Brak widzoczności urządzeń między WLAN-em a LAN-em (TD-W8960N)

Witam i kolejny raz liczę na waszą pomoc ! :slight_smile:
Posiadam router TD-W8960N
Firmware Version: 1.1.1 Build 140228 Rel.43206
Hardware Version: TD-W8960N V4 0x00000001
Problem polega na braku widoczności urządzeń tzn.
Stacjonarka na kablu nie może ping-ować laptopa na WiFi i na odwrót.
Jak podłączyłem do głównego routera (TD-W8960N) zewnętrznego AP (WA5110G) i podłączyłem się z jego siecią tego problemu nie ma.
Z tego co pamiętam przed aktualizacją TD-W8960N raczej nie było tego problemu chociaż nie jestem pewien.
Czekam na wasze odpowiedzi.
Pozdrawiam !

Sprawdź w konfiguracji radia czy nie masz przypadkiem włączonej funkcji izolacji klientów.

Clients Isolation Odznaczone :frowning:

Adresy IP z tej samej puli? Któryś firewall systemowy czegoś nie blokuje?

Adresy z rej samej puli Stacjonarka 192.168.1.102 / Laptop 192.168.1.103
Po wyłączeniu wszelkich zabezpieczeń podczas ping-owania nadal "Upłyną limit ..."
Dodatkowo robiłem ping-a z Androidem tam brak jakichkolwiek zabezpieczeń i to samo :frowning:

Ping do routera przechodzi?

Ping do routera (192.168.1.1) ze strony Stacjonarki (po kablu) przechodzi bez problemu ok 2ms po WiFi od strony Laptopa również OK

Robiłeś na routerze reset do ustawień fabrycznych i ponowna konfiguracja? Możliwe że to jakiś błąd po aktualizacji.

Dla pewności zrobię jeszcze raz i zaraz napisze :slight_smile:

Po fabrycznym resecie dalej to samo :frowning:
PS. Widzę że idziemy tym samym tokiem myślenia ponieważ już kiedyś próbowałem rozwiązać ten problem tymi sposobami które podajesz :stuck_out_tongue:
Jednak dla pewności robie wszystko jeszcze raz :smiley:

Jeżeli możesz to zrób dowgrade do poprzedniej wersji i sprawdź czy na starym oprogramowaniu też będziesz miał taki problem. Niestety nie ma tego modelu u siebie aby coś stwierdzić na 100% ale pierwszy raz słyszę o takim problemie w tym modelu.

Nic się nie zwali ?

Jeżeli masz TD-W8960N_V4_140228 i wrócisz do TD-W8960N_V4_120912 to nic się nie stanie. Oczywiście aktualizację robimy kablowo.

OK

Pobrałem
TD-W8960N_V4_120912.zip
Wypakowałem WinRar-em
Dostałem plik TD-W8960Nv4_un_1_1_1_120912R67406.up
Wszedłem dałem upgrade firmware
Załadowałem TD-W8960Nv4_un_1_1_1_120912R67406.up
Dostałem komunikat Image uploading failed. The selected file contains an illegal image.

Co masz dokładnie na naklejce na samym routerze? Może wrzuć fotkę.

Proszę :slight_smile:

No to wygląda że nie możesz wrócić do starczej wersji oprogramowania. Mi nic więcej do głowy nie przychodzi w temacie. Wygląda że któryś system blokuje ping bo sam router odpowiada. Może jeszcze ktoś się wypowie w temacie.

A sam firewall w routerze wyłączałeś?

Poszukam, sprawdzę.
Dzięki za kolejne sugestie 8)