE. Jak poprawnie podłączyć?

Witam serdecznie. Chciałbym wzmocnić mój zasięg wifi w domu ale nie potrafię poprawnie skonfigurować tp-linka. Przechodzę konfigurację i gdy jestem już połączony z liveboxem to nie mam dostępu do internetu, wtedy odłączam tp-linka z kontaktu i wszystko wraca do normy. Gdzie leży problem ? Konflikt ip ?

Jakie masz adresy IP owych urządzeń. Pokaż nam status TP linka .(screena na forum wrzuć)

Prosił bym jeszcze o Wireless Settings z TP_linka i LB. Co to za model LB?

Sprawa wygląda tak :

Poprawiłem obrazek .Wojtek2803
Repeater mam podłączony do laptopa przez kabel. Zresetowałem repeater i na stronę dostałem się przez tplinkextender.net.
livebox f@st 3202 to główny router.
Konfiguracja bezprzewodowa Liveboxa
Adres MAC: 00:03:c9:72:1f:cb
SSID: SSID Broadcast
Tryb 802.11: 802.11 b+g
Kanał: 10 - 2.457GHZ
Zabezpieczenia: Brak
Tryb filtracji MAC: Wyłączony
Zabezpieczenia specjalnie wyłączyłem na czas konfiguracji, żeby było prościej.

Repeater widzi sieć z LB? Daj jeszcze obrazek z Wireless TP-linka.

Tak repeater widzi połączenie Liveboxa. Jak poprawnie mam ustawić tutaj ?

Wireless

Czy repeater mogę konfigurować poprzez wifi czy musze być podłączony kablem ethernet ?

Adres Static IP 192.168.1.254 i na taki się logujesz,
Brama 192.168.1.1 (taki adres jak na LB)
Channel Width: 20MHz
DHCP - disable.
Konfiguracja może być kablowo lub bezprzewodowo.

Zrobiłem wszystko jak Pan podał ale niestety dalej nie ma internetu. Trwa identyfikowanie i na tym stoi. Najlepsze jest to, że jak wyłączę DHCP na repeaterze to nie mam w ogóle dostępu do adresu repeatera czyli tej strony konfiguracji. Brak połączenia z internetem.

Wykonaj restart prądowy urządzeń.

Wykonałem restart ale nic to nie dało. Znajomy sprawdzał u siebie w sklepie i wszystko działało. Wina leży chyba po stronie Liveboxa albo konfiguracji w laptopie.

Fakt LB nie jest pierwszoklasowym sprzętem. To spróbuj jeszcze inaczej:
Pozostaw Static IP tak jak masz. Włącz DHCP na TP-linku i ustaw zakres 192.168.1.200 - 192.168.1.250 i bramę oczywiście 192.168.1.1 (adres głównego routera).

A zwracać uwagę na to że w liveboxie adres dhcp przydzielany jest z puli 192.168.1.10 - 192.168.1.50 ? A jak sprawa z DNS-ami na repeaterze? Zostawić 0.0.0.0 ?

Właśnie o to chodzi żeby pule DHCP się nie pokrywały. DNS możesz wpisać tp-soawe 194.204.159.1

Tak zrobiłem. Klikam połącz z Neostrada 353a Ext ale sieć jest niezidentyfikowana. Brak dostępu do internetu.

Dostałeś jakąś adresację - daj obrazek z ipconfig /all

Dopisz ręcznie adresy do karty sieciowej komputera tzn tak :
IP 192.168.1.252
Maskę 255.255.255.0
Bramę 192.168.1.1
DNS-y od tepsy .

Tu wygląda ok. Połączenie z TP-linkiem idealne. Kwestia teraz TP-link via LB. Co masz w statusie TP-linka w tym czasie? Sprawdź jakie adresy fizyczne masz w DHCP na LB? Czy widać TP-linka lub kartę bezprzewodową. Sprawdź ping 192.168.1.1 i 192.168.1.254 z poziomu tego komputera.

Adres 192.168.1.254 pinguje bez problemu.
Adres 192.168.1.1 - upłynął limit czasu żądania.
Adres DHCP na liveboxie w tym momencie to 192.168.1.10
O dziwo, livebox widzi repeater, ponieważ w podłączonych stacjach liveboxa jest karta mac repeatera.

Daj jeszcze ten status TP-linka!? Próbowałeś zmienić nazwę sieci ze wzmacniacza na identyczną jak z LB (bez EXT).

Adres 192.168.1.1 - upłynął limit czasu żądania.
Czyli trzeba szukać problemu na styku LB<->TP_link