Konfiguracja TP WDR3500

Tak, wiem. Strona nie odpowiada.
Może zacząć od przywrócenia oryginalnego softu.

I tak musisz zalogować się na router. Jaki adres dostajesz teraz w ipconfig /all po podłączeniu do routera.

Dostawałem 192.168.1.104, zmieniłem ręcznie na 192.168.100.100 maska 255.255.255.0 brama 192.168.100.1 i też nie mogę się połączyć.

Czyli nadal masz 192.168.1.1

Bo router się zawiesza przy zmianie IP nie wiem dlaczego, właśnie próbuje wrócić do stocka szukam na iternecie moze bedzie lepiej


Powrót zgodnie z opisem -

A jeżeli nie ma mojego modelu?

Jak to nie ma? Patrz na FTP-a.

OK. Mam stockowe firmware od czego zacząć :slight_smile:
Na modemie mam 192.168.0.1.
TPLINK ma dynamic IP i przydzielony adres 192.168.0.13. Jeden z portów modemu podłączony pod WAN. Internet chodzi z max predkoscia 25Mbit/s.
Na Twoje wcześniejsze pytanie gdy Router zmieniony na 192.168.100.1 otrzymuje komputer adres 192.168.100.100.
P.S Zapomniałem dodać, że obcinany jest download. Upload się nie zmienia

Zrób mac clone wpisując adres fizyczny z karty komputera na której masz pełną prędkość.

Albo czegoś nie rozumiem, ale MAC adresu fizycznego karty sieciowej się nie zmienia? Pełną prędkość mam jak komputer jest podpięty bezposrednio pod ich sprzęt. Mam sklonować MAC modemu?

Adres fizyczny jest cały czas ten sam to taki numer rejestracyjny karty sieciowej. Oczywiście można zmienić jak ktoś bardzo tego potrzebuje.

Właśnie tak mi się wydawało, zrobiłem MAC CLONE na adres komputera. Działa rowniez wolno.
Słoneczko cały czas miga i dioda w modemie miga na zolto, jak mam bezposrednio kompa podlaczonego to na zielono.

Daj obrazek ze statusu (port WAN).

Słoneczko cały czas miga i dioda w modemie miga na zolto, jak mam bezposrednio kompa podlaczonego to na zielono..
Jeżeli nagle zacznie działać jak powinno to nie wiem jak Ci się odwdzięczę.

Przewód łączący urządzenia masz oryginalny?
Masz włączony IPv6 na TP-linku - IPv6 Support

Tak, chyba włączony. Przewód oryginalny z zestawu. Upewnie się, sprawdze przewody jakie mam

Oprogramowanie na routerze masz -> http://www.tp-link.com/resources/software/TL-WDR3500_V1_141113.zip

Tak, wgrałem od razu po powrocie do oryginalnego softu. Jakie powinienem miec przewody proste czy krosowe?

Dla nowych urządzeń nie ma to znaczenia.
Wyłącz IPv6 i spróbuj tylko IPv4 na TP-linku. Dziwi mnie dlaczego dostawałeś inną adresację na komputer a inną na router.