Kabel sieci RP-SMA a router

Mam pytanie w sprawie routera. Niestety ale mam internet przez kabel koncentryczny zakończony wtyczką RP-SMA. Moje pytanie brzmi: czy zakupując TP-link TL-WR843ND np. http://allegro.pl/tp-link-tl-wr843nd-300mbps-router-ap-client-wisp-i3610863077.html z dwoma antenami będzie mi odbierać wi-fi, jak podłączę ten kabel anteny (zakończony okrągłą wtyczką) do jednej z anten, po wykręceniu? Czy też muszę do niego zakupić AP? Wiem że to może jest banalne pytanie, lecz Bardzo Proszę o odpowiedź.

Moim zdaniem lepszym rozwiązaniem jest WR743ND ponieważ posiada jedną antenę. WR843ND posiada szybsze radio (dwie anteny) a wykorzystanie tylko jednej anteny (niesymetryczność) może powodować niestabilności w pracy urządzenia.

A istnieje jeszcze inne rozwiązanie tego problemu jakim jest zły kabel i końcówka? Bo jest taka sytuacja, że w swoim komputerze stacjonarnym oprucz karty sieciowej z końcówka okrągłą, posiadam również kartę z gniazdem RJ45 wyżej (pozostałość z czasu kiedy mieszkałam w innym miejscu i założono mi radiówkę tą nową), lecz nie używam, bo w domu nie mam takiego podłączenia. Moje pytanie brzmi: a jeśli bym podłączyłą router opisany wyżej i podłączyła z RJ45 z kompem stacjonarnym, co by się działo? Wiem że to kolejne błahe pytanie, no ale wolałabym wiedzieć, więc Proszę o odpowiedź.

Jeżeli dobrze rozumiem masz w domu internet radiowy zakończony RP-SMA? Jeżeli tak to możesz zastosować router WR743ND


i dalej kablem RJ45 do komputera stacjonarnego.

Czyli antenki już nie bedę potrzebowała? -o kurde SUPER;). Tak, kabel mam ten RP-SMA z okrągłą pozłacana końcówką, bo on już trochę ma lat i to stare podłączenie. W kompie mam dwa gniazda: gniazdo RJ45 i tą do tego okragłego RP-SMA. Nie miałam pojęcia o takim rozwiazaniu tego problemu. Bardzo Dziekuję!!!:))

To zależy jakiej antenki? Ta zewnętrzna pozostaje na swoim miejscu. RP-SMA przekładasz tylko z komputera do routera i on działa jako odbiornik. Ty masz dostęp do internetu po sieci ethernet (LAN).

Rozumiem, chodź jestem tylko kobietą, ale coś rozumiem i na tym opisie i obrazku coś kumam. W razie co to wezmę dostawcę neta -w końcu to ON, to że nie powiem co (bo g***, przepraszam), ale zamatował. Ale już teraz wiem że da się z tym jednak zrobić coś innego niz dotąd wiedziałam.
Mam jeszcze pytanie odnośnie odległości na jaka takie rozwiązanie będzie aktywne? Nie pytam dokładnie, ale tak w przybliżeniu.

Wszystko zależy od anteny na dachu (jej zysku) odległości, widoczności i rodzaju nadajnika. Tak więc ważniejszym elementem jest sama antena niż router i długość kabla koncentrycznego.

Ale takie rozwiązanie będzie jakoś funkcjonowało? Nie wymagam zbyt wiele, bo ten internet co mam pozostawia wiele do życzenia.. dlatego też piszę w takiej później porze. Chodzi mi tylko o "jakieś działanie". W przyszłości mam plan wymiany anteny i kabla na ten z nową końcówką.
A jaka antena byłaby najlepszym rozwiązaniem? Gdzieś czytałam o np. takim czymś http://allegro.pl/antena-kierunkowa-24db-5ghz-grid-i3616777584.html, bo 5ghz. Piszę tylko o tym co czytałam, bo nie znam sie na tym.

