Archer MR200 recovery

Witam
Próbuję reanimować Archer MR200 v2.0 w trybie recovery. Bardzo proszę o plik z firmware.
Z góry dzięki :wink:

1 polubienie

Coś mam:
Archer MR200v2_recovery.bin (7,8 MB)

Procedura wgrywania jak w MR200v1

UWAGA!!! Wgranie złego pliku recovery uszkodzi bootloader !!!

Nazwa pliku: ArcherC2V1_tp_recovery.bin
Adres IP serwera: 192.168.0.66
Maska podsieci: 255.255.0.0

Testujesz na własne ryzyko, ale powinien działać

Cześć
Próbowałem wgrać plik od Ciebie, ale w programie Tftpd64 nic się nie dzieje.
I teraz chyba powinienem opisać wszystko od początku i... przyznać się, że zanim napisałem do Ciebie pierwszy raz próbowałem wgrać plik v2.1, gdyż jakoś nie zauważyłem, że napisane było v2.1, a nie v2.0. Program Tftpd64 pokazywał, że router coś zaczyna pobierać - wyskoczyło okienko, ale były w nim same errory. Wtedy przeczytałem wszystko jeszcze raz i wyłapałem różnicę w nazwie plików. Sprawdziłem przed chwilą wiresharkiem i router nie zgłasza żądania TFTP.
Rozumiem, że teraz muszę dostać się do procka przez UART? Konwerter USB/UART mam, ale z napięciem 5V, może być? Potrzebuję info gdzie się wpiąć. Plik który muszę wgrać to ten, który mi przysłałeś, tak? Jakim programem wgrywasz?

Dzięki

Tutaj nie było by problemu liczy się tylko żeby była wersja 2.xxx chyba że jest do tego informacja w dziale z firmware.

Jak zachowują się diody na routerze? Reaguje on na podłączenie kabla LAN/WAN?
Pewnie nie bo wgrałeś mu nie przygotowany soft z nagłówkiem i bootloader się nie uruchamia.

Soft który przygotowałem ma znaleźć się na początku kości flash ( do adresu 0x7C0000) dalsza część to zapisana konfiguracja, adresy MAC i PIN oraz dane kalibracyjne do WiFi. Ta cześć jest bardzo ważna bo bez tego nie działa WiFi.

Co musisz zrobić:

  1. Zakup programatora SPI Flash. W MR200v1 dało się programować bez wylutowania jednak nie polecam tej metody.
  2. Wylutowanie chipu.
  3. Podłączenie Chipa z programatorem ( lutujesz do specjalnej podstawki lub używasz klipsa)
  4. odczytanie zawartości chipa i zapisanie jej.
  5. Pobierasz mój plik i w hexedytorze (np HxD) nadpisujesz nim zawartość od adresu 0x0 do 0x7C0000. Reszta wsadu musi zostać niezmieniona.
  6. Kasujesz chip
  7. Programujesz chip przygotowanym wsadem
  8. Lutujesz chip do routera i sprawdzasz czy wszystko działa.

Nie jest prosto ale przy braku reakcji z routera innej opcji nie ma.

USB/UART działa jeśli bootloader się uruchamia i można z niego wgrać firmware.

Po załączeniu zasilania wszystkie diody zaświecają się na 0,5 sekundy po czym gasną. Po 10 sekundach dioda od zasilania zaczyna szybki migać. Po podłączeniu kabla sieciowego nic się nie dzieje. Jeśli załączę zasilanie z wciśniętym resetem to po 10 s złączy się WPS. Jak puszczę reset to zaczyna migać dioda od zasilania. Jeśli nie puszczę, to zasilanie zaczyna migać po ok 30s.

Przed chwilą spróbowałem jeszcze raz - na spokojnie - wgrać plik v2.0. Niestety nic się nie działo. Spróbowałem też wgrać v2.1 i... router pobrał plik. Rezultat jest taki, że teraz nawet zasilanie nie świeci :). Po resecie zasilania i przy podłączonym przewodzie sieciowym miga przedostatnia dioda - trzecia z czterech od poziomu sygnału - i nic więcej się nie dzieje. Jeśli odłączę przewód żadna dioda się nie świeci.

