Jaki modem WI-FI?

Witam, po tygodniu użytkowania zauważyłem że wr743nd który jest skonfigurowany jako AP klient jest widoczny dla urzadzeń wi-fi, nie wiem czy to normalny objaw? bo chyba odbiornik nie powinien już nadawać sygnału wi-fi, co prawda ikonka internetu pojawia się tylko na wr740n, ale ostatnio jak łączyłem się z konsolą PS3 to stabilniejsze połączenie było przez ap klienta czyli odbiornik, więc nie wiem już czy mam dobrze skonfigurowane te dwa urządzenia?

Disable Local Wireless Access - wyłączasz punkt dostępowy na WR743ND

Tak myślałem że to trzeba wyłączyć, dziękuję za podpowiedź.

Pomimo zaznaczenia Disable Local Wireless Access , wr743nd nadal łączy się i to stabilniej z PS3 niż router , dlaczego tak się dzieje, że wogóle mam łączność z odbiornikiem? Wszystko konfigurowałem wg poradników na forum, może jakiejś opcji nie zaznaczyłem?

Zrobiłeś reboot WR743ND po zmianie konfiguracji?

Oczywiście i nawet twardy reset urządzenia.

Czyli nadal masz dwie sieci (SSID) z WR740 i z WR743ND?

Tak, widnieją dwa SSID wr743nd i wr740n

Co masz w Wireless Settings na WR743ND?

Enable Wireless Radio
Enable SSID Broadcast
Disable Local Wireless Access

Bardziej liczyłem na print screen-a.
Tryb pracy (operation mode) masz Client czy Bridge?

Client router

Przed chwilą sprawdzałem Client router nie nadaj sieci w takiej konfiguracji

Firmware Version:
3.17.0 Build 131129 Rel.36651n
Hardware Version:
WR743ND v2 00000000

czyli co powinienem zrobić? bo mam identyczne ustawienia

Sprawdź jak to wygląda pod kątem aktualizacji? Masz tam moją wersję oprogramowania.

Oto moja wersja softu, jest fabryny nic nie aktualizowałem jeszcze.

No to warto zaktualizować oprogramowanie.

Aktualizacja pomogła, mam już widoczny tylko router.

To świetnie :wink:
Jeżeli temat wyczerpany do proszę zamknąć wątek. W razie problemów zapraszam ponownie do nas na forum.

Witam,
Chciałbym powrócić do wątku, mianowicie moja karta sieciowa wn822n która odbiera sygnał z anteny dookólnej wyciska max łącza tj. ok 5-6mb, natomiast ten układ (743nd jako odbiornik + wr740n jako router) który zastosowałem aby utworzyć rozprzestrzenić wi-fi w domu wyciąga ok 500kb/s, to pozwala na otwieranie stron czy przeglądanie neta w komórce ale nie do ściągania większych danych, czy gdzieś robię błąd przy konfiguracji albo czy to jest max możliwości tych urządzeń? Dodam tylko że 743nd mam skonfigurowany jako client router i połączony z anteną panelową ant2409A.