Konfiguracja WDS

Witam Wszystkich,
mam problem i proszę o poradę w sprawie WDS'a
Wprawdzie udało się skonfigurować, ale gdy dodam filtrowanie IMAC'ów i 'adres reservation' to połączenie z internetem idzie w niepamięć
A: TL-WR1043ND
dhcp w zakresie 192.168.1.1 - 30
B: WDS na TL-WR740N
Pewnie robię coś źle, bo nie mam wiadomości z zakresu sieci, ale wszystko dotychczas ustawiałem 'po swojemu' i działało tak, jak chcę
Do punktu B ma być podłączone jedno urządzenie po kablu i z tą pomocą mieć dostęp do internetu i przy okazji wykorzystywałbym do "wyniesienia" zasięgu wifi na ogródek.
Jaki adres IP ma mieć urządzenie B ( w jednym poradniku wyczytałem, że spoza puli adresów ustawionych na A ? )
W kwestii filtrowania MAC'ów i adresowania na stałe adresów IP - czy B ma być w wpisane w urządzenie A ( mac, stały przydział IP ) - pytam, bo kombinuję na różne sposoby i nie wychodzi.
Sieć:
A: mixed b/g/n
B: n only
szyfrowanie WPA
pozdrawiam i dzięki za podpowiedzi

Proszę zamieszczać tematy zgodnie z tematyką forum !! Wątek przeniosłem (wojtek2803)

Jaki ma adres IP TP link WR740N ?

Moim zdaniem filtrowanie adresu mac jest zbyteczne, wystarczy klucz WPA2 w Wireless Security.

Wymyśliłem sobie, żeby wr740n miał 192.168.1.20 i na stałe ma taki adres mu przypisywać.
W poradniku pisało, by miał adres spoza puli... - tego nie kumam

Chodzi o to żeby przypadkiem główny router nie nadawał jakiemuś innemu hostowi w sieci takiego samego adresu.
Przykład:
DHCP na głównym routerze zakres 192.168.1.100 - 192.168.1.200
Ty ustawiasz sobie adres 192.168.1.10 aby żaden inny komputer w sieci nie powodował konfliktu adresacji.

dlatego główny router miał na stałe rezerwację adresów wpisaną - tego się trzymać, czy ustawić spoza ?

Jeżeli jest rezerwacja i nie dużo komputerów w sieci to nie ma problemów może zostać.

Ustawiłem rezerwację i działa.
Aktualnie bez filtrowania IMAC'ów
W głównym routerze widnieje inny adres imac ( Wireless / Wireless statistic ) niż ma router wr740
Router A jest na piętrze, router B na dole.
Jak jestem na dole to zasięg powinien być max - do routera B jest 5m, a laptop pokazuje 3 kreski ( jakby łapał zasięg z piętra )
Dobrze mi się wydaje, że router B też emituje sygnał dla urządzeń i powinny one korzystać z mocniejszego sygnału ( np. laptop sam się przełącza na mocniejsze źródło sygnału ? )

Obydwa urządzenia działają jako AP - punkty dostępowe tu nic się nie zmienia. Dla testów możesz zmienić nazwę SSID sieci na routerze B. Będziesz widział co się dzieje.

Witam,
ja rowniez chcailbym sie podlaczyc z pytaniem bo sprawa jest jak na moj gust nietypowa (chcoiaz nie jestem informatykiem) Router Nadrzedny A to TP-LINK TD-W8951ND podrzedny B to TP-LINK TLMR3222. Nadrzedny jest podlaczony do neostrady. Natomiast podrzedny mialby przenosic siec przez pare scian (jest zasieg). Dla potrzeb konfigurowania oba routery mam na stole. Po przeczytaniu instrukcji i skonfigurowaniu sprzetu oba routery widza sie w trybie wds. Pingowanie z routera A routera B przynosi skutki jak i pingowanie z B A rowniez jest ok. Co wiecej jeden komputer mam podpiety do ethernetu jednego routera a drugi do ethernetu drugiego. I tak z komputera podpietego kablem do A moge wejsc na konfiguracje B i analogicznie odwrotnie. Niestety po wpisaniu ping z konsoli windowsa, jest brak odpowiedzi zarowno do A jak i B. Czy ktos moze wie czego to jest wina ? Jak sie do tego zabrac ?
pozdrawiam
Bartek

Routery znajdują się w tej samej podsieci? Może jakieś obrazki wrzucisz z konfiguracji?

Mam problem z wklejeniem screenow, postepowalem zgodnie z instrukcja z linku i nie generuje mi linka (sprawdzane na operze i ie)
Schematycznie wyglada to tak router A ( do niego podlaczonych kilka komputerow kablem (po kablu maja nadane stale IP i jako brame 192.168.1.100 i lap wifi wlaczone dhcp (zakres 192.168.1.2 - 192.168.1.192)
--- przez wifi----router B (do niego podlaczone tylko jedno urzadzenie przewodem z nadanym stalym ip 192.168.1.1 DHCP wylaczone). Z laptopa podpietego do routera A przez wifi, loguje sie na routerze A, wysylam ping na 192.168.1.200 (czyli router B) otrzymuje ping, co wiecej z tego samego laptopa wpisuje 192.168.1.200 i loguje sie na stronie routera B! Pinguje zatem 192.168.1.100 i otrzymuje pingi.
Co wiecej gdy z routera B pinguje komputer podlaczony przewodem do routera A otrzymuje ping
Natomiast pingujac z routera A urzadzenie podpiete przewodem do B pingu brak
Pingujac to samo urzadzenie z B mam wyniki ping
Czy jeszcze jakies informacje moga byc pomocne ?
Poprawione:

Masz rozszerzenia plików z małych liter? np. obrazek.jpg
Sprawdź czy nie masz włączonej gdzieś izolacji clientów w konfiguracji Wireless.

W B na 100% nie jest wlaczone, w A nie znalazlem wprost tej opcji, ale jezeli domyslnie nie bylo to wlaczone to nie wlaczalem.

Nie konfigurowałem WDS z tym ADSL-em więc mogę się mylić w tej kwestii. Próbowałeś wyłączyć WDS-a na ADSL-u a tylko konfigurację pozostawić (zrobić od nowa connect) na MR3220? Jakie są wtedy efekty? Co masz w statusie MR3220? Jest RUN?

o ile dobrze zrozumialem:
wylaczylem wds na A
i sprawdzam na B co sie dzieje.

A wynik jest taki:

  • moge sie polaczyc z B (przez A)
  • w statusie B mam "RUN"
  • A pinguje poprawnie B
  • B pinguje poprawnie A
  • A nadal nie pinguje urzadzenia wpietego do B
  • B pinguje poprawnie urzadzenie wpiete do A

Czyli tak jakby odznaczenie tego wds nie mialo znaczenia :confused:

Z poziomu komputera możesz pingować router podłączony przez WDS? Czy też jest cisza?

Pingujac z poziomu komputera wpietego w A (przez Wifi)

  • otrzymuje wyniki pingowania 192.168.1.200 czyli routera B
  • nie otrzymuje wynikow pingowania 192.168.1.1 czyli urzadzenia podpietego do routera B
  • z poziomu routera B mam wyniki pingowania 192.168.1.1

Adresacja na komputerach wpisana z "palca" czy dostajesz z serwera DHCP, możesz daj screen-y z ipconfig /all komputerów:

Lap podpiety do A przez wifi po dhcp:

ten sam lap z nadanym ip recznie podpiety przez wifi do B

Inny komputer podpiety na sztywno do A:

Teraz juz koncze walke, odezwe sie jutro