Jaki modem WI-FI?

Siła sygnału ma dużo do życzenia. Maksymalna wartość do poprawnej pracy wynosi -70dB. U Ciebie jest przekroczona. WR-743ND nie może jednocześnie odbierać i nadawać sygnału wifi. WR-740N podłacz do portu WAN i ustaw na Dynamic IP. Pierwszy router musi mieć właczony serwer DHCP.

Słabszy sygnał odbierany jest z karty sieciowej wn822n ,wydaje mi się że sygnał z TP LINK 4E2900 jest OK i wynosi -50db a to jest właśnie mój wr743nd podłączony do panelówki, już go skonfigurowałem jako ap klient. Ogólnie to mam kłopot aby skonfigurować ap klienta z routerem, proszę o pomoc.

Poradnik jest na forum, może opisz z tym masz dokładnie problem?

Może to zabrzmi lakonicznie ale mam problem co i jak po kolei zrobić aby router wysyłał to co ap klient odbiera.

Jak dobrze rozumem chcesz aby WR743ND działał jako klient i punkt dostępowy jednocześnie?

Nie, mam wr743nd i skonfigurowałem go jako ap clienta i mam też wr740n który powinien działać jako router czyli nadajnik i nie wiem jak skonfigurować ten ostatni.

Wg tego właśnie modelu:

Standardowa konfiguracja jako router bezprzewodowy z portem WAN jako Dynamic IP -

Skonfigurowane, działa jak narazie, dziękuję za wszystkie porady.

Witam, po tygodniu użytkowania zauważyłem że wr743nd który jest skonfigurowany jako AP klient jest widoczny dla urzadzeń wi-fi, nie wiem czy to normalny objaw? bo chyba odbiornik nie powinien już nadawać sygnału wi-fi, co prawda ikonka internetu pojawia się tylko na wr740n, ale ostatnio jak łączyłem się z konsolą PS3 to stabilniejsze połączenie było przez ap klienta czyli odbiornik, więc nie wiem już czy mam dobrze skonfigurowane te dwa urządzenia?

Disable Local Wireless Access - wyłączasz punkt dostępowy na WR743ND

Tak myślałem że to trzeba wyłączyć, dziękuję za podpowiedź.

Pomimo zaznaczenia Disable Local Wireless Access , wr743nd nadal łączy się i to stabilniej z PS3 niż router , dlaczego tak się dzieje, że wogóle mam łączność z odbiornikiem? Wszystko konfigurowałem wg poradników na forum, może jakiejś opcji nie zaznaczyłem?

Zrobiłeś reboot WR743ND po zmianie konfiguracji?

Oczywiście i nawet twardy reset urządzenia.

Czyli nadal masz dwie sieci (SSID) z WR740 i z WR743ND?

Tak, widnieją dwa SSID wr743nd i wr740n

Co masz w Wireless Settings na WR743ND?

Enable Wireless Radio
Enable SSID Broadcast
Disable Local Wireless Access

Bardziej liczyłem na print screen-a.
Tryb pracy (operation mode) masz Client czy Bridge?

Client router