Konfiguracja TP WDR3500

Witam,
mam problem z konfiguracją zakupionego TP-LINKA. Posiadam w domu sieć 100Mbit/s z modemem Hitron. Dokupiłem TP-LINK ponieważ chcę aby to on rozsyłał WIFI. Próbując skonfigurować te dwa urządzenia robiłem wszystko za pomocą kabli prostych i tak również dokonywałem pomiarów bazując tylko na sieci LAN w WIFI się na razie nie bawiłem.
Problem w tym, że gdy internet działał po podłączeniu TP-LINK jest on zawzsze ograniczony. Na hitronie po Lanie mam zawsze 90-100Mbit/s, natomiast jak podlacze w TP-LINKU zlaczem WAN ktore jest wyjsciem z HITRONU maksymalny transfer jaki osiągam to 30Mbit/s. Na WiFi jest tak samo.
POMOCY. Walczyłem z tym 3h.
Nie potrafie znaleźć winy. Mam najnowszy firmware.
Generalnie kupiłem ten router bo chce przejść na 5GHz.
Próbowałem:
Hitron IP: 192.168.1.1
255.255.255.0
DHCP ON
TP: 192.168.1.2
255.255.255.0
DHCP OFF
WAN Disable i jako switch oraz Automatic DHCP wtedy otrzymuje adres 192.168.1.100 na WANIE
internet chodzi ale z max 30Mbit/s

Adresację masz w Dynamic IP? Dostawca nie stosuje filtracji adresów fizycznych?

Tak w dynamic IP, nie robie static bo rozne kompy beda sie pod WIFI laczyc. Filtracji? Chyba nie, skoro dziala internet.

Zastanawia mnie jedno, ale nie wiem, tu się nie znam. Na hitronie otrzymuje adres IPV6. Ale router powinien automatycznie tłumaczyc. W ustawieniach klikalem tez support IPV6 ale to samo.
Generalnie dążę do tego, aby cały sygnał przechodził przez HITRON gdzie WIFI jest OFF i przechodzil na TPLINK.

Daj obrazek z ipconfig /all kiedy korzystasz z internetu bez Tp-linka a następnie daj obrazek ze statusu TP-linka podłączonego do modemu od dostawcy. Próbowałeś po podłączeniu TP-linka wyłączyć na chwilę zasilanie modemu dostawcy?

W sensie zresetować modem? Tak.
A co do tych zrzutów ekranu to w jakiej konfiguracji mam zrobic TP LINK?

Chyba wyraźnie napisałem, odłączyć na chwilę modem dostawcy od zasilania mając podłączonego TP-linka.

Zakładka status w konfiguracji TP-linka kiedy korzystasz z internetu

  1. Tylko modem

2)z TP LINK

Internet działa z ograniczoną prędkością jednak na Routerze nie pali i NIGDY NIE PALIŁO się to słoneczko a na modemie przy kablu miga żółta i ZAWSZE migała żółta kontrolka
P.S Tak odłączałem zasilanie od modemu.

Na routerze masz DD-WRT czyli alternatywne oprogramowanie o czym nic nie wspomniałeś.

Hmm,mam zainstalowany najnowszy firmware ze strony TPLINK?
Router został kupiony w Niemczech.

To nie jest oprogramowanie firmowe tylko alternatywne DD-WRT. Sam zresztą widzisz w statusie,

To nie wiedziałem tego, na początku robiłem powrót do ustawień fabrycznych. A w jaki sposób mogę powrócić do oryginalnego? Jeżeli to jest warunek żeby liczyć na pomoc

Zobaczmy co się da tutaj zrobić. W pierwszej kolejności zmień adres IP (LAN) routera na 192.168.100.1. Zrób reboot routera i wrzuć jeszcze raz WAN z Tp-linka.

TP LINKA, tak? Już zmieniam
Nie mogę się teraz połączyć z Routerem.

Logujesz się na nowy adres 192.168.100.1

Tak, wiem. Strona nie odpowiada.
Może zacząć od przywrócenia oryginalnego softu.

I tak musisz zalogować się na router. Jaki adres dostajesz teraz w ipconfig /all po podłączeniu do routera.

Dostawałem 192.168.1.104, zmieniłem ręcznie na 192.168.100.100 maska 255.255.255.0 brama 192.168.100.1 i też nie mogę się połączyć.

Czyli nadal masz 192.168.1.1

Bo router się zawiesza przy zmianie IP nie wiem dlaczego, właśnie próbuje wrócić do stocka szukam na iternecie moze bedzie lepiej