Konfiguracja i połączenie 2szt WR1043ND+WIFI

Witam,
Mam 2szt router TL-WR1043ND v2 oraz modem od kablówki Cisco EPC3928S i komp stacjonarny oraz inne odbiorniki neta na odbiorze WIFI. Na obu moich routerach jest Gargoyle 1.6.2.2 (r42647).
Chciałbym stworzyć dokładnie to co w punkcie 3a:


ale... obecnie to co wiedziałem to zrobiłem więc:
jest główny router (nazwijmy do X) do którego idzie net po kablu (TL-WR1043ND v2) oraz drugi taki sam router (Y) który będzie łączył sie przewodowo z głównym routerem (X) i będzie stał ok 10-20m dalej,
okablowanie:
modem CISCO łączy się do WAN do routera X oraz z gniazda LAN1 routera X idzie do karty sieciowej kompa stacj. oraz z LAN2 routera X idzie do gniazda WAN routera Y.
router X dostarcza net przewodowo do kompa i tu jest swietny wynik prawie 100MB oraz przewodowo do Y ale wolniej...X oraz Y mają WI FI ale odbieram sygnał po WI FI odieram tylko z głównego X a Y nie idzie bo nie ustawiałem IP ani bram i tu potrzebuje pomocu jak to zrobić w gargoyle.
CZYLI: mamy dwa routery-jeden główny któy rozdziela sygnał na stajonarke oraz drugi router któy ten drugi ruter ma za zadanie rozesłąć sygnał do pozostałych odbiorników w domu.
Jak ustawić parametry IP i inne w gargoyle i czy za każdym razem jak chcę zmienić ustawienia w gargoyle to muszę przepinać kable aby się dostać w ustawienia routera Y?? czy jest adres który to umożliwi??? mam nadzieję że szybkość neta będzie zbliżona na poziomie routera głównego.
Za chęci i pomoc z góry dziękuję!
wstawiam fotki konfiguracyjne dobrej jakości po otworzeniu:
fotki zupełnie mi się nie ładują tylko w pdf.

Odłącz router Y od X.
Podłącz się do routera Y
Zaloguj się na stronie konfiguracyjnej i przejdź do zakładki Konfiguracja - Podstawowa
Na górze wybierz Połączenie - Wyłączone
Adres IP ustaw na 192.168.1.254
Maska 255.255.255.0
Adres IP bramy 192.168.1.1
DNSy 31.11.202.254 i 8.8.8.8
Port WAN - Połączony z LAN.
Zapisz ustawienia.
Teraz podłącz kabel z routera X do portu LAN lub WAN,

Po tej konfiguracji router działa jako AP + Switch.

Witam,
przeprazam za zwłokę ale w czasie wolnym zrobiłem dość szybko co poradziłeś+kilka dni testów, pomiarów i prób na laptopie, androidzie i tv.
Jest super!!. piwo się należy! :wink:
wi fi z drugiego routera jest na poziomie 55-75Mb/s a na stałym łączu mam 97mb/s.
Bardzo polecam gargoyle bo widac różnicę po wielu próbach i zmianach że to na tych urządzeniach usprawnia z powidzeniem sieć zwłaszcza wi fi!
ponieważ rzadko zasiadam nad samą konfiguracją ip to zastanawiam się dlaczego drugi router ma ip koniec.. 254 czy to chodzi ze sz poza puli dhcp?
teraz analizuję i zastanawiam się nad wymianą TYLKO drugiego routera na router dwupasmowy tp-link ale nie wiem czy z N czy z AC. Tylko anteny dwupasmowe i odpinane. Na oku mam TL-WDR4300 lub któyś z archer (ale chyba bez przepłacania). Na 4300jest gargoyle ale na archer (...)np c2 słabo widać soft gargoyle. poprostu gargoyle musi potem być.
Pytanie zasadnicze wymienić jeden czy nawet oba routery na dwupasmowe takie same??
Coś w tym wątku możesz powiedzieć czy szykać gdzies o ile to opisane???
na dole obecne ustawienia :wink: