Brak Portu WAN i internetu

gargoyle

(spider12) #61

Nie mam takiego pliku w tej lokalizacji , od czasu kiedy zrobiłem sobie exroot na pendrive 512mb.

A ile potrzebuje aria miejsca .

Co mogą oznaczać te komunikaty?

j

(Heinz) #62

Te komunikaty oznaczają brak miejsca przez co unzip nie może wykonać swojej pracy.
Domyślam się że wypakowujesz to w /tmp a tam jest tylko/aż 14MB miejsca ( używa RAM) może spróbuj wypakować to w jakimś katalogu na extroocie a potem przenieś to do /www

Sprawdziłem wersję aria2 która jest na eko z wersją jaka jest w trunku i dość dużo się różnią dlatego tego pliku nie ma.

(spider12) #63

Heinz skąd pobierasz tą aria ? W której są te pliki i jest możliwość ingerencji?

(Heinz) #64

Ja mam z repo trunka bo używam snapshotów a nie stabilnych wydań.

Trzeba by napisać do Cezarego aby zaktualizował aria2 u siebie. Nie wiadomo też czy zaktualizuje ją dla starszych wydań.

Najlepiej więc będzie korzystać z poradnika na stronie eko.one.pl

(spider12) #65

Heinz czy mógłbyś mi doradzić jaką wersje i gdzie szukać wersji najodpowiedniejszej dla tego 1043nd v1.8, zainstalowałem sobie gargoyle-1.10.0.1 i net trochę przyśpieszył jaka wersja byłaby najodpowiedniejsza według Ciebie?

aha czyli to co oni mają na eko ta atria jest starsza ?
a Cezaremu trzeba napisać by zaktualizował?

(Heinz) #66

Chyba najodpowiedniejsza jest ta co masz.
Nowsze wersje bazujące na LEDE 17.01 czy nowym openwrt potrzebują więcej RAMu.
Znów pakiety dla OpenWrt 15.05 nie są aktualizowane. W nich jest aria2 w wersji 1.18 a nowsza wersja to 1.33 dostępna dla LEDE i nowego openwrt.

Możesz napisać. Nie wiadomo czy jeszcze coś zbuduje dla wersji z 2,5 rocznym stażem.