Gargoyle 1.6.2.2 dla WR1043ND v3

Zapomniałem dopisać, tak OpenWRT miałem przez chwilę, działał ale kurde nie mogłem się do niego jakoś przyzwyczaić, może za krótko korzystałem.
Dzisiaj przetestuje dd-wrt. Za jakiś czas zdam relacje.
Wielki dzięki za podpowiedzi :slight_smile:

Ja mam od początku Chaos Calmer wgrane i nie narzekam. Ustawiasz raz i zapominasz.

Witam kupiłem router tp-link TL-WR1043ND, z poradnika próbowałem wgrać nowe oprogramowanie gargoyle
Wszedłem na adres 192.168.0.1 wszystko zadziałało zalogowałem się i zgodnie z poradnikiem z menu po lewej stronie wybrałem System Tools a następnie Firmware Upgrade i wgrałem wersje którą znalazłem na tej stronie
coś tam się wgrywało router się zresetował i nagle się zawiesiła strona, że brak połączenia coś tam i teraz nie mogę wejść na ten adres 192.168.0.1 ani ten 192.168.1.1 bo wyskakuje ta witryna jest nieosiągalna, diody palą się normalnie. Wcześniej nic nie konfigurowałem, ani nie wgrywałem na kompa oprogramowania z płytki bo nie mam stacji dvd.

Dostajesz jakaś adresację z DHCP routera? Podłączenie przewodowe?

Podłączyłem z modemu od światłowodu (modem dasan h645g) do routera i drugim kablem z ethernet do karty sieciowej, internet nie działa, działa tylko gdy podłacze bezpośrednio z modemu do karty sieciowej. Router muszę skonfigurować z dostawcą internetu ale teraz nie mam jak jak mi się nie wyświetla ta strona. A i jeszcze gdy próbuje zresetować router przytrzymując 10s to nic się nie dzieje.

Interesuje mnie adresacja z DHCP TP-linka. Jeżeli nie masz wiedzy sieciowej wystarczy to powiedzieć, znaczne ułatwi nam to rozmowę.
Pokaż ipconfig /all wpisane do cmd kiedy jesteś podłączony do TP-linka przewodowo (nie interesuje nas na razie dostęp do internetu)

TP-link był podłączony jednym przewodem tylko do komputera?

tak

Jakoś trudno mi w to uwierzyć widząc taką adresację!? Nie miałeś TP-linka podłączonego do internetu? Pewnie mając dostęp do internetu przez kartę ethernet przełożyłeś tylko przewód do TP-linka?

Kabel od modemu był podłączony do routera i z routera do karty sieciowej, teraz daje screen gdzie router jest połączony tylko z karta sieciowa

Pewnie masz wyłączone DHCP. Reset do ustawień fabrycznych - trzymaj przycisk powyżej 10s

No właśnie jest taki problem, że gdy przytrzymuje ponad 10s i puszczam to nic się nie dzieje, diody się świeca jak się świeciły przed naciśnięciem resetu.

No to musisz poczekać na autora wątku (HEINZ) może on coś poradzi w temacie.

Opisz jak.
Pewnie firmware się źle wgrało.

świeci się dioda power, system flashing i ehternet mryga (nie raz na chwile się zatrzymuje) i tak się świecą bez żadnej reakcji przy naciskaniu reset.
Przy tym recovery mam mieć tylko ruter podłączony do karty sieciowej czy od modemu do routera i z routera do karty sieciowej ?

Znaczy się że dioda system miga?
Router podłączony tylko do karty sieciowej.
Adresy IP ustawione na statyczne
Uruchomiony serwer TFTP z udostępnionym plikiem recovery

dioda flashing ma światło ciągle nie miga
Udało się zrobić recover i działa już adres 192.168.0.1. Tylko teraz mi nie działa internet bezpośrednio z modemu do karty sieciowej, ale chyba skonfiguruje normalnie przez TP linka

Skoro działa już fabryczny soft to wgraj gargoyle ale te najnowsze a nie moją przeróbkę. Link:
http://dl.eko.one.pl/gargoyle-pl/chaos_calmer/ar71xx/gargoyle-1.9.0.3-ar71xx-tl-wr1043nd-v3-squashfs-factory.bin

Jak już mam skonfigurowany router z dostawcą internetu i mi śmiga wifi i internet po kablu to teraz mogę wgrać gargoyle i będzie działał internet czy znów bedą musieli konfigurować mi adres mac ?

Ja bym sobie odpowiedział na pytanie czy w ogóle potrzebujesz alternatywnego oprogramowania na twoim routerze? Brakuje ci jakiejś funkcjonalności?