Brak możliwości wejścia na router

Nie wiem jak sprawdzić adresacje dhcp, co wgralem to napisałem i nie wiem o co chodzi bardziej, na routerze miga mi zasilanie gwiazdka dwa WiFi jeden symbol komputera i ufo

ipconfig /all - kiedy jesteś podłączony do TP-Linka przewodowo - [url=https://tplinkforum.pl/t/polecenia-konsolowe-w-cmd/6251

Piszesz że chciałeś wrócić do oprogramowania firmowego więc napisz w jaki sposób? Jaki dokładnie plik wgrałeś link lub nazwa?

Masz 4 porty LAN (żółte) , wpinając przewód z komputera zapala się dioda od tego portu (komputerek)?

Komputer jako diody to się pali nawet jak w inny port przelacze to zapala się inna dioda komputera. Jeśli chodzi o soft to było tak miałem gargoyle 1.8.0 ar71xx generic tl wdr4300 v1 squashfs factory a potem chciałem wrócić do wersji 1.6.2.2 ar71xx tl wdr4300 v1 squashfs factory.bin i wgralem plik backup gargoyle 20141215 222048.tar i się wysypał wtedy nie mogę wejść na router. A jeśli wpisuję komendę ipconfig to okienko się pokazuje na ułamek sekundy nawet nie zdarzę odczytać co tam jest

Jeszcze raz odsyłam do poradnika w linku. WIN+R potem wpisujesz cmd i dopiero w konsoli ipconfig /all

I wyskoczyło mi okno ale nie wiem co i gdzie mam sprawdzić czy jest ok a zdjęcia z telefonu wysłać nie mogę klikając na stronie wyślij plik.

Załącz inne pliki do postu: - próbowałeś na samym dole.

A można prosić maila do Pana to bym zdjęcie ekranu wysłał.próbowałem nie reaguje przycisk wyślij plik mimo że przy wybierz plik jest włączone zdjęcie nazwa przynajmniej.

Nie wiem co wpisałeś ale coś ci nie poszło
ipconfig /all - ze spacją, interesuje mnie karta ethernet połączenie lokalne to które jest podłączone do routera.

Czyli coś z DHCP nie jest tak.
Jaki miałeś ostatnio ustawiony adres IP na routerze, 192.168.1.1?

Dokładnie taki, to mój problem czy może coś po stronie dostawcy? Da się ogarnąć ten mój router? A jak bym wysłał zdjęcie z drugiego routera? Coś może to pomoże? Bo mam stary w domu też

Co ma dostawca wspólnego z adresacją w sieci wewnętrznej której aktualnie brak?
Dopisz do karty sieciowej podłączonej do routera adres 192.168.1.200 maska 255.255.255.0 i próbuj się zalogować na router lub sprawdź czy odpowiada ping 192.168.1.1:

Wpisałem ping i transmisja nie powiodła się. Tak jest napisane.

No to pozostaje sprawdzić czy działa tryb recovery bo widocznie coś się oprogramowanie nie wgrało poprawnie:

Niestety nic nie działa. Mam funkcje reset/wps lecz nie mam symbolu kłódki na diodach ale myślę że u mnie to jest to dioda dwóch zawinietych strzałkę i jeśli robię pierwszą opcje to te strzałki się zapalaja w ciągu tych 5 sekund lecz nic nie mogę wejść na router a przy drugiej opcji również nic się nie dzieje dodam tylko że przy drugiej opcji router się na pewno nie resetuje.

Nie wiem o jakiej drugiej opcji mówisz. Jeżeli doda się zapala w ciągu 5 sekund to możesz zastosować tryb recovery. Wszystko jest w poradniku.

Czytałem poradnik i postąpiłem tak jak napisane pierwsza opcja to tak jak Pan teraz napisał, a drugie jeśli by nie było u mnie tej pierwszej opcji. Napisałem kłódki nie mam ale dioda od wps czyli dwie skrecone strzałki mam w diodach i zapala się w ciągu pięciu sekund od momentu trzymania przycisku reset i włączenia routera lecz wszystko zostaje po staremu czyli brak dostępu do routera niestety.

Poczekaj na kolegę Heinz-a on tu jest specjalistą od openwrt więc może on co pomoże w twoim temacie.

Sam się tutaj zgłosi czy mam szukać jakoś po forum? Wysłałem na maila zdjęcie ikony moim zdaniem od wps ale kłódki nie mam niestety.

To jest znak WPS-a w niższych modelach jest to kłódka.

Kolego jak sam widzisz jest to forum nieoficjalne i nikt nikogo nie zmusza tutaj do pracy czy odpowiedzi. Pomagamy dobrowolnie i wtedy kiedy mamy chwilę wolnego czasu.
Podałem rozwiązanie które nie działa lub nie umiesz sobie z nim poradzić, więcej pomysłów nie mam.
Pozdrawiam!

Recovery w tym przypadku działa, ale myślę że nie będzie potrzebne. Spróbuj zacząć od trybu failsafe.

Zacznij od tego:

  1. włącz router
  2. poczekaj aż dioda sys (gwiazdka - druga z lewej) zacznie mrugać
  3. masz 3 sekundy aby nacisnąć/klikać przycisk na routerze ( dowolny). W Twoim przypadku to reset/WPS.
  4. dioda sys zaczynie szybko mrugać.
  5. Teraz potrzebujesz ustawić adres IP na karcie sieciowej na: Konfiguracja adresu IP - system WINDOWS
    IP 192.168.1.2
    Maska 255.255.255.0
    Reszta puste
  6. Potrzebujesz klienta Telnet.
  7. Łączysz się z IP: 192.168.1.1 protokół telnet
  8. po połączeniu wpisujesz polecenie:
    firstboot
    reboot -f
    po restarcie router powinien się uruchomić.

Sprawdź czy możesz wejść na stronę konfiguracyjną http://192.168.1.1/

Jeśli tak to przywróć adresy IP na karcie sieciowej na "Automatycznie pobieraj adresy IP"
Coś nie działa? Napisz dokładnie co i co zrobiłeś.