Konfiguracja ruterów tp-link Gargoyle

(rkeson) #1

Koledzy jak połączyć w jednej sieci kilka ruterów tp-link Gargoyle na wersji 1.9.1.1 dołączyłem ręczny rysunek jak ta sieć wygląda i za cholerę nie mogę zrobić dobrej konfiguracji. Od dostawcy dostaję neta do domu na ruter (1) tp-wr1043ND do niego podłączona skrętka Wan a do pozostałych 3xlan switch a do jednego portu lan podpięty jest po skrętce ruter (2) tp-wdr4300 i do portów lan są wpięte urządzenia. Na ruterze (1) jest ustawione DHCP a w jaki sposób ustawić ruter (2) ? Idąc dalej moją myślą do Rutera 1 chcę podłączyć mostem wifi ruter (3) i analogicznie ruter (2) chcę podłączyć z ruterem (4). Ślęczę nad tym drugi dzień i nic mi nie wychodzi może zmienić Gargoyle na oryginalny soft Tp linka.
Dziękuję za podpowiedzi

(Marcin) #2

Masz w ogóle zasięg z głównego routera na tych "ukrytych" WR841N? Jak dla mnie sama koncepcja jest słaba i będzie kuleć nawet gdy poprawnie skonfigurujesz te urządzenia bo nie zapewnia dobrej komunikacji (poziomu sygnału) między urządzeniami.
Takie coś powinno wyglądać tak:

(rkeson) #3

Sygnał jest ok nie ma zabudowań i anteny się widzą z jednym i drugim sąsiadem. Bardziej tu chodzi o konfigurację urządzeń ale już zerkam na twojego linka.
Pomysł super ale inwestycja dodatkowa a ja już mam sprzęt.
Ja mam dylemat z Ruterem (1) i(2) na (1) jest ustawione DHCP i jak chcę na(2) wyłączyć DHCP to i tak po jakimś czasie włącza się samoistnie i wtedy robi się kaszanka w sieci. ( ten drugi ruter jak skonfigurować łączą się po skrętce )

(Marcin) #4

Konfiguracja jako WISP na klientach:

Adresy IP z innej puli na końcówkach (WR841N)

(rkeson) #5

A jak dobrze zrobić konfigurację między bramą ruter 1 i ruterem 2 podobnie jak podesłałeś wcześniejszy opis ? instrukcja bardzo mi pomogła w zrobieniu mostu.

ps. Chyba coś nie tak zrobiłem bo adresację podebrał mi z rutera bramy 192.168.1.1 a miała być inna pula 192.168.2.1 ? dobrze to zrozumiałem.

Takie mam parametry na ruterze (1) pierwsze ip wan dostaję z automatu od dostawcy.

(Heinz) #6

W drugim routerze w konfiguracji - podstawowej, WAN ustaw na wyłączony i ustaw ręcznie adres LAN na 192.168.1.2. wifi wg upodobań.

Tutaj najpewniejszym połączeniem będzie ustawienie WAN na Statyczny (bezprzewodowo), (IP 192.168.1.3 i 192.168.1.4, maska brama i DNSy: 255.255.255.0, 192.168.1.1 DNS: 8.8.8.8 i w każdym urządzeniu zmienienie adresu LAN na 192.168.2.1

(rkeson) #7

Robię połączenie między ruterami 1 i 3 i nie mam pojęcia dlaczego za każdym razem włącza mi się DHCP na ruterze 3 ?

Natomiast po konfiguracji z poniższego linka mam taki efekt jak na zdjęciu niżej ale nie wiem skąd jest adres wan 192.168.1.218

(Heinz) #8

Musi być tam DHCP bo on działa jako router który ma za WAN wifi z głównego routera.

Bo wybrałeś WAN jako bezprzewodowa dynamiczne IP (DHCP) i DHCP z głównego routera przypisało mu WAN IP.

(rkeson) #9

Jest troszkę z tym zachodu :slight_smile: ale powoli do przodu. A jeszcze mam pytanko czy na te rutery będę mógł się logować z jednego miejsca jak mają różne ip ?

(Heinz) #10

Tak wystarczy że otworzysz taką możliwość. NIe mam teraz gargoyle podręką ale gdzieś w zarządzaniu jest że można włączyć dostęp z zewnątrz. Będziesz wchodził ze swojego komputera na WAN IP takiego routera np na taki: 192.168.1.218