Zwiększenie zasięgu wifi

Witam,
Posiadam router TD-W8960N, internet w neostradzie. Muszę się przenieść z routerem do domu obok oddalonego o około 30metrów. Problemem zapewne będą ściany a chcę aby w starym domu też był zasięg wifi aby można było jakoś internet przeglądać. Niestety nie mam już możliwości położenia nowych kabli i tak się zastanawiam czy coś takiego jak TL-WA850RE zdał by egazmin? W starym domu mam kartę wifi zewnętrzą też TP-Link z dokręcaną antenką i czy może jeszcze tam wymienić antenę na jakąś mocniejszą ?

Zrób pomiary siły sygnału w oddalonym lokalu.

jakąś aplikacją np. na iphona ?

Obojętnie czym. Na komputerze możesz zainstalować inSSIDer.

wcale niestety nie widzi sieci. Nie wiem czy może przy komputerze który ma łapać wifi i ma podpięte wifi na usb to podmienić też na lepszą antenę ?
Upatrzyłem coś takiego TP-Link TL-WA830RE, wydaje się być mocniejszy niż TL-WA854RE a dodatkowo można w nim wymienić anteny na mocniejsze. czy to dobry wybór ?

Kombinowanie z antenami nie jest dobrym pomysłem bo zaburzasz parametry działania radia. W skrajnych wypadkach możesz nawet uszkodzić router nie mówiąc o niestabilnościach. No chyba że masz czas, cierpliwość i jakiś tam budżet wtedy kombinuj.
Takie rzeczy robi się na zasadzie mostu bezprzewodowego -


Inne rozwiązania mogą działać albo nie trudno coś powiedzieć na 100%.

Ok a jeśli bym takie coś zamontował obok routera nie wystawiając na zewnątrz czy znacznie by wzmocniło sygnał ?

To urządzenie ma za zadanie odebrać sygnał z pewnej odległości i przekazując go dalej wzmocnić. Jakość tego sygnału nie może przekroczyć dopuszczalnej wartości tj. -70dBi. Dlatego też prosiłem cię o podanie wartości tego sygnału.

Takie coś mija się z celem i założeniem całego mostu bezprzewodowego. Pamiętaj że transmisja jest dwukierunkowa.

Tylko jeśli dobrze przeczytałem to biorąc urządzenie np. TL-WA5210G to musze je podłączyć kablem z obecnym routerem a już nie mam takiej możliwości niestety. W grę wchodzi tylko wifi.

Dlaczego nie masz możliwości?

Bo tak mi wszystko panowie od wykończeń zabudowali że w miejscu gdzie ma być router mam zostawione gniazdo telefoniczne i gniazdo zasilające. Wcześniej się nie pomyślało i teraz problem :frowning:

Zawsze są jakieś rozwiązania, listwy przypodłogowe, korytka kablowe, kominy wentylacyjne, przewierty - trzeba pomyśleć.

ok a podpowiedz proszę który jest mocny Repeater z tp-linka ?

WA860RE lub WA730RE lub WA830RE - wszystko co ma anteny zewnętrzne będzie miało większy zasięg.

Niestety ale będziesz zmuszony do postawienia mostu lub zakupu w/w anteny i połączyć kablem.

Przemek, wygląda że kolega autor tematu lubi eksperymentować :wink:

chyba postawię na tego TL-WA860RE, piszą też że ten TL-WA830RE jest bardzo mocny i właśnie można te anteny wymienić ale skoro piszesz żeby nie ryzykować z antenami to chyba jednak zdecyduję się na tego TL-WA860RE a jak to nie zda egzaminu to wtedy będę myślał nad tym mostkiem zewnętrznym.

Generalnie te repetery działają dobrze w obrębie mieszkania, zabudowania. Na takiej odległości jaką ty masz nie testowałem. Dotarcie sygnału przez ileś ścian do drugiego budynku na 30m może być problemem.

Pisałem już o tym (transmisja dwukierunkowa) sygnał z urządzeń w drugim domu też musi dotrzeć do głównego routera.