Niestety antenę którą podałaś w linku to 5GHz a WR743ND działa w paśmie 2,4GHz :wink: Takimi rzeczami powinien zajmować się dostawca internetu a nie klient.
Bez znajomości sieci i jej parametrów sprzętowych trudno cokolwiek powiedzieć.

A no tak, o kurde:(. A to lipa kolejna tego, bo nic juz później nie zrobię jak kupię router teraz. Hmm, no nic, szkoda. Już chyba nie myślę, ide spać i Dzieki Wielkie! za tą wskazówkę jak zrobić z routerem.

Dla częstotliwości 5GHz stosuje się urządzenia ze zintegrowanymi antenami np. Ubiquity Loco M5, Nanostation M5 czy MikroTik WispStation 5GHz gdzie skrętka (RJ45) idzie z anteny do komputera.

Ale router dla 5ghz trzeba też kupić żeby mieć wifi w całym domu? Czy wystarczy tylko taka antenka co Pan wymienił?

Podałem rozwiązanie na odbiornik a dokładnie odbiornik z anteną (zintegrowane w jednej obudowie). W mieszkaniu masz wtedy RJ45 i podłączasz sobie albo komputer albo router bezprzewodowy aby mieć siec bezprzewodową w mieszkaniu. Powiem tak zleć to fachowcowi bo nie masz o tym zielonego pojęcia :wink:

Wiem, wiem. Ale wolę co nieco spytać, bo wiadomo że fachowcem to on moze być.. ale fachowo zrobić nie musi. Tak samo było jak zakładali neta na początku, jedynym wytłumaczeniem jest to że wtedy tak sie głównie robiło. To że ja się tego nie tknę to powiem że w 100proc. A to że mogą mi lipę kolejną zrobić jest równoważne tego co poprzednio. I że tak technologia idzie do przodu "tak" nie mam zielonego pojęcia:)

To wszystko wina ludzi że szukają fachowców ale tych najtańszych.

Coś w tym na pewno jest. Niestety ale nasze państwo nie zapewnia wszystkim dogodnych warunków, które by wszystkim zapewniały dostęp do tych najlepszych. -to zdanie też nie jest głupie. Po jakiego szukać winnych;). Wracając do tematu;P Ja nie szukam rewelacji, dla mnie tak jak jest (chodź przez wielu uważane ze lipa całkowita) jest wporządku.. Tylko muszę trochę ulepszyć, bo w domu 3 lapki tablet komórki wifi mają, a idzie wojna o ten jeden stacjonarny.

100% zgody :slight_smile:

Wracając do tematu;P Ja nie szukam rewelacji, dla mnie tak jak jest (chodź przez wielu uważane ze lipa całkowita) jest wporządku.. Tylko muszę trochę ulepszyć, bo w domu 3 lapki tablet komórki wifi mają, a idzie wojna o ten jeden stacjonarny.
Ten dostawca internetu to jakaś lokalna sieć? Sama nie zmienisz pasma nadawania na 5GHz chyba że on już nadaje w tym paśmie. Moim zdaniem to on powinien się tym zajmować z urzędu.

Szczerze nie mam zielonego pojęcia -hehe. Prześlę w prywatnej wiadomości linka na stronę (co by nie było że znowu sobie przedłuże życie prawno-karne;) oj było mineło. Hmm nie jest to ciekawy dostawca, więc raczej na to nie wpadł, albo raczej nawet na pewno, na to żeby nam poprawić warunki dostępu do sieci. Powiem jeszcze, że mieszkam na wsi co prawie wyklucza dostęp lepszy do sieci. Neostrada odpadła, bo nam założyli kable do telefonów za cienkie!!! -czy jakoś tak, bo ktoś próbował zrobić. Idea podobno dobra jest tutaj. Ale są limity, co u nas by poszło bardzo szybko. Wiec ta radiówka jest, która pozostawia wiele do życzenia, niestety.

Więc pozostaje ci zastosować to o czym pisałem WR743ND choć musisz znać konfigurację tej sieci aby zestawić poprawnie połączenie na nowym routerze.