Awaria routera czy coś poważniejszego?

Teraz kupiłem gre na STEAM i tam sie pobierało z max prędkością.
Wczesniej pobierałem torrentem też z max prędkością.
W obu przypadkach się wyłączało...

Dobry pomysł to sprawdzenie na innym sprzęcie (modem/router) ale problemem jest bardzo niski SNR Margin. W okolicach 6 i poniżej to już mogą się dziać "cuda wianki" ze stabilnością.

Czyli jedynym rozwiązaniem na podniesienie SNR to zmniejszenie prędkości mojego łącza ?

Nie wiem jak wygląda twoja instalacje w mieszkaniu. Zanieś router na samo przyłącze (puszka) i sprawdź czy coś się poprawiło. Czy synchronizuje się z lepszymi parametrami niż w miejscu docelowym. Kabel masz wszędzie YTKSY?

Jest gniazdko, z gniazdka idzie rozdzielacz ze starej neostrady, jeden kabel do telefonu drugi kabel do mojego routera, kabel ma z 5m długości bo pochowany jest w listwach itp.
Kabel ytksy ??

Tak przewód YTKSY 1x2x0.5 lub YTKSY 2x2x0.5.
Żeby nie robić sobie problemów tak jak pisałem sprawdź synchronizację na przyłączu czy jest lepsza niż na gniazdku i będziesz wszystko wiedział o stanie twojej linii w mieszkaniu.

Przyłącze czyli ?? chodzi o bezpośrednie domowe gniazdko z którego idzie sygnal na telefon/internet ?

Tam gdzie kable telekomunikacyjny łączy się z kablem domowym (jakaś puszka, gniazdo) nie wiem jak to wygląd u ciebie.

No to tak zrobiłem, wypiąłem kabel ten co leci do routera z tego rozdzielacza na net/telefon. Włożyłem bezpośrednio do gniazdka i dalej tak samo...

Jeżeli to jest przyłącze a parametry się nie poprawiły to pozostaje zgłosić fakt do usługodawcy może coś jeszcze poradzą (sprawdzą linię) od abonenta do DSLAM-a.

z 2 tygodnie temu jak zgłaszałem tą sytuacje to przyszedł do mnie jakiś spec z EL TEL, sprawdzał podłaczał i stwierdził że u mnie ok jest wszystko...
Jutro wezmę od kumpla inny kabel ten co idzie z gniazdka do routera, podłączę i zobacze co będzie...

Sam widzisz że nie jest ok bo stosunek sygnał/szum jest bardzo niski więc to jest główną przyczyną niestabilności twojej usługi.

Czyli jutro jak podłączę innym kablem, krótszym i będzie tak samo, to mam dzwonić do multimo i mówić żeby mi zmniejszyli prędkość ? tylko takie rozwiązanie jest ?

Spróbował bym jeszcze z innym urządzeniem (modem/router).

dałem krótszy kabel i dalej to samo....

nie mam od kogo pożyczyć więc odpada

Nic więcej nie można poradzić na słabą linię. Możliwe że inny router ADSL synchronizował byś się stabilniej.

Teraz pytanie, czy dzwonic do nich i mowic zeby obnizyli do 10mb/s czy uzywac tak jak jest i tylko ograniczać predkosc np w torrencie.

Czy statystyki przez ten czas coś się zmieniły? Pokaż je jeszcze raz.