Awaryjne wgrywanie softu MR3420 V2

(dwademony) #1

Witam, chciałem zmienić oprogramowanie na najnowsze OpenWRT, niestety wgrałem uszkodzony plik.
teraz po właczeniu aktywna jest tylko dioda zasilania, a gdy włącze zasilanie z wcisniętym przyciskem reset, przez chwile tez świeci dioda z symbolem kłódki. Czytałem o trybie awaryjnym w uboot czy to jest to? po podlaczeniu pzez kabel PC widzi Sieć lokana czyli coś działa, jest mozliwość wgrania innego softu przez uboota? router zakupiłem w lutym wiec powinna to byc naj nowsza wersja.
Modyfikuj wiadomość
Próbowałem wg. tego:

nie pobiera softu. Może inny adres niz wskazane tam czyli 192.168.0.66 lub 192.168.1.66?

(Heinz) #2

Postępuj jak w instrukcji;

wgraj plik z tąd:

Oczywiście nazwa pliku musi być inna.
Jakieś pytania, problemy to pisz na forum.

(dwademony) #3

Nic z tego kłódka gasnie po chwili a program nie pokazuje żadnego połączenia, może inny adres ?

(Heinz) #4

możesz pobrać wireshark i przy nasłuchiwaniu na karcie sieciowej będziesz widział czy jest żądanie tftp. oraz będzie widać jaka nazwa pliku jest wymagana.
Czy kłódka zgaśnie nawet jak komputer nie jest podłączony?

(dwademony) #5

Tak gaśnie bez połaczenia również, pobralem , nie widzę zadnych żadan ze strony Routera. Wszystko w załączniku.

(Heinz) #6

zmień ip komputera na 192.168.1.66 i jeszcze raz spróbuj.

(dwademony) #7

Dokładnie to samo brak żądań tftp, dioda gaśnie i tyle ruch zamiera.

(adam) #8

Witam
kłódka świeci się cały czas ale nic sie nie dzieje czy raczej co powinno sie dziać w programie tftpd32? oprócz karty lan z nowym adresem jest też pozycja 127.0.0.1 Software Loop
w statusie połączenia bark połączenia z siecią

(Heinz) #9

Zapora/firewall jest wyłączony?
Często to jest winne.
W MR3420 warto też spróbować portu WAN zamiast LAN.