Internet Multimedia, konfiguracja modemu MM z routerem tp link

Wiecie co? zaraz wyjdę z siebie... nie wiem jak ja to wcześniej robiłem że mogłem wejść na 192.168.1.1 ... wpisywałem 5 min i pokazywalo że nie znalazło strony :confused: musiałem teraz znowu modem podłączyć z mm żeby do Was to napisać :stuck_out_tongue:
Może coś źle robię? z karty sieciowej w pc idzie kabel do routera tp linka w wejscie WAN/LAN, w wejście ADSL w routerze podłączyłem kabel internetowy z kostki co idzie, no i podłączony jest do prądu. Wpisywałem 192.168.1.1 i nic :confused: co to za jaja

Podłącz w innym port niż WAN/LAN nie wiemy jak jest skonfigurowany router w tej chwili. Urządzenie od dostawcy odłączone.

Kolego najpierw dokładnie określ co chcesz osiągnąć.
Chcesz używać modemu z Multimedii czy tylko Tplinka?
Jak konfigurujesz TPlinka to podłącz komputer do portu LAN1

Heinz przecież pisałem że chce zrobić tak żeby router współpracował z modemem z Multimedii :slight_smile:
Czekajcie, faktycznie wsadzę ten przewód tak jak pisze administrator czyli nie w WAN/LAN i dopiero spróbuję wejść na 192.168.1.1 może wtedy się załączy... ;p

Jeśli już Ci się udało zmienić LAN IP na 192.168.2.1 to teraz szukaj tplinka pod tym adresem.
Linię telefoniczną podłącz do białego modemu do portu ADSL. z Białego kablem z końcowkami RJ45 podłącz do portu LAN4/WAN. Komputer do portu LAN1.

No i jeszcze konfiguracja po WAN-a -


jeżeli ma domyślną konfigurację dla ADSL. Nie wiem czy szybciej dla ciebie nie będzie wyłączyć DHCP i korzystać jako punkt dostępowy.

Wszystko pójdzie ok ale nie mogę zrobić najważniejszej rzeczy! w ogóle nie mogę wejść na tego tp linka :confused: zepsuł się czy co? wpisuje te 192.168.1.1 i pisze ze nie znajduje strony w przeglądarce :confused: z modemem z multimedii jak go podłączyłem teraz znowu nie mam takiego problemu tylko odrazu wyskakuje okienko logowania po wpisaniu 192.168.1.1

Masz taką konfigurację komputera jak na początku tego poradnika -

Sprawdź czy dostajesz adresację przez ipconfig /all

Konfiguracja IP systemu Windows
        Nazwa hosta . . . . . . . . . . . : 09354ae22ee2479
        Sufiks podstawowej domeny DNS . . . . . . :
        Typ węzła . . . . . . . . . . . . : Nieznany
        Routing IP włączony . . . . . . . : Nie
        Serwer WINS Proxy włączony. . . . : Nie
Karta Ethernet Połączenie lokalne:
        Sufiks DNS konkretnego połączenia :
        Opis . . . . . . . . . . . . . . :  TP-LINK TF-3239 Fast Ethernet NIC
        Adres fizyczny. . . . . . . . . . : 00-19-66-84-71-13
        DHCP włączone . . . . . . . . . . : Tak
        Autokonfiguracja włączona . . . . : Tak
        Adres IP. . . . . . . . . . . . . : 192.168.1.2
        Maska podsieci. . . . . . . . . . : 255.255.255.252
        Brama domyślna. . . . . . . . . . : 192.168.1.1
        Serwer DHCP . . . . . . . . . . . : 192.168.1.1
        Serwery DNS . . . . . . . . . . . : 192.168.1.1
        Dzierżawa uzyskana. . . . . . . . : 16 lipca 2013 16:20:32
        Dzierżawa wygasa. . . . . . . . . : 17 lipca 2013 16:20:32

Miałem przed chwilą podłączony router tak jak tu w poradniku co wyslales


i dalej nie moge wejsc na 192.168.1.1 , co jest grane?!

