Konfiguracja ruterów tp-link Gargoyle

Koledzy jak połączyć w jednej sieci kilka ruterów tp-link Gargoyle na wersji 1.9.1.1 dołączyłem ręczny rysunek jak ta sieć wygląda i za cholerę nie mogę zrobić dobrej konfiguracji. Od dostawcy dostaję neta do domu na ruter (1) tp-wr1043ND do niego podłączona skrętka Wan a do pozostałych 3xlan switch a do jednego portu lan podpięty jest po skrętce ruter (2) tp-wdr4300 i do portów lan są wpięte urządzenia. Na ruterze (1) jest ustawione DHCP a w jaki sposób ustawić ruter (2) ? Idąc dalej moją myślą do Rutera 1 chcę podłączyć mostem wifi ruter (3) i analogicznie ruter (2) chcę podłączyć z ruterem (4). Ślęczę nad tym drugi dzień i nic mi nie wychodzi może zmienić Gargoyle na oryginalny soft Tp linka.
Dziękuję za podpowiedzi

Masz w ogóle zasięg z głównego routera na tych "ukrytych" WR841N? Jak dla mnie sama koncepcja jest słaba i będzie kuleć nawet gdy poprawnie skonfigurujesz te urządzenia bo nie zapewnia dobrej komunikacji (poziomu sygnału) między urządzeniami.
Takie coś powinno wyglądać tak:

Sygnał jest ok nie ma zabudowań i anteny się widzą z jednym i drugim sąsiadem. Bardziej tu chodzi o konfigurację urządzeń ale już zerkam na twojego linka.
Pomysł super ale inwestycja dodatkowa a ja już mam sprzęt.
Ja mam dylemat z Ruterem (1) i(2) na (1) jest ustawione DHCP i jak chcę na(2) wyłączyć DHCP to i tak po jakimś czasie włącza się samoistnie i wtedy robi się kaszanka w sieci. ( ten drugi ruter jak skonfigurować łączą się po skrętce )

Konfiguracja jako WISP na klientach:

Adresy IP z innej puli na końcówkach (WR841N)

A jak dobrze zrobić konfigurację między bramą ruter 1 i ruterem 2 podobnie jak podesłałeś wcześniejszy opis ? instrukcja bardzo mi pomogła w zrobieniu mostu.

ps. Chyba coś nie tak zrobiłem bo adresację podebrał mi z rutera bramy 192.168.1.1 a miała być inna pula 192.168.2.1 ? dobrze to zrozumiałem.

Takie mam parametry na ruterze (1) pierwsze ip wan dostaję z automatu od dostawcy.

W drugim routerze w konfiguracji - podstawowej, WAN ustaw na wyłączony i ustaw ręcznie adres LAN na 192.168.1.2. wifi wg upodobań.

Tutaj najpewniejszym połączeniem będzie ustawienie WAN na Statyczny (bezprzewodowo), (IP 192.168.1.3 i 192.168.1.4, maska brama i DNSy: 255.255.255.0, 192.168.1.1 DNS: 8.8.8.8 i w każdym urządzeniu zmienienie adresu LAN na 192.168.2.1

Robię połączenie między ruterami 1 i 3 i nie mam pojęcia dlaczego za każdym razem włącza mi się DHCP na ruterze 3 ?

Natomiast po konfiguracji z poniższego linka mam taki efekt jak na zdjęciu niżej ale nie wiem skąd jest adres wan 192.168.1.218

Musi być tam DHCP bo on działa jako router który ma za WAN wifi z głównego routera.

Bo wybrałeś WAN jako bezprzewodowa dynamiczne IP (DHCP) i DHCP z głównego routera przypisało mu WAN IP.

Jest troszkę z tym zachodu :slight_smile: ale powoli do przodu. A jeszcze mam pytanko czy na te rutery będę mógł się logować z jednego miejsca jak mają różne ip ?

Tak wystarczy że otworzysz taką możliwość. NIe mam teraz gargoyle podręką ale gdzieś w zarządzaniu jest że można włączyć dostęp z zewnątrz. Będziesz wchodził ze swojego komputera na WAN IP takiego routera np na taki: 192.168.1.218