Co jakiś czas ruter TP Link gubi internet i po kilku minutach znów działa

(mateuszplex) #1

Witam spalił mi sie wczoraj ruter sagemcom fast 2704 i kupiłem dzisiaj ruter TD-W8951ND i po skonfigurowaniu co jakiś czas ruter gubi internet i po kilku minutach znów działa nie wiem czy to może ja mam coś w jego ustawieniach źle ustawione dodam ze konfigurowałem go pierwszy raz w życiu prosze o pomoc.

(Marcin) #2

Pokaż zakładkę Internet i Status routera co tam skonfigurowałeś.

(mateuszplex) #3

Mam screenshota
Powiedz czy tam jest wszystko okej skonfigurowane, mam internet z orange neostrada

(szopen) #4

konfigurowałeś wizardem?
bo o ile PVC0 wygląda OK to PVC7 już nie za bardzo
wrzuć SS zgodnie z zaleceniami forum (te zalecenia nie są bez powodu)

(mateuszplex) #5

Konfigurowałem tym programem co dodali do tp linka

(Marcin) #6

Ustaw PPPoA/VCmux dla neostrdy (PVC0) i sprawdź co będzie się działo. Wybierz połączenie PVC7 zrób jako niektywne i potem klikasz SAVE.
Możesz wrzucić jeszcze raz zakładkę Status po nawiązaniu połączenia przez router

(mateuszplex) #7

Od 2h nie rozłącza jak rozłączy to będę sprawdzać może w orange była jakaś awaria czy coś a nie moge znaleść tego PPPoA/VCmux bo PVC7 to jest w zakładce Internet ale tamtego nie moge znaleść

(Marcin) #8

Samo rzadko co się naprawia ale bądźmy dobrej myśli

(jaryn) #9

Powinien być tylko aktywny Obwód wirtualny PVC0, 0 35 reszta jest zbędna

(mateuszplex) #10

Mam zmienić te zakreślone na czerwono ?

(Marcin) #11

Co masz do wyboru w zakładce enkapsulacja dla PVC0?

(jaryn) #12

Zrobić nie aktywne pozostałe obwody, enkapsulacja to sobie może zostać neostrada działa na tej i na tamtej wyżej opisanej
Zmienić wartość MTU na 1492 i TCP MSS na 1452 i koniec zabawy z ustawianiem.

(mateuszplex) #13

PPPoE LLC
PPPoE VC-Mux
PPPoA LLC
PPPoA VC Mux

(Marcin) #14

Tak jak pisałem wcześniej dla neostrady PVC0 ustawisz/zmieniasz PPPoW LLC na PPPoA VC Mux klikasz SAVE, Następnie przechodzisz do PVC7 i wybierasz nieaktywne i klikasz SAVE. Reszty nie ruszaj. Po 1-2 minutach sprawdź czy masz dostęp do internetu i wrzuć obrazek ze Statusu routera ale zgodnie z zasadami forum.

(mateuszplex) #15

Okej to potem tak zrobie póki co mam wszystko okej, jesli coś sie zmieni to zrobie jak napisałeś

(mateuszplex) #16

Powiedz czy dobrze zrobie
Tutaj na samej górze zmieniam na PVC7 tak ? w tej rubryce a potem na dole pod hasłem zmieniam na PPPoA VC Mux
Wiesz pytam dokładnie bo robię to pierwszy raz i nie chce nic zepsuć a nie znam sie na tym

(jaryn) #17

No dobrze, upieranie się przy PPPoA VC Mux ma sens jeżeli router ma MTU 1500 a ten router tego niema więc wszystko jedno co się ustawi i jak będzie działać. PVC7 ma być nie aktywne.

(mateuszplex) #18

Według ciebie tylko ustawić na niekatywne PCV7 i koniec ? A co to znaczy to PVC 7 czym sie różni od PVC0

(Marcin) #19

Jest to rodzaj "kanału" z którym łączysz się z siecią dostawcy a co za tym idzie uzyskujesz dostęp do internetu (po autoryzacji loginem i hasłem).

(mateuszplex) #20

Okej, dzięki za wyjaśnienie sprawdziłeś mojego ss czy to dobre rubryki mam zamiar zmienić ?