Dwa wr740n

Witam ponownie. Posiadam dwa routery wr740n, jeden mi służy jako główny router a drugi jako przedłużacz wi-fi. Ponieważ na obydwu ustawiłem taką samą nazwę sieci i zabezpieczenia widzi mi to jako jedną sieć, zmieniłem tylko adres IP drugiego routera o 1 cyfrę. W związku z tym chciałem się spytać czy to normalne ze teraz nie mogę wejść w ustawienia routera który służy mi jako przedłużacz, czy może coś jest nie tak?

Drugi podłączony jest bez portu WAN?

Chodzi mi o samo połączenie routerów?

Routery nie są połączone ze sobą żadnym kablem.

To dlaczego piszesz że służy jako access point?

Jak ustawiłeś adresację na routerach, i w jakim trybie działa ten drugi?

W drugim routerze zmieniłem IP na 192.168.0.2, wyłączyłem serwer DHCP, w sieci bezprzewodowej włączyłem połączenie WDS, w tabelce która mi się ukazała wpisałem SSID głównego routera, jego mac oraz hasło, potem ustawiłem taki sam SSID i hasło wi- fi na dwóch aby widziało mi je jako jedną sieć.

Pytanie czy rzeczywiście masz połączenie w tym WDS-ie skoro nie możesz wbić się na tego drugiego. Sprawdź ping 192.168.0.2 lub podłącz się kablowo do drugiego routera wpisując wcześniej do karty adresację 192.168.0.100 i 255.255.255.0 będziesz widział co masz w statusie.

No niestety nie ma połączenia w WDS, podczas testu ping 100% straty ma router 192.168.0.2, z 192.168.0.1 działa bez problemu.

No to masz odpowiedź dlaczego nie możesz się zalogować na drugi router.

A da się to jakoś ogarnąć by działało ze sobą bezprzewodowo, czy sobie odpuścić?

Nie wiem czy skonfigurowałeś poprawnie ten WDS - poradnik jest na forum. Niestety tryb bardzo kapryśny i potrafi się rozłączać przy słabym sygnale czy zakłóceniach od innych sieci. Osobiście wgrałbym Gargoyle na drugiego i skonfigurował przekaźnik.

Dziękuję panowie za pomoc. Konfigurowałem jeszcze raz, na pewno poprawnie i dalej nic z tego :(. Daję sobie z tym spokój, szkoda zdrowia :P. Pozdrawiam :). Można zamknąć temat ;).

Możesz sprawdzić jaka jest siła sygnału stawiając np. laptopa z wgranym inSSIDerem obok routera.

Szybko się poddajesz ;(

Pół dnia na to straciłem i na necie dużo patrzyłem, już mi się nie chce z tym dziadostwem męczyć :smiley: .

Tak jak pisałem jedyną przeszkodą może być poziom sygnału lub zakłócenia.

Sorry za głupie pytanie :P. Jak wejść do tego okienka Protokół internetowy w wersji 4?

To zależy jaki masz system operacyjny?

Windows 7.