Dziwne rozłączanie wifi

Witam. Router TD-w8970 ver.1 .Wszystkie połączenia działają i jest dobrze .W nocy wifi nie jest na routerze wyłączone.Rano aby się połączyć przez wifi ,obojętnie z jakim urządzeniem trzeba albo w routerze wajchą zrobić wyłącz/włącz,albo w każdym urządzeniu zrobić to samo.Nie jest to nagminne.Bywa że przez kilka dni jest spokój,a potem znowu przez kilka dni wajcha.Zmieniałem szerokość kanału i na 20MHz ,40MHz i auto.Po przełączeniu jakiś czas jest normalnie dobrze a potem znowu wajcha.Poprzednio miałem Netia Spot i tego nie było.Czy tak ma być ?Czy coś da się zmienić? Proszę o poradę.
Pozdrawiam. Stanisław.

Pokaż skan z programu inSSIDer.

Proszę.

Możesz jeszcze pobawić się ze zmianą kanału nadawania.

Wracam do tematu. Kombinowałem przez dłuższy czas z różnymi ustawieniami.Konfiguracje były różniste.Przez parę dni jest dobrze a raz znowu to samo.Wszystkie odbiorniki są połączone a internetu niema. Tak to wygląda jakby przez noc,gdy nie jest wifi wykorzystywane było uśpione ( nie jest wyłączone !),a potem ma problem z pobudką.I znowu wajcha wył/włącz,albo restart rutera i jest na jakiś czas ok.Na kablu jest zawsze ok.No i co z tym robić?

Ustaw maksymalny czas na dzierżawę adresów przydzielanych przez DHCP routera. Sprawdź czy będzie różnica.

Ustawiony był domyślny -1440 min. ,ustawiłem na max.2880 min.Obadamy.

Wracam do tematu. Po ~dwóch-trzech tygodniach dobrego,znowu zrywa połączenie.Kilkanaście dni i wajcha.Dziś tj.sobota 22-08 w ciągu dnia zerwało dwa razy.Już nie wiem co z tym zrobić.A może by tak wymienić na jakieś alternatywne oprogramowanie? Nie wiem bardzo jak ale...

Po pierwsze to trzeba ustalić co jest przyczyna bo na razie to leczymy objawowo.
Zrób taki test na stabilność:

podziel się obrazkami gdy zacznie się coś dziać.

Tu trzeba konkretnie ustalić co "zrywa". Połączenie sieciowe czy dostęp do internetu?

Zanim zrobię test to info. że połączenie po kablu jest i nie zrywa.Problem tylko z wifi.

Tam jakieś dwie sieci się nakładają? To są twoje sieci? Masz jakiś repeter? Nic nie napisałeś która sieć jest twoja.

Zrywa w dalszym ciągu na konkretnym sprzęcie? Zmieniałeś w routerze bgn na bg?

Tak, mam podłączony tp-link TL-WA 830 re jako extender.Nie zmieniałem bgn na bg.Zmienić?
Do routera jest podłączone-1)kablem komp AiO,2)dekoder główny NC+ ,3)Bramka voip PAP 2T. Przez wifi dwa dekoderyNC+ przez tp-linka702 N(każdy),extender ten jak wyżej ,dwa laptopy ,i w porywach cztery smartfony.

Eter jest dość mocno zaszumiony. Ustaw na routerze prędkość sieci bez "n-ki" z pasmem 20MHz. Ustaw też kanał na sztywno (bez auto). To samo na wzmacniaczu i na WR702N. Z pomiarów inSSIDer-em wygląda że urządzenia idą bardzo szeroko i generują bardzo dużo zakłóceń.

Tak ustawiłem.

Pokaż jeszcze raz pomiary z inssider-a,

Proszę.

Masz bardzo duże zakłócenia elektromagnetyczne lub uszkodzoną kartę bezprzewodową. Zobacz jak słabsze sygnały są poszarpane.

I co w związku z tym mam zrobić?
Ponieważ nie umie zrobić zrzutu w androidzie zrobiłem fotkę z tabletu.Może na coś się przyda.

Nie stawiać repeatera postawić na sieć przewodową zakończoną punktami dostępowymi.