Dwa wr740n

Pół dnia na to straciłem i na necie dużo patrzyłem, już mi się nie chce z tym dziadostwem męczyć :smiley: .

Tak jak pisałem jedyną przeszkodą może być poziom sygnału lub zakłócenia.

Sorry za głupie pytanie :P. Jak wejść do tego okienka Protokół internetowy w wersji 4?

To zależy jaki masz system operacyjny?

Windows 7.

Podaj nam ten poziom sygnału. Wszystkie ustawienia właśnie odnoszą sie do niego.

Koło samego routera jest około - 25 dB więc jest dobrze ;). Zrobiłem tak jak było napisane w tym poradniku. Niestety ale już chyba sobie odpuszczam, jeden router musi mi na razie wystarczyć ;). Dzięki za rady :).

Poczekaj nie poddawaj się - bynajmniej dzisiaj. Zawsze możesz wgrać firmware alternatywne np: gargoyle czy dd-wrt. W tych oprogramowaniach jest tryb Client przy pomocy którego też możesz nawiązać połaczenie z pierwszym routerem. Ważne jaka wersja układowa v2,3,4.

Jeszcze jutro ostatni raz podejmę walkę, i dam znać co z tego wyszło ;D.

No i udało się :D. Zrobiłem konfigurację według waszego poradnika. Lecz mam kilka pytań:
1.) Czy kanały wi-fi koniecznie muszą być ustawione na sztywno na obu routerach?
2.) Czy koniecznie muszę ustawić ręcznie protokół internetowy w wersji 4, oraz czy trzeba będzie to jeszcze raz ustawiać jak zmienię kartę sieciową w komputerze na inną (komputer jest obecnie połączony bezprzewodowo z routerami)?
3.) W waszym poradniku końcówkę adresu IP w routerze 2 zaleca się ustawić na 250 i czy jak ustawię sobie pierwszy router na końcówkę 0.1 a drugi na 0.2 to będzie to działało bez problemu?
Będę wdzięczny za możliwie szybką pomoc. Pozdrawiam :).

ad1. raczej tak
ad2. TCP/IP V4 w tej chwili jest standardem, raczej nie
ad3. ustawienie adresu z tej samej podsieci lecz poza zakresem DHCP routera pierwszego, powinno działać

Ok dzięki. Nurtuje mnie jeszcze jedno ostatnie pytanie. Nie bardzo rozumiem drugiej części punktu pierwszego poradnika. Napisane jest tam że: po poprawnej konfiguracji trybu WDS wracamy do poprzedniej konfiguracji (Uzyskaj adres IP automatycznie), rozumiem z tego ze trzeba zaznaczyć uzyskaj adres IP automatycznie , lecz nie wiem czy też trzeba zaznaczyć drugie okienko uzyskaj adres serwera DNS automatycznie czy pozostać na tym wpisanym ręcznie?

Tak jedno i drugie w automacie.

Dzięki wszystkim za pomoc. Na razie działa wszystko prawidłowo i mam nadzieję że tak pozostanie :).

To musisz przetestować na dystansie czasowym (kilka dni).

Wiem, wiem :). Mam nadzieję ze nie będzie komplikacji :).

Niby wszystko ok, ale irytuje mnie jedna sprawa. Jak odpalam wi-fi w telefonie lub w innych urządzeniu w pobliżu tego drugiego routera, który służy mi jako przedłużacz to za nic mnie nie połączy, wyświetla mi się tylko w nieskończoność "pobieranie adresu IP". Natomiast jak podejdę koło głównego routera to łączy mnie natychmiast, i wtedy mogę korzystać już z zasięgu obu urządzeń. Dlatego mam pytanie, czy da się coś zrobić aby łączyło mnie z przedłużacza wi-fi bez konieczności podchodzenia na drugi koniec domu do głównego routera?

Możesz ustawić DHCP na drugim routerze z innego zakresu ale z tą samą bramą internetową.

Nie wiem który router pokazujesz? Bo z tematu i opisu wynika że masz dwa!?