Zastanawiam się, czy dalsze grzebanie przeze mnie w routerze nie spowoduje większych... problemów.
Może zechciałbyś doprowadzić ten router do porządku? Ewentualnie ile by to kosztowało?
Ja niby mam programator - starego willem'a na LPT, ale w domu nie mam LPT... Ewentualnie w pracy. W ostateczności mógłbym spróbować, ale trochę się boję...

Tu jeszcze było OK i można było go uratować, ale dlaczego to...

Teraz masz to co opisałem w poprzednim poście.

Masz programator to już nieźle. Wykonaj czynności jakie opisałem. Z lutowaniem SMD problemu nie masz?
Może masz klips do SOIC8 wtedy połowa lutowania odpada.

No dobra... Spróbuję :slight_smile:
Niestety mój stary programator willem nie obsługuje 25Q64. Kupiłem już nowy, na USB - chyba najwyższy czas się przesiąść na coś nowszego... Z lutowaniem problemu nie mam.

No i spróbowałem...
Odczytałem pamięć. Prawie wszystkie komórki (jakieś 80-90%) mają wartość FF, a reszta ma 00. Masz jakiś pomysł?
Sam programator działa prawidłowo. Mogę zapisać pamięć różnymi danymi, odczytać ją, skasować.

Skoro odczytałeś to ulep pełny wsad używając tego co wrzuciłem + to co masz od adresu 0x7C0000 do końca.
Wgraj to i sprawdź czy wszystko działa jak należy.

Zrobione. Skleciłem wsad z Twojego pliku v2.0 i tego co odczytałem od adresu 0x7C0000. Niestety nie działa. Cały czas miga dioda od zasilania, ale jest postęp - po podłączeniu kabla LAN zaświeca się dioda LAN. DHCP nie działa.

Zauważyłem, że Twój plik v2.0 zajmuje komórki do 0x7BFFFF, natomiast v2.1 jest większy i zajmuje komórki do 0x7CFFFF - czyli wchodzi w obszar konfiguracji routera... Komórki 0x7C0000 do 0x7CFFF w pliku v2.1 mają wartość FF. Pewnie było tak, że jak za pierwszym razem wgrywałem soft v2.1 za pomocą programu Tftpd64, to nadpisał on obszar pamięci, gdzie znajdują się dane konfiguracyjne routera, i dlatego programatorem odczytałem same FF z tego obszaru.

Teraz chyba przydałby się jakiś plik odczytany z routera v2.0, prawda?

Możliwe ze dało by się tam coś dać z MR200V1 cały wsad jest tutaj. Archer MR200 v1

Możliwe ze WiFi już nie będzie tak działało jak poprzednio ale teraz mruganie diody wskazuje na nie załadowanie danych kalibracyjnych/romu do wifi przez co router nie potrafi wystartować do końca.

W tym archiwum wyżej masz osobno pliki MTD. w MTD3 jest przy końcu adres MAC, MTD4 to konfiguracja oficjalnego softu, MTD5 to rom do WiFi. Ten musi być na samym końcu wsadu

Skleciłem wsad z Twojego pliku "Archer MR200v2_recovery.bin" oraz z MTD3, MTD4 i MTD5. Nadal nic. Sytuacja wygląda jak poprzednio. W załączniku przesyłam plik, który wgrałem. Zerknij na to proszę - może coś źle powklejałem...
To wgrać.bin (7,9 MB)

Plik był zbyt krótki. brakowało mu 64kB po firmware a przed tymi MTD co wrzuciłem.
Tu masz poprawiony.napr-To wgrać.bin (8 MB)

Żeby Ci ułatwić trochę sprawę to podpowiem ze nie musisz lutwoać kości za każdym razem.
Jak masz kabel USB UART-TTL i możesz go podłączyć do płyty routera to przez uboot możesz nadpisywać te mtd3,4,5

Wgrałem. Nadal miga dioda od zasilania i brak kontaktu.
Mój kabelek TTL jest na 5V, nie uwalę czegoś? Jeśli musi być na 3V3 to przecież mogę obciąć napięcie na TX do poziomu 3V... Podpowiedz jeszcze jak podłączyć kabelek do płytki i czym wgrać.

Witaj po latach
Znalazłem w szafie router, który próbowałem naprawić dwa lata temu. Żal mi go wyrzucić i chcę ponownie spróbować go naprawić. Zechciałbyś się tym zająć?

Mowa o tym Archeru MR200 ?