Kiedy wpisywałeś ipconfig /all miałeś podpiętego TP-linka?

Nie, multimediowski modem.

Chodzi przecież o podłączenie TP-linka i wbicie komendy! Modem od MM nie bardzo nas interesuje skoro masz na nim dostęp do internetu.

Aaa to mam wpisać te ipconfig /all jak bedzie tp link podpiety! myslalem ze obojetnie
Ale to i tak nie moge wbic cos na te 192.168.1.1 wiec co mi da te wbicie komendy?

To żeby sprawdzić gdzie leży problem. W konsoli powinny pojawić się adresy tak samo jak na routerze MM. Natomiast jeżeli się nie pojawią to masz coś nie tak z połączeniem sieciowym lub konfiguracją routera.

Router w ogole nic nie był konfigurowany no ale juz zaraz sprawdze i przesle co tam sie wyswietli

Jaja, podłączyłem router i jeszcze raz sprobowalem wpisac te 192.168.1.1 i zadziałało, pokazało się okienko, wpisałem admin, na dole admin, zatwierdzilem i nic nie poszlo dalej :confused: chcialem sprobowac jeszcze raz wpisac te 192.168.1.1 i znowu nic sie nie pokazuje :confused: ale zrobilem to o co mnie prosiles na podlaczonym routerze tp linka i wyszlo tak:

Microsoft Windows XP [Wersja 5.1.2600]
(C) Copyright 1985-2001 Microsoft Corp.
C:\Documents and Settings\kutanga>ipconfig /all
Konfiguracja IP systemu Windows
        Nazwa hosta . . . . . . . . . . . : 09354ae22ee2479
        Sufiks podstawowej domeny DNS . . . . . . :
        Typ węzła . . . . . . . . . . . . : Nieznany
        Routing IP włączony . . . . . . . : Nie
        Serwer WINS Proxy włączony. . . . : Nie
Karta Ethernet Połączenie lokalne:
        Sufiks DNS konkretnego połączenia :
        Opis . . . . . . . . . . . . . . :  TP-LINK TF-3239 Fast Ethernet NIC
        Adres fizyczny. . . . . . . . . . : 00-19-66-84-71-13
        DHCP włączone . . . . . . . . . . : Tak
        Autokonfiguracja włączona . . . . : Tak
        Adres IP. . . . . . . . . . . . . : 192.168.1.2
        Maska podsieci. . . . . . . . . . : 255.255.255.252
        Brama domyślna. . . . . . . . . . : 192.168.1.1
        Serwer DHCP . . . . . . . . . . . : 192.168.1.1
        Serwery DNS . . . . . . . . . . . : 192.168.1.1
                                            192.168.1.1
        Dzierżawa uzyskana. . . . . . . . : 16 lipca 2013 17:11:11
        Dzierżawa wygasa. . . . . . . . . : 17 lipca 2013 17:11:11
C:\Documents and Settings\kutanga>

Spróbuj na innej przeglądarce internetowej. Adresacja jest czyli połączenie z routerem jest ok.

Kolego czy to aby na 100% obrazek z podłączenia TP-linka bo ta maska 252 mi się nie podoba???

TP-link takiej nie nadaje!? Miałeś podłączyć tylko TP-linka do komputera. Router od MM off!

Już był u mnie spec od montażu routerów.
Wadliwy router się trafił... brak łączności z komputerem, na chwile można się połączyć z 192.168.1.1, trochę się poklika tam w opcjach i nagle "przekroczono limit czasu" się pokazuje... router kupywane nowy na allegro więc odesłałem dziś i muszą coś wykombinować bo jestem zły jak skurczybyk :stuck_out_tongue: Mam nadzieje że wyślą drugi bo ten chwile tylko działa a później się wiesza i nie można w nic kliknąć, w żadną opcje.

Modem od MM był off