Czy da się połączyć TD-W8960N z routerem IDU-100

Witam
Chciałem zapytać czy istnieje możliwość połączenia routera TD-W8960N z routerem z cyfrowego polsatu IDU-100?
Chodzi mi o to, że chce przez routera TD-W8960N przedłużyć sygnał z cyfrowego polsatu?

W pierwszej kolejności sprawdź w dokumentacji technicznej czy IDU-100 wspiera tryb bezprzewodowy WDS bo jeżeli nie to nic nie zrobisz w tym zestawie sprzętowym. Poza tym urządzenia będą wykonane na różnych chipset-ach (procesora) więc to też może utrudnić komunikacje w tym trybie.

Można użyć W8960N jako AP podłączając go kablowo do IDU.

dzięki za odpowiedź
niestety z informacji tej http://www.plus.pl/documents/16/be99cb9b-ab95-47f3-a8ee-4d4b1d543369?title=internet-domowy-instrukcja-obslugi(1).pdf
wynika ze nie da sie WDS zrobić :frowning:
Zostaje mi jedynie rozwalić panele i przeciągnąć kable hehe :slight_smile: i zrobić AP. Mam nadzieje, że dam rade

Z innych rozwiązań nie wymagających kabla masz jeszcze Adapter PLC ( np WPA4220), Lub repeater np WA860RE

a co koledzy myślicie o tym

znalazłem konfiguracje router bezprzewodowy jako AP - punkt dostępowy ale na innym urządzeniu.
Może ktoś wie jak zrobić to na TD-W8960n?

Tutaj jest opisane co i jak zrobić.

Jedyne co musisz wiedzieć to adres IP IDU-100, domyślny IP to 192.168.0.1
W tym wypadku zmieniasz IP W8960N na 192.168.0.254 i wyłączasz mu serwer DHCP.
Na koniec łączysz oba routery kablem do portów LAN-LAN
Tak to wygląda w konfiguracji:

  1. Zmień Adres IP na 192.168.0.254
  2. Wyłącz DHCP zaznaczająć Disable DHCP.
  3. Zapisz i zastosuj ustawienia.
    Połącz routery razem.

dzięki za odpowiedź. Spróbuje to zrobić choć raz już robiłem i po naciśnięciu save zaczęło mielić i mielić az wyskoczył komunikat, że przekroczono limit czasu. Potem to już nie potrafiłem wejść ponownie do Tp linka

Witam. Zrobiłem tak jak napisałeś i myślę działa. Mam pytanie tylko bo gdy załącze speed test na telefonie to pisze mi ze mam słaby sygnał a siedzę obok Tp-linka. Czy da się coś z tym zrobić?

Jak masz ustawione nazwy sieci SSID? Są dwie czy telefon widzi tylko jedną sieć? Bo wygląda że łączy się z dalszą siecią (słabszy sygnał).

nie zmieniałem nazwy sieci w Tp link i mam tak jak na zdjęciu. telefon widzi tylko siec z IDU. i

Niestety nie wiszę w tym wątku żadnego zdjęcia z konfiguracji radia na urządzeniach!?

moze teraz

A sprawdzałeś w telefonie z jaką siecią jesteś połączony obecnie czy aby z tą TP-Linkową?

w programie seed tesr mruga raz na zielono raz na pomarańczowa ikonka WLAN

wydaje mi sie że ze starą teraz przelacze sie na tp-link

Bierz pod uwagę że nie mam wglądu do twojego komputera ani telefonu więc to co napisałeś nic mi nie mówi;
Masz sprawdzić z jaką siecią jesteś połączony (Ustawienia->Wifi) - mowa oczywiście o telefonie.

teraz na telefonie przełaczylem się TP link i prędkośc jest słabsza ale WLAN swieci na zielono. Czy mam rozumieć ze taraz mam korzystać z tplinka?

próbuje połączyć sie z tp link ale pisze ze sieć niezidentyfikowana i brak dostępu do internetu
Mała uwaga kolego @ndsmd nie piszemy postu pod postem tylko używamy guzika "Modyfikuj" - Administrator