Konfiguracja DSL orange TP-LINK TD-W8970 brak internetu

Nie ma mnie w tej chwili w firmie. W takim razie jaki router będzie działał z DSL ? Z tego co czytałem to niby ten który mam miał działać z DSL ...

Z DSL'a Możesz mieć Siemensa Speedstrem (mały czarny modem z jednym portem LAN), CellPipe 7137 (Biały, nieduży, diody led na czarnym pasku z przodu, jedna antena z tyłu, 4 porty LAN) i Comtrend vi-3223u (Biały, dość duży, diody led nad czarnym paskiem, dwie anteny z boku urządzenia, 4 porty LAN i 2 porty do VoIP)

Przy modemach/routerach do DSL konfiguracja polega na podaniu do operatora adresu MAC urządzenia. Modem łączy się na domyślnym loginie (login i hasło typowe pod dsl) i pobiera konfigurację nadaną przez operatora. Następuje restart urządzenia i internet jest już aktywny. Potem dostęp do routera jest już nie możliwy dla zwykłego użytkownika (można dostać się tylko do niektórych opcji przez login i hasło user:user).
Z CellPipe można wyciągnąć właściwy login i hasło do internetu (poszukaj w internecie co i jak).
Speedstream działa jako Half-Bridge wiec możesz za nim podłączyć dowolny router xDSL ( nawet tego W8970 ustawionego w trybie Wireless Router) i ustawienie mu na WANie statycznych adresów IP.

MAm Speedstream i mam za nim podłączony router cisco bezprzewowody + switch i tam mam 4 komputery + drukarka na kablach. Czyli mam w sumie 3 urządzenia (Speedstream, Cisco, switch) . Myślałem, że uda mi się zastąpić je jednym tp-linkiem czyli podłączyć rj-11 pod tego tp-linka którego kupiłem i 4 komputery w wejscia LAN i drukarkę pod USB (piaty komputer (laptop) chodzi po wifi. Nie spodziewałem się, że może być taki problem z tym DSL-em

Przy DSLu usługa jest zakończona ich sprzętem a ze speedsteama nie wyciągniesz danych do logowania(chyba).
Widzę że masz więcej adresów IP dla abonenta to zastępując speedstreama stracisz możliwość używania innych adresów.

no właśnie wiem, że stracę, doczytałem dzisiaj
Problem jest taki ze aby wykorzystac wszystkie 6 adresow IP potrzebny jest login (da sie wyciagnac z cell pipe tak jak piszesz) i nawet jeśli będę go posiadał i router ADSL sie polaczy i bedzie dzialac to nie wykorzystam reszty IP i tego raczej na domowym sprzęcie się nie da zrobić...
no cóż jestem mądrzejszy o doświadczenie... a router tp-link td-w8970 idzie do zwrotu bo w takim razie do niczego nie będzie mi potrzebny i zostaje stara konfiguracja... :frowning:

Mam jeszcze jedno pytanko. Jakbym chciał zamienić ten router cisco i switcha bo będę miał 3 komputery po kablu reszta wifi to jak podłączę z urządzenia od neostrady pod router tp-linka przewód do WAN w tp-linku to jak go skonfigurować aby przydzielał te stałe adresy IP od tpsa czy on z automatu będzie dostawał adresy ip z tego urządzenia od tpsa. ?

Bo w tym wątku po konfiguracji nie wydaje mi się aby przydzielał pozostałe adresy tylko korzystał z jednego?

Czy jest ktoś w stanie udzielić mi odpowiedzi?

Jeśli chcesz żeby urządzenia po WiFi miały adresy przydzielone od tpsa to router ustawiasz jako AP ( ominięcie portu WAN i wyłączenie DHCP) i konfiguracja adresów IP na komputerze.

a jeśli nie to wtedy robię wszystko jak w tym linku który podesłałem tak? i router będzie korzystał z jednego z 8 adresów ip od tpsa i będzie tworzył z niego siec wewnętrzną tak?

Dokładnie. jeden IP wan na sieć lokalną za W8970

No to zrobilem dokladnie tak jak w tym linku i nic nie ma internetu co wiecej nie ma go tez w starej konfiguracji a nic nie ruszalem poza odpieciem kabla ktory idzie od cellpipe do starego routera i podpieciem go pod nowy router pod wejscie wan tak jak to jest oposane w linku. Co teraz? Na co zwrocic uwagę? Czy od cellpipe ma iść z lan1 i do routera do wan?

Masz cellpipe czy speedstream?
W tplinku ustawiłeś EWAN jako static IP?

Mam cellpipe a gdzie i jak ustawic te ewan? To nie bylo opisane w tym linku.

Chodzi o te ustawienie.

Najlepiej jakbys napisal jak dziecku w przedszkolu bo juz nie mam glowy do tego dzisiaj: Mam cellpipe 7130 i DSL i dzialal mi wcześniej internet puki nie odłączylem kabla od statego routera cisco i nie podlaczylem do tp-linka pod wan wykonując wszystko jak w tym linku. Pozniej internet nie dzialal juz ani na starej konfiguracji z cisco ani na tp-linku. Muszę to do 21 zrobic...
Napisz jak sprawdzic czy dziala w ogole internet na cellpipe ? Podłączam kabel skrosowany pod lan1 w cellpipe i do komputera i powinien byc internet czy trzeba skonfigurowac cellpipe?

Jak podłączysz komputer do cellpipe to wpisz na "stałe" adresy IP do karty sieciowej w komputerze.

Tutaj znajdziesz "zmiana adresu IP" dla swojego windowsa:

Adresy Wpisujesz wg tej kartki którą wstawiłeś do pierwszego posta ustawiając:
adres IP - adres dostępny dla abonenta
Maska podsieci - maska (255.255.255.248)
Brama domyślna - Brama domyślna
Adres IP serwera DNS - Adresy DNS

Dla każdego komputera/urządzenia musisz podać inny "adres dostępny dla abonenta" reszta zostaje taka sama.

W konfigracji TPlinka musisz ustawi wg poradnika, tylko jak dojdziesz do momentu:

To musisz tam wybrać static IP i wpisać te dane co podałem wyżej - ustawiając kolejny adres IP

Pisz z czym masz problem. Dokładnie opisuj wtedy możemy szybciej pomóc.

Ok niby na komputerze jest internet a jakim kablem polaczyc cellpipe z routerem? Prostym co nie? I wtedy wchodze na konfiguracje jak w linku robie wszystko tak jak trzeba ustawiam static ip i wpisuje dane z kartki i pozniej robie restart obydwu urządzen tak?

Kabel prosty najlepiej. Konfiguracja przez komputer podłączony przez WiFi lub LAN. Wystarczy tylko restart tplinka.

Ok. Wszystko robie tak jak mowisz mam tylko jeszcze pytanie z linka w punkcie 5 tam gdzie zmieniam z 192.168.1.1 na 192.168.2.1 to dsny maja byc 0.0.0.0 i 0.0.0.0 czy tak jak w tym linku 8.8.8.8 i 8.8.4.4 ?

Mogą być tak jak w poradniku ( 8.8.8.8 i 8.8.4.4), możesz też użyć DNSów operatora podając te z kartki.