Brak Portu WAN i internetu

hej wstawiam plik network:
network (867 bajtów)

heinz ustaw tak by WAN chodził na LAN1

Dziękuje


Zmieniłem w linii 44 z '0 5t' na '1 5t' oraz w linii 39 z '1 2 3 4 5t' na '2 3 4 5t'
numery odpowiadają fizycznym portom na urządzeniu:
0 - WAN
1-4 LAN
5 - CPU ( tutaj musi być dodatkowo " t " aby port mógł być użyty w dwóch Vlanach.
Gotowy plik:
network (865 bajtów)

podmieniłem pliki niestety nie mogę wejść poprzez kabel do ustawień routera nie ma sieci wifi dioda od zasilania PWR świeci , od wifi brak co się stało?

Nie mam pojęcia. Pliki sprawdziłem i nie różnią się niczym prócz tej drobnej modyfikacji.
Spróbuj zresetować go do ustawień fabrycznych i wrzuć plik network jeszcze raz do routera.

coś poszło nie tak , pewnie cos źle zrobiłem wgrałem go do etc byc może Winscp nie zapisał go najgorsze jest to że nie mogę się dostać w żaden sposób do gargoyla i zresetować ustawienia.

Co robić czy przez bootloader wrzucać soft.

Tryb failsafe wypróbowany?

próbuje w trybie failsafe ale też nic .

pytanie w jaki router tplinka najlepiej zainwestować mam na myśli router za kwotę do 400 zł ?

W failsafe zrób firstboot
możliwe że trzeba przedtem jeszcze mount_root wpisać

Router do openwrt czy normalny?
Potrzebujesz gigabit/usb/AC?

router na którym będę mógł postawić serwer ftp i atria , dwa gniazda usb na jednym atria na drugim ftp chyba że coś innego zproponujesz, router który śmiga po wifi czyli : n i ac. ogólnie szybki .

Polecił bym Archer C2600.(2xUSB 3.0, 2,4GHz N 4x4, 5GHz AC 4x4, 1.4GHz procesor + 512MB RAM) , ale widzę że jest nie produkowany i na magazynach pusto. Używek także brak.

Ze słabszych to archer C7. Szukaj w wersji 2 lub 3. Z V4 były problemy( nie wiem czy naprawione) a v5 nie ma USB.

u mnie jest jeszcze taka opcja że dostawca internetu oferuje routery netisa z opłatą za niego w abonamencie 2 zł/mc .

czy bez gniazd usb można można postawić taki serwer ftp i atria?

Nie orientuję się czy na netisa wgrasz openwrt.
Na standardowym sofcie nie uruchomisz aria, jedynie możesz serwer FTP postawić o ile fabryczny soft na to pozwoli.

mam łącze 70 Mb/s ale w przyszłości może będzie wiecej, dlatego router potrzebny narazie działam na routerze linksys wifi b/g wi-fik prędkośc sięga 17 Mb/s wiem działa ale cienko.

pytanie czy im wiecej ludzi siedzi na wifi tym bardziej prędkość łącza 70Mb/s ulega podziałowi , zawsze to mnie zastanawiało .

Łącze masz 70Mbit/s więc tyle jednocześnie może być użyte. To że ktoś jest podłączony do WiFi ale nie używa łącza ( np czyta tekst na stronie) to wtedy dalej jest dostępne 70Mbit/s. Podczas "wczytywania strony", oglądania filmu na Youtube lub pobierania pliku jest używane pasmo w maksymalnej możliwej ilości zależne Od Twojego łącza jak i łącza serwera.
Jako że masz WiFi b/g to przepustowość jest ograniczona przez radio, do tego brak technologii MIMO nie pozwala w jednym czasie wysyłać pakietów do dwóch klientów WiFi.
Używając pełnego pasma WiFi ( do ~20Mbit) masz jeszcze wolne 50mbit/s po kablu.

aha czyli jeśli ja będę używał 20 Mb/s po wifi łącza druga osoba tyle samo to na kablu zostanie mi 30 Mb/s z 70 Mb/s (2*20) - 70 = 30 Mb/s dobrze rozumiem .

na tym tplinku 1043nd jest znaczek wifi N i predkość z jaką śmiga 300Mb/s oczywiście zdaje sobie z tego sprawe że takie prędkości nie osiągnę a dane katalogowe są mocno przejaskrawione dlaczego więc producent kłamie i jak sprawdzić z jaką maksymalną prędkością routter może lecieć po wifi według Ciebie heinz?

ten router jest w saturnie za nie banalną sumę pieniędzy

Dobrze rozumujesz.
WiFi N w WR1043NDv1 jest w stanie nawiązać połączenie 300Mbit/s przy szerokości pasma 40MHz.
Realny transfer z tego jaki udało mi się osiągnąć to ~120Mbit/s w jedną stronę.
Te 300Mbit/s to realna przepustowość + narzut(kontrola pakietów itp)

No nieźle pojechali z ceną ( taka była przy premierze). Jakiś czas temu używki chodziły po 400zł: Nówki w granicach 500zł:

zostane narazie przy tym 1043nd musze go tylko postawić , powinien starczyć zwłaszcza do tego łącza 70 Mb/s z tymi cenami to oszaleli , przyznam że router kuszący .

szkoda że aria nie może równolegle z ftp działać na tym 1043nd , będzie ciężko co ? w każdym razie jak już go postawie to się do Ciebie zgłoszę co dalej?

Może. Możesz do niego podłączyć HUB USB.
Jednak WR1043ND w wersji 1 ma tylko 32MB ramu oraz 400MHz taktowania. Lepiej poszukać WR1043ND v2 albo v3.
Masz tam 64 ram i 720MHz (Archer C7 ma 128MB ram)