Zwieszanie Archer D5

Witajcie. Mam dość duży budynek i 3 routery w sieci:

  • główny FunBox 3.0 standard. Do niego po kablu jest podpięty potencjalnie problematyczny Archer D5
  • D5 główny router w domu, sieje wifi z którego w większości korzystam po pasmach 2,4 i 5 ghz.
  • router "na plamę wifi i ogródek" prosty WR843ND podpięty po kablu do Archer D5

Czyli Funbox = > kabel wpięty w zółte gniazdo = > Archer D5 => kabel => WR843ND

Problem jest taki, że po kilku dniach pracy spada prędkość po Wifi do 3 megabajtów na sek (z 58 megabajtów jakie uzyskuję na 5ghz) po sieci Wifi (transfer plików). Być może internet też zwalnia, zapewne. Zresetuję guzikiem z tyłu D5 i mam pełny transfer. Dzień lub dwa po zwolnieniu router się całkowicie blokuje i muszę resetować guzikiem. Niby nic ale jest wysoko ( :smiley: ) i muszę od nowa konfigurować Twonky Serwer na kolekcję muzyki a to jest kłopotliwe. Muzyki po DLNA słuchamy dużo.

Z tego co wiem numery IP rozdaje FunBox, tak konfigurowałem. Ale nie jestem pewny ustawień na 100%. Uprzejmie proszę, podajcie karty jakich mam dać zrzut ekranu i je wrzucę. Bardzo bym chciał rozwiązać problem bo dręczy od dawna. Po resecie urządzeń i wyczyszczeniu logów mam takie coś po 5 minutach: