Gargoyle-TP-LINK + dostęp do USB

Witam.
korzystając z info. tego posta udało mi się wszystko skonfigurować i działa mi bez zarzutu.

Lecz nie wiem i nie mogę sobie poradzić z dostępem do FTP spoza LANu, tzn skonfigurowałem te ust taj jak na zrzucie

lecz nie wiem jaki adres wpisać dokładnie aby mieć dostęp z INTERNETU do tego FTPa?
I drugie pytanie, do czego służy opcja gdzie domyślnie jest wpisana Grupa Robocza? czy można podłączyć dysk jako zasoby dyskowe w sieci LAN ?
Pozdrawiam

Na samej górze w pierwszy screenie masz kratkę "Włącz zdalny dostęp do FTP z WAN" Oczywiście musisz mieć zewnętrzne IP.
Adres serwera FTP będzie wtedy ftp://twoje.zew.ip:21/
Grupa robocza występuje w "otoczeniu sieciowym" i wtedy zasoby udostępnione przez CIFS będą widoczne w sieci lokalnej w określonej grupie roboczej.
Łatwiej "mapować dysk sieciowy" który potem będzie dostępny tak jak dysk "C"

Zaznaczyłem tą opcję u góry, lecz wpisując ftp://ip zew:21 nie mogę dostac sie do tego ?
Dodam iż do samego routera po https://ip zew:8080 normalnie moge sie zalogowac :frowning:
Czym to może być spowodowane?

Próbowałeś z innego IP zalogować się na ftp-a?

OK działa sprawdziłem przez Laptopa i wszystko śmiga.
Wcześniej wpisywałem adres przez tablet TAB3 i nie mogłem ciekawe czemu tam nie działa hmm
Możecie jeszcze podpowiedzieć jak zrobić aby dysk był widoczny w grupie roboczej jak w np w Windowsie komputery jak coś się udostępni? (bo jak zmapowany dysk to wiem)
I jeszcze jedno jak dodawać pliki, z jakiego poziomu to można zrobić ?
Dzieki jeszcze raz :slight_smile: