Co jakiś czas ruter TP Link gubi internet i po kilku minutach znów działa

Interesuje cię tylko PVC7 i wybierasz nie aktywne i klikasz SAVE.
PPPoA/VCMUX interesuje cię dla PVC0 czyli dla połączenia z internetem. Taką konfigurację zaleca Orange. Oczywiście na PPPoE LLC też może działać poprawnie.

Dla dociekliwych badaczy, to do tego routera jak to jest TD-W8951ND V5 jest nowsza wersja firmware, ale pewnie też nie skorzysta z tego bo na starym działa

Ustawiłem PVC 7 i nieaktywny ale nadal co jakiś czas rozłącza internet takie mam ustawienia rutera zobacz czy jest okej bo nie wiem co zrobić

Miałeś sprawdzić PPPoA/VcMUX, druga sprawa to duża ilość błędów CRC która spowodowana jest stanem linii. Jak wygląda instalacja w twoim mieszkaniu?

Instalacja okej kable lecą po ścianach i potem przy ścianie obok podłogi i od komputera kable nie są zniszczone ani rozerwane końcówki są też dobre czyli ustawić PCV7 i PPPoA/VcMUX ?

Interesuje cię tylko PVC0
A co do przewodu to powinien być YTKSY typowo telefoniczny parowany.

głównie chodziło o instalację telefoniczną "z miasta" do routera
PVC7 masz zostawić już w spokoju! (jest już wyłączony więc na 100% nie bruździ)
wszystkie zmiany konfiguracji robisz w PVC0 - bo tam właśnie odbywa się twoje połączenie ADSL
zanim zaczniesz grzebać zrób save bieżącej konfiguracji (do pliku) lub zanotuj dokładnie jak jest teraz (będziesz miał do czego wracać jeśli całkiem namieszasz i ewentualnie stracisz dostęp do internetu)
w sumie miejsce jest dość idiotycznie nazwane:
Maintenance -> Firmware -> Romfile Backup

pomijając wszystkie inne tematy, to każdy router ma kontrolki - nabierz nawyku ich obserwowania
zapamiętaj sobie i/lub zapisz jak jest gdy
0) występuje prawidłowa sekwencja uruchamiania routera

  1. router działa OK ale nie używasz internetu (tj. nie ma transferu)
  2. router działa OK i używasz internetu (np. pobierz jakiś duży plik)
  3. gdy jest awaria
    możesz także opisać co się dzieje w wątku (punkty 1/2/3)

natomiast jako następny krok będzie potrzebna już prawdziwa diagnostyka - uruchamiasz cmd i w linii poleceń:
tracert orange.pl
trzeba to również wykonać w momencie awarii

jeśli awarie są dość częste to w momencie wystąpienia problemu możesz zrobić zwykły screenshot z kilku okienek w których równolegle pracują np.

ping -t 192.168.1.1
ping -t wp.pl

PS do routera jesteś podłączony kablem czy bezprzewodowo?

Oki mam PVC 7 nieaktywne a pracuje na PVC 0 zrobie tracert orange.pl trudno będzie to wykonać w momęcie awarii bo gdy połączenie zanika to na kilka minut nawet mniej co do kontrolek będę obserwować i dam znać jak wykonam
" tracert orange.pl " i sprawdzę jak zachowują sie kontrolki

na wypadek krótkich zaników masz to drugie rozwiązanie - 2 okienka z pingami w różne miejsca

A gdzie komenda " tracert orange.pl " ma zaprowadzić bo u mnie to nigdzie nie prowadzi?
A tak to czytam nie wiadomo co dokładnie zanika czy synchro się sypie czy brak autoryzacji czy się IP zmienia częściej?