Dziwne rozłączanie wifi

Możesz jeszcze pobawić się ze zmianą kanału nadawania.

Wracam do tematu. Kombinowałem przez dłuższy czas z różnymi ustawieniami.Konfiguracje były różniste.Przez parę dni jest dobrze a raz znowu to samo.Wszystkie odbiorniki są połączone a internetu niema. Tak to wygląda jakby przez noc,gdy nie jest wifi wykorzystywane było uśpione ( nie jest wyłączone !),a potem ma problem z pobudką.I znowu wajcha wył/włącz,albo restart rutera i jest na jakiś czas ok.Na kablu jest zawsze ok.No i co z tym robić?

Ustaw maksymalny czas na dzierżawę adresów przydzielanych przez DHCP routera. Sprawdź czy będzie różnica.

Ustawiony był domyślny -1440 min. ,ustawiłem na max.2880 min.Obadamy.

Wracam do tematu. Po ~dwóch-trzech tygodniach dobrego,znowu zrywa połączenie.Kilkanaście dni i wajcha.Dziś tj.sobota 22-08 w ciągu dnia zerwało dwa razy.Już nie wiem co z tym zrobić.A może by tak wymienić na jakieś alternatywne oprogramowanie? Nie wiem bardzo jak ale...

Po pierwsze to trzeba ustalić co jest przyczyna bo na razie to leczymy objawowo.
Zrób taki test na stabilność:

podziel się obrazkami gdy zacznie się coś dziać.

Tu trzeba konkretnie ustalić co "zrywa". Połączenie sieciowe czy dostęp do internetu?

Zanim zrobię test to info. że połączenie po kablu jest i nie zrywa.Problem tylko z wifi.

Tam jakieś dwie sieci się nakładają? To są twoje sieci? Masz jakiś repeter? Nic nie napisałeś która sieć jest twoja.

Zrywa w dalszym ciągu na konkretnym sprzęcie? Zmieniałeś w routerze bgn na bg?

Tak, mam podłączony tp-link TL-WA 830 re jako extender.Nie zmieniałem bgn na bg.Zmienić?
Do routera jest podłączone-1)kablem komp AiO,2)dekoder główny NC+ ,3)Bramka voip PAP 2T. Przez wifi dwa dekoderyNC+ przez tp-linka702 N(każdy),extender ten jak wyżej ,dwa laptopy ,i w porywach cztery smartfony.

Eter jest dość mocno zaszumiony. Ustaw na routerze prędkość sieci bez "n-ki" z pasmem 20MHz. Ustaw też kanał na sztywno (bez auto). To samo na wzmacniaczu i na WR702N. Z pomiarów inSSIDer-em wygląda że urządzenia idą bardzo szeroko i generują bardzo dużo zakłóceń.

Tak ustawiłem.

Pokaż jeszcze raz pomiary z inssider-a,

Proszę.

Masz bardzo duże zakłócenia elektromagnetyczne lub uszkodzoną kartę bezprzewodową. Zobacz jak słabsze sygnały są poszarpane.

I co w związku z tym mam zrobić?
Ponieważ nie umie zrobić zrzutu w androidzie zrobiłem fotkę z tabletu.Może na coś się przyda.

Nie stawiać repeatera postawić na sieć przewodową zakończoną punktami dostępowymi.

Te dwie poszarpane sieci to są wskazania z tp-linków wr 702 N.One są podłączone do dekoderów multiroom standard (NC+)na innym piętrze. Nie mam innej możliwości podłączyć się do tych dekoderów ,a muszą mieć połączenie okresowe z netem.Odłączyłem mikrofale z sieci i tak samo są poszarpane. Oprócz mikrofali nie widzę nic co by zakłócało sieć. Bo chyba nie piloty od TV i dekodera?
Poprzednio miałem router Netia spot i nie było tego problemu.A podłączone było to co i teraz.Może to wina routera?
Wracam do wątku. Po blisko dwóch miesiącach coś się porobiło że normalnie jest dobrze ;D Jakoś tak samo ;D Nie rozłącza ,nie wyłącza normalnie prima super ;D Router chodzi jak szwajcar.Dziękuję za pomoc :-*

witam,
czy ktoś już rozwiązał problem z rozłączaniem sie routerów TP-LInk-a z połączenia wireless?
mam Archer-a C8 i wifi mi się co chwilę włącza i rozłącza.
zmiana kanałów nie pomaga.
sprawdzałem na kilku komputerach i laptopach.
Czyżby procek nie wyrabiał?
Awerte

Od jakiego dostawcy masz doprowadzony sygnał? W jaki sposób objawia się zanik sygnału i czy w momencie jego braku diody na C8 sygnalizujące link świecą? Robiłeś jakieś pomiary siły sygnału?