Czy warto kupić tp link wr941nd?

Tak jak pisałem "siła nadawania" nie zależy od oprogramowania.

To jutro jadę i kupuję tego wr740n w media expert, mają go podobno za 52zł bynajmniej tak w internecie na ich stronie a co będzie w realu to się okaże.

Jeszcze mnie ciekawi czy prędkość pobierania przez wifi jest taka sama jak po kablu oczywiście zakładając, że zasięg jest pełny bo na moim routerze jest inna.
Bo jeszcze nie mam go, bo dziś nie miałem czasu, jutro jadę do tego media bo mam jeszcze kuchnie do odebrania.

Prędkości będą inne. Na przykladzie WR740N maksymalne prędkości jakie da się uzyskać to 100Mbit po kablu ( realnie około 90-95Mbit/s) i 150Mbit/s po wifi (transfer przy wifi jest liczony w obie strony. Realny transfer pobierania to około 60-70Mbit/s).

Co i tak przy twojej prędkości internetu będzie z bardzo dużym zapasem.

No przywiozłem ten router i zobacze jak się sprawuje.

Jaką ustawić najlepiej szerokość kanału ? Na 40 mhz zasięg będzie większy czy co ?

Będzie używał szerszego kanału. W 2,4GHz kanał wifi jest co 5Mhz. do normalnej pracy potrzebuje 20Mhz. Do rozszerzonej 40Mhz.
40 Mhz jest potrzebne żeby osiągnąć maksymalną prędkość WiFi dostępną dla tego sprzętu. 20MHz jest lepiej ustawić jak masz koło siebie więcej sieci WiFi
U Ciebie wystarczy 20Mhz.

Mam aby jedną sieć wifi obok mnie, tego prywatnego operatora.

Daje screena z inSSIDer home moja sieć to Multimedia

Podpiąłem komputer pod kartę wifi tp link tl-wn722n. To są zrzuty z 40mhz.

Zostaw jak jest.