Clonezilla i WiFi konfiguracja

Więc tak przetestowałem i we wszytskich na ubunt jest tak

a na debian jest tak

Na linuxie chyba wszystko da radę.
Robione na laptopie toshiba z kartą wlan AR9485
Obraz: Alternative, AMD64, iso
Po uruchomieniu menu wybieramy standard 800*600, Wybieramy język en, klawiatury nie zmieniamy. Przed wybraniem Start_Clonezilla przełączamy się na inną konsolę za pomocą CTRL+ALT+F2 ( konsola z menu jest na CTRL+ALT+F1)
Łączenie się do sieci z hasłem WPA/WPA2:

sudo wpa_passphrase "SSID" > /tmp/wpa.conf
hasło do sieci
sudo wpa_supplicant -i wlan0 -c /tmp/wpa.conf

SSID - Twoja nazwa sieci
enter - naciśnięcie enter
hasło do sieci - Twoje hasło
wlan0 - interfejs karty sieciowej
Pobranie adresu IP z DHCP routera:
Przejdź do innego terminala CTRL+ALT+F3

Wpisz polecenie:

sudo dhclient wlan0

Wracamy do menu CTRL+ALT+F1 i robimy klona na samba-server
Resztę chyba sobie dasz radę.

Wybierz wersję stable i686 iso
NIE UŻYWAJ VIRTUALBOXA!! tam nie ma dojścia do karty WiFi.

masz sprzęt bez PAE (za stary procek?) albo coś jest zwalone w tej kompilacji, albo przekombinowałeś - czy możesz to uruchamiać na rzeczywistym sprzęcie, a nie na wirtualnym?

na twoim miejscu najpierw poszedłbym na Gubałówkę (parted magic), a potem może Giewont? (clonezilla po kablu), a na Rysy (clonezilla+wifi) wybrałbym się zdecydowanie na końcu…
zdobywanie szczytów z użyciem helikoptera (virtualbox) się nie liczy :smiley:

PS widzę, że jest już pełna instrukcja, więc chyba dasz radę (kartę masz starą więc stery powinny być)

Ok pójde za waszą rada bardziej bym wiedział gdym ożywał Linux na codzień , czy jest z wami jakiś szybszy kontakt niż na forum a jeśli nie to jak na forum dodać was do kontaktów będę miał duzo pytań .

Po uruchomieniu menu wybieramy standard 800*600, Wybieramy język en, klawiatury nie zmieniamy. Przed wybraniem Start_Clonezilla przełączamy się na inną konsolę za pomocą CTRL+ALT+F2 ( konsola z menu jest na CTRL+ALT+F1) Łączenie się do sieci z hasłem WPA/WPA2:

sudo wpa_passphrase "SSID" > /tmp/wpa.conf

hasło do sieci enter

sudo wpa_supplicant -i wlan0 -c /tmp/wpa.conf

SSID - Twoja nazwa sieci
enter - naciśnięcie enter
hasło do sieci - Twoje hasło
wlan0 - interfejs karty sieciowej

Pobranie adresu IP z DHCP routera:
Przejdź do innego terminala CTRL+ALT+F3
Wpisz polecenie:

sudo dhclient wlan0

Heinz jak zrobić skrypt dzięki któremu to co wpisywałeś będzie się uruchamiac z automatu i nie trzeba będzie tego z a każdym razem pisać od nowa

hmm może powinienem dodać stopkę, że nie udzielam się na PW


po to jest forum by pytać…
ale po to są wyszukiwarki by szukać ;D

Problem na 70 % tkwi w karcie debian jej nie widzi w tej clonezilli

Daj wynik z polecenia:
lspci
ifconfig

nie bardzo wiem jak zapisać zrzut więc zrobile to virtualboxem

Jak już wyżej pisałem.. Na wirtualboxie nie masz dostępu do karty wifi więc jest to daremna robota.
Wykonaj jeszcze komendę:
dmesg |grep iwlwifi

źle wpisałeś komendę:
po dmesg a przed grep jest kreska pionowa:
klawisz \ + Shift

Tylko to musisz robić kiedy system rusza prosto z biosu, w virtualboxie nie otrzymasz żadnej odpowiedzi, bo tam karta wifi jest NIEWIDOCZNA!!!

więc tak wpisując tą komendę pod biosem z pena czy w virtualbox pod windowsem wyskakuje mi ten sam komunikat

olaboga...
dmesg | grep iwlwifi

może jednak miałem rację co do parted magic - tam niemal wszystko można wyklikać…
(w tym również zachowanie konfiguracji wifi "na potem" to jedno kliknięcie - w menu zamykania systemu)

PS - mały update powyżej (wersja dostępna do automatycznego pobrania przez unetbootin to prehistoria, więc trzeba pobrać obraz z majorgeeks)
PPS parted magic zawiera clonezillę (choć wersja z majorgeeks nie jest świeża) oraz parę innych gadżetów :stuck_out_tongue: np. gparted
a i jeszcze jedno - odradzam uruchamiania w języku polskim :smiley:

ok jeszcze raz ale efekt taki sam bez zmian

Czemu wpisałeś dmseg skoro masz wpisać dmesg? to nie autokorekta od google żeby sie domyśleć jakie chcesz polecenie, oraz grep a nie greb

a tak ogółem to Witka wszystkim
na majorgeeks jest wersja oznaczona 2013_08_01.iso taką ściągam czy parted magic jest rozwijany czy zaprzestali jego rozwoju? jest coś nowszego niż wersja oznaczona z rokiem 2013?
Pozdrawiam

aha sorki to starcza dziura w mózgu stale się poszerzająca zobacze zaraz :wink:

Nowsze wersje są płatne.
Widzę że już na łatwiznę poszedłeś :slight_smile: ale lepsze to niż się w konsoli męczyć.

Pytanie poza tematem:
Jaką masz prędkość między WiFi a routerem? I jaka jest wydajność Pendrive na USB w routerze?