Czy warto kupić tp link wr941nd?

Witam! Mój obecny router psuję się więc postanowiłem kupić coś innego. Wybór padł na firmę tp link. Obecnie korzystam z łącza radiowego gdzie łącze się za pomocą protokołu PPoE (router musi mieć obsługę PPoE) jednak na przełomie styczeń/luty przyszłego roku będę zmieniał dostawcę internetu. Ten nowy dostawca dostarcza internet w technologii wi-fi, chcę więc by nowy rouer działał z internetem u nowego dostawcy a jego schemat internetu wygląda tak:
Nadajnik WiFi
---> W domu dostawca instaluje antenę wifi z ap (w jednej obudowie) -->idzie kabel sieciowy do zasilacza-->od zasilacza idzie kolejny zwykły kabel sieciowy do komputera--> w komputerze wystarczy aby podpiąć kabel i internet już działa bez żadnej konfiguracji.
Widziałem jak ten operator montował internet u kolegi i chyba ta antena z ap jest też firmy tplink. Od routera wymagam, aby stabilnie działał i nie rozrywał połączenia wifi oraz żeby działał potem u nowego dostawcy oraz miał dobry zasięg, bynajmniej lepszy niż moja tenda w306r. Innych bajerów nie wymagam. Zaciekawił mnie tp link wr941nd bo podobno bardzo stabilnie działa i ma bardzo dobry zasięg dzięki trzem antenom. Czy to dobry wybór ? Na router mam mniej więcej 120zł .
Z góry dzięki za pomoc i życzę wesołych świąt :slight_smile:

Trzy anteny są po to aby osiągnąć większą prędkość w sieci a nie zasięg. Moc wszystkich routerów SOHO jest ograniczony do 100mW. Poza tym wybór jak najbardziej ok choć osobiście dołożył bym troszkę i brał WR1043ND który posiada USB.

To skoro moc jest ograniczona to może nie warto tyle płacić za ten router ? Może wtedy wystarczy najtańszy wr740n ? Skoro zasię będzie ten sam. Chyba, że się mylę. Jak napisałem bajerów nie potrzebuje i nie będę za nie płacił. Nie potrzebne mi usb.

To zależy o jakiej prędkości łącza mówimy? Chyba nic nie napisałeś w pierwszym poście.

No tak nic nie mówiłem :). Teraz mam 1mb a po zmianie będę miał 4mb więc to nie są prędkości zawrotne. A może wr841nd ?

Spokojnie bierz WR740N i się nie zastanawiaj.

A ten wr841nd przez dwie antenki nie będzie miał lepszego zasięgu ?

Zasięgu nie, ale ma prędkość wifi 300Mbit/s zamiast 150Mbit/s

Zgodzisz się Heniu że przy takiej prędkości internetu nie ma to aż takiego znaczenia.

Jeśli sprzęt będzie TYLKO do internetu to WiFi w "G" wystarczy, na styk nawet w "B" dało by radę.
Jak będzie przesyłanie plików między komputerami/NAS/DLNA itp to lepiej mieć szybsze wifi. Oczywiście karta w komputerze też musi je obsługiwać.

Kolega nic o tym nie pisał ale poczekajmy na jego wypowiedź.

Czasami coś może będę przesyłał, ale to i tak rzadko. 150mb starczy a to ma nawet wr740n. Także to nie jestem priorytetem, priorytetem jak mówiłem jest obsługa łącza nowego operatora, lepszy zasięg niż mój router i stabilność działania zwłaszcza sieci wifi.

No to polecam WR740N

Jest możliwość wgrania alternatywnego oprogramowania GargoylePL czy DD-WRT co znacznie zwiększa możliwości konfiguracyjne routera. Wiele materiałów znajdziesz u nas na forum.

No i chyba tak zrobię :wink: , jeszcze się zastanawiam.

A tego nowego operatora obsłuży?

A dlaczego miał by nie obsłużyć?

Myślałem, że może jak taki tani to może nie będzie miał wsparcia.

Jeżeli dostawca daje złącze ethernet w standardzie (RJ45) to musi zadziałać.

No takowe daje ;). A po wgraniu innego softu mogę zwiększyć siłę nadawania?