Co jakiś czas ruter TP Link gubi internet i po kilku minutach znów działa

Witam spalił mi sie wczoraj ruter sagemcom fast 2704 i kupiłem dzisiaj ruter TD-W8951ND i po skonfigurowaniu co jakiś czas ruter gubi internet i po kilku minutach znów działa nie wiem czy to może ja mam coś w jego ustawieniach źle ustawione dodam ze konfigurowałem go pierwszy raz w życiu prosze o pomoc.

Pokaż zakładkę Internet i Status routera co tam skonfigurowałeś.

Mam screenshota
Powiedz czy tam jest wszystko okej skonfigurowane, mam internet z orange neostrada

konfigurowałeś wizardem?
bo o ile PVC0 wygląda OK to PVC7 już nie za bardzo
wrzuć SS zgodnie z zaleceniami forum (te zalecenia nie są bez powodu)

Konfigurowałem tym programem co dodali do tp linka

Ustaw PPPoA/VCmux dla neostrdy (PVC0) i sprawdź co będzie się działo. Wybierz połączenie PVC7 zrób jako niektywne i potem klikasz SAVE.
Możesz wrzucić jeszcze raz zakładkę Status po nawiązaniu połączenia przez router

Od 2h nie rozłącza jak rozłączy to będę sprawdzać może w orange była jakaś awaria czy coś a nie moge znaleść tego PPPoA/VCmux bo PVC7 to jest w zakładce Internet ale tamtego nie moge znaleść

Samo rzadko co się naprawia ale bądźmy dobrej myśli

Powinien być tylko aktywny Obwód wirtualny PVC0, 0 35 reszta jest zbędna

Mam zmienić te zakreślone na czerwono ?

Co masz do wyboru w zakładce enkapsulacja dla PVC0?

Zrobić nie aktywne pozostałe obwody, enkapsulacja to sobie może zostać neostrada działa na tej i na tamtej wyżej opisanej
Zmienić wartość MTU na 1492 i TCP MSS na 1452 i koniec zabawy z ustawianiem.

PPPoE LLC
PPPoE VC-Mux
PPPoA LLC
PPPoA VC Mux

Tak jak pisałem wcześniej dla neostrady PVC0 ustawisz/zmieniasz PPPoW LLC na PPPoA VC Mux klikasz SAVE, Następnie przechodzisz do PVC7 i wybierasz nieaktywne i klikasz SAVE. Reszty nie ruszaj. Po 1-2 minutach sprawdź czy masz dostęp do internetu i wrzuć obrazek ze Statusu routera ale zgodnie z zasadami forum.

Okej to potem tak zrobie póki co mam wszystko okej, jesli coś sie zmieni to zrobie jak napisałeś

Powiedz czy dobrze zrobie
Tutaj na samej górze zmieniam na PVC7 tak ? w tej rubryce a potem na dole pod hasłem zmieniam na PPPoA VC Mux
Wiesz pytam dokładnie bo robię to pierwszy raz i nie chce nic zepsuć a nie znam sie na tym

No dobrze, upieranie się przy PPPoA VC Mux ma sens jeżeli router ma MTU 1500 a ten router tego niema więc wszystko jedno co się ustawi i jak będzie działać. PVC7 ma być nie aktywne.

Według ciebie tylko ustawić na niekatywne PCV7 i koniec ? A co to znaczy to PVC 7 czym sie różni od PVC0

Jest to rodzaj "kanału" z którym łączysz się z siecią dostawcy a co za tym idzie uzyskujesz dostęp do internetu (po autoryzacji loginem i hasłem).

Okej, dzięki za wyjaśnienie sprawdziłeś mojego ss czy to dobre rubryki mam zamiar zmienić ?