Jaki modem WI-FI?

Witam,
Męczy mnie ten problem od dawna, chciałbym kupić modem który odbierze sygnał wi-fi z anteny która jest zamontowana i połączona do AP a AP do modemu z routerem z miejsca oddalonego o 200 metrów, sygnał ten odbierze i pozwoli rozesłać go po domu też jako wi-fi?

Tp-link WA5210g na zewnątrz budynku (APClient) i dalej w samym budynku podłączony skrętką komputerową WR740N lub WR841N. Nie polecam odbierania i nadawania na tym samym radiu (jedno urządzenie).

Nie wiem czy dobrze rozumię, antena już jest podłączona do AP, i odbieram wi-fi poprzez modem WN822N podłączony usb do PC co jest dla mnie idealne ale chciałem ten sygnał jeszcze rozesłać po domu jednorodzinnym.

Czyli w mieszkaniu masz kabel koncentryczny i wtyczkę RP-SMA?

Nie, w domu mam modem wi-fi WN822N podłączony do komputera i odbieram sygnał wi-fi z anteny dookólnej oddalonej o 200m, chciałbym odbierać ten sygnał i jeszcze rozesłać po domu jako wi-fi tak aby np. łączyć się komórką z internetem.

Tylko że to nie modem tylko karta bezprzewodowa!? Jak masz podłączoną antenę do tej karty?

Tak to karta bezprzewodowa, ja nie mam podłączonej anteny do tej karty, mówie że chce właśnie uzyskać sygnał wi-fi z tej anteny która jest oddalona od mojego domu o te 200m i po pierwsze mieć net w komputerze tak jak mam teraz dzięki tej karcie po drugie chcę uzyskać sygnał wi-fi w całym domu.

No to podtrzymuje tak jak pisałem w poście numer #2 jeżeli myślisz o stabilnym linku:

Tp-link WA5210g na zewnątrz budynku (APClient) i dalej w samym budynku podłączony skrętką komputerową WR740N lub WR841N. Nie polecam odbierania i nadawania na tym samym radiu (jedno urządzenie).
Przy dwustu 200m i urządzeniu w zabudowie nie będzie stabilności w działaniu.

Moge tylko potwierdzić post #2. Wszystko jednak zależy od widoczności pomiędzy antenami. To musisz już sam zweryfikować.

Widoczoność jest dobra, bo na tej karcie wi-fi którą posiadam łapię ok ok 50 % siły sygnału i transfer nie jest zakłucony, zależało mi aby właśnie ten sygnał łapany przez wi-fi rozprowadzić po domu ale widzę niestety że to cięzka sprawa, chyba zostanę przy tej karcie sieciowej, ponieważ u mnie w domu nie ma gniazda telefonicznego.
Dziękuję za wszystkie rady.

Możesz bawić się w udostępnianie połączenia internetowego przez komputer i zastosowanie jednego router czy karty ale wtedy komputer będzie musiał być cały czas włączony. Podałem rozwiązanie które na 100% działa i nie będzie sprawiało problemów.

A czy np. 8951N też by się nadawał?
Czyli tak ten WR841N podłączony skrętką komputerową do komputera tak? a czy wtedy karta sieciowa którą posiadam też będzie potrzebna?

Coś musi odbierać sygnał z głównego AP jeżeli chcesz kombinować z jednym urządzeniem. W8951ND nadaje się do tego aby działać jako AP (punkt dostępowy).

Dobrze czyli ustalmy już finalnie WR841N podłączony skrętką komputerową do komputera jako urządzenie które będzie udostępniać sygnał wi-fi z komputera?

Plus konfiguracja udostępnienia aktywnego połączenia internetowego z katy bezprzewodowej. Oczywiście komputer musi działać aby udostępniać połączenie internetowe dla routera.

Witam, chciałbym zaktualizować temat, trochę poczytałem, trochę nasłuchałem się opinii i chcę się raz jeszcze zapytać, otóż odbieram sygnał wi-fi w domu jednorodzinnym poprzez kartę sieciową bezprzewodową wn822n wszystko hula cacy, i chciałbym ten sygnał rozprowadzić po domu tak aby można było korzystać z innych urządzeń jak np smartfon, lub połączyć się online na Playstation 3, proszę o poradę które urządzenia będą spełniały taką funkcję?
dziękuję za wyrozumiałość i porady.

Moja propozycja to odbiornik WR743NDv2 lub WR843ND a jako nadajnik - punkt dostępowy WR740N

A jak to miałoby być połączone już u mnie w domu? czy tak karta sieciowa którą mam podłączoną do kompa była by wtedy niepotrzebna czy właśnie jest niezbędna?

Możesz ją używać dalej montując antenkę wewnętrzną. Będziesz miał dostęp bezprzewodowy w mieszkaniu z WR740N.

Zależy mi na jak najbardziej minimalistycznej ilości użądzeń,nie ma możliwości aby odbierać i udostępniać sygnał wi-fi z jednego urządzenia?