Brak Portu WAN i internetu

Witam mam TPLINK 1043nd v1.8 kupiłem go za 30 zł , podłączyłem działa za wyjątkiem portu WAN , dioda nie świeci nie mruga , nie ma internetu.
inny rotuter stary linksys działa internet po wpięciu tego rj 45 z internetu działa i śmiga , o co chodzi jak go sprawdzić , dodam że zrobiłem jeszcze tak bo gdzieś to wyczytałem krótki kabel zakończony rj45-rj45 podłączyłem do LAN i do Portu WAN i dioda od WAN się zaświeciła , klonowanie mac też sprawdzałem i mac się zgadza z tym z kompa z którego jest ściągnięty.

Proszę o pomoc

Witam,
Możesz spróbować podłączyć pod Linksysa który działa TP-Linka do portu WAN. Dioda się zapali?
Jest połączenie z internetem przez TP-Linka?

połączyłem je razem i tak : cały port Lan linksysa od p1-p4 łączyłem z Portem Lan od p1-p4 i diody stanu po obu stronach świecą, połączyłem Port WAN tplinka z Portem Lan od p1-p4 i nie świeci z obu stron dioda stanu , co to może oznaczać?

Domyślam się że Linksys ma porty 100Mbit/s a WR1043nd ma porty Gigabitowe. W portach 100Mbit używane są tylko 2 pary przewodów, a w gigabitowym 4 pary.
Pewnie port wan w TP-Linku jest uszkodzony ( tylko na dwóch parach) przez co nie wykrywa linku z urządzeniami 100Mbit/s a podłączając go z innym portem LAN gigabitowym nawiązał połączenie, diody się zapaliły, ale i tak ruchu nie będzie.

Normalnie teraz router może posłużyć jako AP do rozszerzenia sieci lub instalując OpenWrt możesz zamienić jeden port LAN na WAN.

mam identyczny router jest uwalone w nim co innego bo atheros sie sfajczył , i może mi posłużyć jako dawca , co mam przelutować ? i jak to jeszcze w inny sposób sprawdzić by mieć pewność że to je to ?

Co to za element?

Ten element co zaznaczyłeś to transformator separacyjny. Jest możliwość jego uszkodzenia jednak większe prawdopodobieństwo jest w okładzie realteka. Sprawdź jeszcze fizycznie port WAN czy czasem jego "blaszki" nie są powyginane.

czy da się potwierdzić że to układ Realteka jest walnięty z konsoli putty? jaki jest rysunek wewnętrzny tego trafo separacyjnego? wiesz może mogę sprawdzić miernikiem?

Nie. Chip ten normalnie działa dla portów LAN ale "nie widzi" podłączonego kabla do portu WAN.
Od strony "systemu" jest wszystko wporządku.

system gargoyle działa bo wchodzi normalnie do menu ustawień 192.168.1.1 , nie działa Wan , czyli realtek jest od portów LAN więc na 100 procent jest okej ??

Nie. ten chip jest od całego interfejsu LAN/WAN

więc co dalej zrobić mając dawce w ręce, aa zrobiłe tez tak że rj-tką spiołem razem port WAN z LAN i WAN świeci wtym tplinku.

Już pisałem:

jak potrafisz to przelutuj port. Sprawdź czy komputer z portem gigabitowym zapali diodę WAN.

okej a w jaki sposób zmusić Portu LAN by przejął funkcje WAN w gargoyle.

Ustaw połączenie WAN tak jak potrzebujesz a potem poślij cały plik /etc/config/network a ja opiszę co i jak zmienić w Vlanach.

No właśnie od samego początku chciałem zaproponować:

  • darować sobie ratowanie elektroniczne portu WAN - prawie na pewno oberwał jakimś przepięciem i popalone jest wszystko aż do wnętrza chipa, którego wymieniać się nie opłaca.
  • Zmienić soft na alternatywny (nie wiem, czy to padło wyżej) typu LEDE i przerobić konfigurację switcha tak, żeby funkcje porty WAN przejął jeden z portów LAN. Nie da się tego zrobić w oprogramowaniu fabrycznym.

trochę to zawiłe czy możemy się koledzy umówić któryś dzień na Teamviewer powiedzcie jakie oprogramowanie wam przygotować i skonfigurujecie mi to byłbym bardzo wdzięczny .

Wybrałeś soft "Gargoyle" więc ustaw go tak jak powinien działać.
Zaloguj się przez WinSCP na routerze i skopuj z niego plik /etc/config/network
wstaw na forum.
Ja go zmienię i wrzucisz spowrotem do routera

hej wstawiam plik network:
network (867 bajtów)

heinz ustaw tak by WAN chodził na LAN1

Dziękuje


Zmieniłem w linii 44 z '0 5t' na '1 5t' oraz w linii 39 z '1 2 3 4 5t' na '2 3 4 5t'
numery odpowiadają fizycznym portom na urządzeniu:
0 - WAN
1-4 LAN
5 - CPU ( tutaj musi być dodatkowo " t " aby port mógł być użyty w dwóch Vlanach.
Gotowy plik:
network (865 bajtów)

podmieniłem pliki niestety nie mogę wejść poprzez kabel do ustawień routera nie ma sieci wifi dioda od zasilania PWR świeci , od wifi brak co się stało?