Awaria routera czy coś poważniejszego?

Ta najwazniejsza czyli snr margin nic sie nie zmieniłą, dalej 6.3, czasem 6.1

Parametr Rate: został taki sam?

Można powiedzieć ze jest bez zmian.
Jedyna rada to obniżyć prędkość synchronizacji na 15000 tak dla pewności.
Zgłoś częste zrywanie łącza. Niech oni kombinują.

No i był pan u mnie, zrobił pomiary na własnym liveboxie, i wyszło wg niego ze mam swietne łącze, żyleta. Stwierdził że to raczej wina routera albo sieciówki w kompie.

Panowie, a te ustawienia dobrze są ??

Tak jak pisałem wcześniej problemem jest linia telefoniczna.

Gosciu sprawdzal na swoim routerze i powiedzial ze jest "zyleta".
Przeciez nie każe im zmienic linie dla mnie... nic zrobić w zasadzie nie moge...

Pogadaj ze znajomymi może ktoś ma modem/router ADSL który mógł by Ci go na testy pożyczyć.

juz mi jeden pożyczył i nie działał bo był bez modemu... nikt inny nie ma...

No i kupiłem router, zainstalowałem i dalej rozłącza... różnicy nie ma... to jakieś chore jest...

To nie jest chore tylko tak jak mówiliśmy masz bardzo zaszumioną linię. Miałeś pożyczyć a nie kupować aby się upewnić na 100% że to wina linii telefonicznej.

Jeszcze zamoilem karte sieciowa na usb zebhy byc w 100% pewnym ze to wina tych z multimo...
Czy w takim przypadku rozwiązanie umowy wchodzi w grę czy jak to rozwiązac ?

Jak przyjdzie gość z z Liveboxem to niech to podłączy i spróbuj pobrać kilka plików . Potem powiedz mu że ma Ci pokazać statystyki ADSL od punktu 1.16 aż do dołu.
Zwróć uwagę na błędy FEC, HEC, CRC. Ma być tam 0
Zerwać będzie ciężko.

rozłącza się tylko wtedy jak pobiera z max prędkością... i to nie od razu ale po około 30 minutach.
Wątpie czy gosciu bedzie wiedzial co to ten punkt 1.16... co to dokładnie jest, żebym mu wytłumaczył ?
poczekam jeszcze na karte sieciową...

Jak wejdzie w menu Liveboxa ( http://192.168.1.1/) Zakładka Wsparcie- Zaawansowane Wsparcie - Informacje systemowe - ADSL
Mogę się trochę mylić bo pisze z głowy.

ok, najpierw niech przyjdzie sieciówka na usb, zobacze wtedy. Jak to nic nie dz to dzwonie po raz 3 po znawce z EL TEL.

A więc teraz sprawa wygląda na oczywistą.
Skombinowałem laptopa z kartą sieciową, podłączyłem router do laptopa do karty sieciowej, tak jak normalnie w stacjonarce. Włączyłem pobieranie na full w torrencie oraz bufforowanie w 1080p na yt, po pol godzinie zerwało połączenie. Więc teraz ewidentnie jest ich wina a nie mojego kompa, bo nie ma możliwości żeby dwie karty sieciowe były uszkodzone, no ale poczekam jeszcze na ta pod usb sieciówkę... ale sprawa wydaje się jasna...