Gargoyle- problem z DLNA

Witam
Zainstalowałem przed chwilą na TL-WR1043NDv3 najnowsze Gargoyle. Zrobiłem exroot, usypianie dysku i chciałem odpalić DLNA. Wszystko byłoby OK, gdy nie to że pokazuje mi tylko jeden folder z jednym filmem, a mam ich więcej nie wspominając o zdjęciach i muzyce. Co robię nie tak?

Poczekaj narazie, możliwe że minidlna musi przeskanować dysk i dodać pliki do biblioteki.
Sprawdzę jak to zachowuje się u mnie.

Czekam już 15 minut i dodało raptem ok. 15 filmów i chyba się zatrzymało. A co ze zdjęciami, ich wogóle nie wczytuje. Dziwne że FTP działa normalnie.

Taki router to nie demon szybkości. Daj mu popracować.
Dysk już się uśpił czy nadal pracuje?

DLNA wczyta parę filmów, dysk się usypia i chyba dalej nie pójdzie. Zaczekam jeszcze chwilę i zobaczymy czy coś wczyta więcej. A tak na marginesie to jaki rozmiar radiatora do niego dokupić?

Wyłączyłem usypianie dysku. Dalej nic. Czy jest możliwe że najnowsze Gargoyle ma blokadę na 17 plików DLNA?

U mnie ładuje więcej.
Zobacz sobie status na stronie http://192.168.1.1:8200 czy jeszcze pracuje czy coś nie chce

Możesz jeszcze połączyć się przez ssh i sprawdzić co masz w logu dlna za pomocą polecenia
cat /mnt/.minidlna/minidlna.log

Podczas pracy proces minidlna zużywa prawie 100% procesora routera:
image

ps ja użyłem WDR4300 który ma wolniejszy procesor ale ma 128MB RAM. Sprawdź jak u Ciebie z użyciem pamięci za pomocą komendy free

W Typie danych wybrałeś "bez określenia" czy wybrałeś np Filmy?

Po godzinie pracy:
image

A u mnie od 2 godzin jest 17 plików wideo i nie idzie dalej. A na jaką wersję Gargoyle masz? Może 1.9.2.5 ma taki błąd.

Spróbuję zrobić downgrade do wersji 1.9.2.4. Jest gdzieś dostępna wersja 1.9.2.4?

Proszę bardzo: gargoyle-1.9.2.4-ar71xx-tl-wr1043nd-v3-squashfs-factory.bin (7,8 MB)

Można tego użyć jako sysupgrade, jednak jeśli była zmiana wersji kernela to instalowanie innych modułów będzie utrudnione lub niemożliwe.

Ja używałem wersji 1.9.2.5 z eko.one.pl
Restartowałeś router? co masz w logu?

Zainstalowałem na razie jeszcze raz 1.9.2.5. Zobaczę jutro jak poszło. Jak dalej będzie problem to napiszę.

Nic z tego. Ponowne wgranie 1.9.2.5 nic nie dała. Zatrzymuje się na 17 plikach. Zobaczymy jutro, może przez noc coś wczyta.

Masz jakieś ogromne pliki? może minidlna się wysypuje na nim.
Sprawdź ten log

Możesz jeszcze spróbować dodawać udostępnione zasoby po 3 razy dodając osobno obrazy filmy i zdjęcia.

Proszę oto logi


Pliki są duże i małe. Niektóre filmy mają po 2- 3 GB, a są które mają po 800 MB. Dodatkowo pełno zdjęć.

Z logu wygląda ze proces skanowania po prostu się wyłączył. Jaki jest tego powód to nie wiem
u mnie po pojawieniu się:

[2017/10/22 17:18:51] minidlna.c:155: warn: received signal 15, good-bye
[2017/10/22 17:18:53] minidlna.c:1048: warn: Starting MiniDLNA version 1.2.1.
[2017/10/22 17:18:53] minidlna.c:348: warn: New media_dir detected; rebuilding...
[2017/10/22 17:18:53] minidlna.c:1089: warn: HTTP listening on port 8200

proces się restartuje i następuje ponowne skanowanie zasobów.
Stało się to po dodaniu nowego folderu do skanowania.

Możliwe że brakuje pamięci. Spróbuj wyłączyć na czas skanowania proces np samby ftp

Ogólnie signal 15 oznacza, że ktoś grzecznie prosi proces minidlna o wyłączenie się (polecenie kill, ale nie kill -9) - może z powodu usypiania dysku albo innego planowego okresowego działania. Niestety jestem trochę za cienki w działaniu openwrt/gargoyle - warto może zapytać cezarego (z eko.one.pl - widzę, że już puściłeś tam pytanie, tylko za mało szczegółów dałeś), ale najpierw zobacz, czy w innych logach nie masz jakiegoś info, kto taki sygnał wypuścił w kierunku minidlna albo całego systemu.

Wyłączyłem sambę, ftp i nic. Dziwne że zatrzymuje się na 17 plikach i nawet po całej nocy nie chce iść dalej.

Bardzo dziwne, bo wg logu minidlna działał tylko 21 sekund.
Extroota robiłeś z GUI?
Sprawdź teraz jeszcze raz log, może się tam coś dodało.
Spróbuj też wydać komendy:

/etc/init.d/minidlna stop
/etc/init.d/minidlna start

aby zrestartować minidlna