Brak widzoczności urządzeń między WLAN-em a LAN-em (TD-W8960N)

Po pingowaniu Stacjonarki z laptopa po ok 3 minutach dostaje odpowiedź z 1ms ! :smiley:
Dziwne

Znalazłem przyczynę ! ;D
Problem powodował wpięty do routera AP o którym pisałem na początku (WA5110G).
Po odłączeniu go wszystko ok !
Tylko teraz pytanie dlaczego ? Błędna konfiguracja ?
Daje screena z AP i liczę na dalszą pomoc !
DHCP WYŁĄCZONE

Serwer DHCP na W8960 w jakiej masz puli? Możliwe że gdzieś się adresy w sieci pokrywały.

Rozpiszę żeby było łatwiej :smiley:
TD-W8960N adres 192.168.1.1 DHCP od 192.168.1.100 do 192.168.1.200
AP WA5110G 192.168.1.2 DHCP WYŁĄCZONE

Wiec to nie serwer DHCP. Adresacja na komputerach pobierana automatycznie?

Tak jest. Wszędzie z automatu sobie pobiera

Jesteś pewny że tym laptopem łączysz się z siecią utworzoną przez W8960N?

Żeby nie było nieporozumień :smiley:
Gdy jestem połączony z siecia stworzoną przez TD-W8960N nie moge pingować stacjonarki chyba że tak jak wcześniej napisałem pinguje i po 3 minutach nagle dostaje odpowiedzi :smiley:
Natomiast gdy podłącze się do sieci stworzonej przez TL-WA5110G nie ma żadnych problemów z pingowaniem stacjonarki :smiley:
Tak wiem że to dziwny problem :stuck_out_tongue:

Widzę że już wyczerpały się Wam pomysły :stuck_out_tongue:
No trudno. Pomajstruje jeszcze jak nic wie wykombinuje to zamknę wątek.
Oczywiście jeśli ktoś ma jeszcze jakiś pomysł niech pisze ;D

Bardzo dziwny przypadek, trudno coś więcej powiedzieć bo nie znamy przyczyny takiego zachowania.

Po krótkiej przerwie :slight_smile:
Wracając do tematu nie znalazłem przyczyny tego konfliktu, jednak znalazłem sposób jak go ominąć.
Generalnie mam podpięte obydwa urządzanie do listwy więc teoretycznie uruchamiają się jednocześnie jednak nie od dziś wiadomo że każdy model TP-LINK-a ma swój czas na uruchomienie. Acces Point AP WA5110G włącza się w zaledwie 5 sek a bardziej rozbudowany router TD-W8960N około 1 minute.
Aby wyeliminować ten problem należy najpierw włączyć router główny w moim przypadku TD-W8960N, poczekać około minuty aż router włączy wszystkie moduły i wtedy odpalić naszego zewnętrznego Acces Point-a WA5110G.
Jest jeszcze jeden sposób o którym pisałem wcześniej.
Ping-ować urządzenie mimo braku odpowiedzi po kilku minutach zaczniemy dostawać odpowiedzi (u mnie około 3 minut).
Dziękuję wszystkim za różne sugestie ! 8)
Temat chyba do zamknięcia. Pozdrawiam !